КАКВА ЛИГА ШАМПИОНА! Гол из видео-игрице и промашај(и) за памћење (ВИДЕО)

20. 02. 2024. у 22:56

Лига шампиона је настављена у уторак, трећом од четри порције мечева осмине финала.

Интер и Атлетико Мадрид су у Милану одиграли занимљиву утакмицу, у којој је било "свега и свачега", а не и погодака све до завршнице када су домаћи неразури дошли до 1:1, а ПСВ и Борусија Дормунд су у Ајндховену ремизирали - тамо резултат био 1:1.

Промашај(и) за памћење и пресуда на крају

Екипа тренера Дијега Симеона је мало изненадила Интер на почетку меча, јер су гости из Мадрида били конкретнији и агресивнији, но успео је италијански тим да се ослободи тог притиска. И не само то.

Лаутаро Мартинез је после једног доброг шута са дистанце имао и зицер који је, нетипично за њега, промашио и то из срца шеснаестерца, али је то ништа наспрам онога што се десило резервисти Марку Арнаутовићу.

Након што је заменио Маркуса Тирама на полувремену, због повреде првотимца, Арнаутовић је у 64. минуту успео да промаши оно што нико на стадиону није мислио да је могуће - био је сам на углу петерца и лопту послао ван мете (ВИДЕО).

Искупио се у 79. минуту, и то након неколико изврсних одбрана Словенца Облака, који је правала мала чуда чинио испред мреже Атлетика.

Тада је резервиста Мадриђана, Реиналдо, кикснуо на 35-40 метара од свог гола, Лаутаро се стуштио ка Облаку који му је одбранио зицер (један од бројних прокоцканих на овом мечу), а на правом месту се, на левом крилу, нашао Марко Арнаутовић и постигао гол за победу Интера (ВИДЕО).

Сјајан гол "милионера" недовољан за тријумф

У Ајндховену, где је правду делио српски судија Срђан Јовановић, Борусија је више него добро парирала ПСВ-у, а иако је имала за нијансу мањи посед лопте, и нешто мање шутева (14-9), више их је упутила где треба (5-4) и, на крају крајева, кући "понела" резултат који јој одговара.

А до тог гола у гостима, који сада више не вреди као у неколико претходних деценија, када је баш то могло да одлучи ако је укупан резултат после 180 минута изједначен, дошла је на сјајан начин.

Као у видео-игрици додавали су се "милионери" у 24. минуту, лопта је стигла десно до бившег играча ПСВ-а, Доњела Малена, а овај одлично шутирао, у ближи горњи угао - 0:1 (ВИДЕО).

Ипак, заслужени реми, иако им он није био у плану пред почетак овог меча, Холанђани су изборили у 56. минуту. Тада је Матс Хумелс неопрезно стартовао над Маликом Тилманом, досуђен је пенал, а реализовао га је Лук де Јонг (ВИДЕО).

Ако вас фудбал занима, оно најважније у њему, али и оно најзанимљивије - пратите га на спортским страницама портала "Новости". На сасвим сте добром месту.