БРУКА БАЈЕРНА У РЕЖИЈИ БИВШЕГ ЉУБИМЦА "ГРОБАРА": Да ли је време за отказ Томасу Тухелу?

18. 02. 2024. у 20:19

Фудбалери Бајерна из Минхена поражени су од екипе Бохума резултатом 3:2 у 22. колу Бундеслиге. Да ли је време тренеру Томасу Тухелу истекло?

БРУКА БАЈЕРНА У РЕЖИЈИ БИВШЕГ ЉУБИМЦА ГРОБАРА: Да ли је време за отказ Томасу Тухелу?

Бајерн јесте бољ почео меч, повели су 1:0 у 14. минуту преко Џамала Мусиале, на асистенцију Леона Горецке, међутим након тога почео је суноврат минхенског великана.

Најапре је бивши играч Партизана, Такума Асано изједначио у 38. минуту, а онда је у 44. предност Бохуму донео Кевин Шолтербек.

Да ствар по "Баварце" буде још гора, Дајот Упамекано је у 76. минуту зарадио други жути картон и тако оставио своју екипу са десет играча на терену.

Само два минута касније Бохум је преко Кевина Штегер повео из пенала са 3:1 и ту је било јасно да екипи Бајерна прети катастрофа.

Наду за екипу Томаса Тухела, сачувао Хери Кејн када је у 87. минуту смањио резултат на 3:2, али испоставиће се да је енглески нападач постигао само још један утешни гол пошто су домаћи на крају славили и уписали сва три бода.

После овог меча Бајерн је остао на другој позцији са 50 бодова, али сада чак осам мање од водећег Бајера из Леверкузена, са знатно мањим шансама да одбране титулу шампиона Немачке.

Фудбалери Бајерна после пораза од Бохума / FOTO: Tanjug/AP

Остаје да се види да ли ће управа минхенске екипе чекати крај сезоне или ће се у наредним данима растати са трнером Томасом Тухелом, који је очигледно "изгубио свлачионицу".

БОНУС ВИДЕО: УПИСАО СЕ И ЕНДИЈАЈ: Нападач Звезде ставио тачку на утакмицу у Новом Пазару