НОВИ ШОК: Ајакс поново испустио победу у последњој секунди

18. 02. 2024. у 17:13

Фудбалери Ајакса одиграли су нерешено 2:2 са екипом НЕЦ Најмехана у 22. колу холандсхог шампионата.

Ајакс тоне све дубље и дубље. Копљаници играју једну од најлошијих сезона у последњој деценији, а ново изненађење својим навијачима приредили су данас, када су испустили победу против екипе НЕЦ Најмехана у 96. минуту.

Добро је почело по амстердамску екипу, повели су голом Брајана Бробија већ у седмом минуту. Ту предност успели су да сачувају до краја првог дела игре, а онда је друго полувреме донело нова узбуђења.

Већ у 61. минуту Хорел Хато је неспретно реаговао пред својим голом и послао лопту у мрежи, и тако донео изједначење. У 81. минуту Ајакс је преко Боргеса успео да поврати предност, и деловало је да ће успети да коначно забележе три бода.

Међутим да тако не буде побрунуо се Робер Гонзалез у самом финишу меча који се после једног слабијег центаршута снашао добро пред голом и узео бодове екипи Ајакса.

После овог резултата, некадашњи шампион европе је остао на петом месту са само 36 бодова далеко од борбе за титулу, али и за Лигу Шампиона, док је екипа НЕЦ-а на седмом месту са 30 бодова.

БОНУС ВИДЕО: УПИСАО СЕ И ЕНДИЈАЈ: Нападач Звезде ставио тачку на утакмицу у Новом Пазару