ЗВЕЗДА БАР НА КРАТКО ПРЕСТИГЛА ПАРТИЗАН: Црвено-бели убедљиви на тешком гостовању (ФОТО/ВИДЕО)

Филип Милошевић

17. 02. 2024. у 15:52

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде остварили су убедљиву победили на тешком гостовању против Новог Пазара са 3:0 у 21. колу Суперлиге Србије.

Домаћин је знатно ослабљен играо на овој утакмици. Игор Матић није могао да рачуна на Адема Љајића, Марка Шћеповића и Абудалаја Сисеа. Искористили су то гости и дошли до заслуженог тријумфа.

Дуел је идално почео по изабранике Владана Милојевића. Играо се 9. минут када је Александар Драговић главом савладао Николу Мирковића. Гелор Канга је одлично центрирао, а у казненом простору се најбоље снашао капитен црвено-белих.

Успела је Звезда до одласка на одмор да дуплира предност. У 40. минуту Канга је погодио са 11 метара коме је претходио прекршај над Насером Ђигом.

Нови Пазар је кренуо доста офанзивније у другом полувремену, имао је неколико опасних ситуације пред Омријем Глазером, али мрежа Израелца је остала нетакнута.

У другом полувремену виђен је још један погодак. Прилику са клупе добио је Шериф Ендијај и успео је да се упише у стрелце. Сенегалац је био на правом место и скренуо је лопту у гол након ударца Ђиге.

До краја утакмице резултат се није мењао, па је Звезда успела бар на кратко да престигне Партизан. Црвено-бели имају 52 бода, црно-бели су други са 50, но ове суботе од 16.15 дочекује ИМТ.

Нови Пазар - Црвена звезда (друго полувреме, 0:3)

90' - Крај утакмице!

81' - Шериф Ендијај је ушао са клупе и уписао се у стрелце. Извео је Хванг корнер, Ђига је шутирао ногом, а на правом месту био је Сенегалац који је успео лопту да пошаље иза леђа Мирковића.

76' Добро је тукао Канга из даљине, али није био прецизан. Лопте је отишла мало поред гола.

65' У протеклих неколико минута нема озбиљнијих шанси. Пазар напада цело друго полувреме али не успевају да затресу мрежу тима из Београда.

60' Невероватна блокада Спајића. Сума је имао лак задатак али је одбрамбени играч црвено-белих спасио чист гол.

55' Црвена звезда је имала слободан ударац. Канга је центрирао али је одбрана то лако отклонила.

50' Велика прилика за домаћина. Омар Фајед је из волеја ''пуцао'' са врха казненог простора али је био за мало непрецизан.

49' Пазарци су ушли зуштрије у друго полувреме, нападају, али без већих прилика.

46' Почело је друго полувреме!

Крај првог полувремена.

45' Крај првог дела игре у Пазару, црвено-бели имају предност од два гола.

41' Пенал за Звезду! Канга је након асистенције уписао и погодак. 2:0 за црвено-беле.

35' Замало црвено-бели да дуплирају предност. Сремчевић је циљао главом али је Мирковић сјајном парадом ''извадио'' лопту са гол линије.

33' Хванг је шутирао из слободног ударца, али је то био лак посао за голмана Новог Пазара, Николу Мирковића.

27' Велику шансу сада није искористио Пазар. Контра напад домаћих није реализовао Сума.

21' Од гола Звезде нема превише узбуђења, води се велика борба на средини терена.

16' Прети поново Нови Пазар. Сума је убацио из корнера а Адешина је главом шутирао мало изнад пречке.

9' ГОЛ! Звезда води 1:0. Канга је центрирао а Драговић је главом закуцао лопту у мрежу домаћина.

Tekst potpisa

6' Олајинка је дриблингом избацио бека Новог Пазара и шутирао, међутим феноменално је одбранио голман пазараца.

2' Прву шансу на мечу су имали домаћи фудбалери. Пробио је по левој страни Никола Караклајић али је непрецизним шутем погодио спољни део мреже.

1' Утакмица је почела!

САСТАВИ:

Нови Пазар: Мирковић – Бојат, Аземовић, Фајед, Анан – Момчиловић, Адешина, Сума, Караклајић, Исламовић – Обрадовић.

Црвена звезда: Глазер – Ђига, Драговић, Спајић – Букари, Канга, Хванг, Мијаиловић, Иванић – Олајинка, Сремчевић.

УОЧИ МЕЧА:

Ова утакмица биће одиграна пред празним трибинама "Каизкоин Арене", а своје виђење утакмице дао је и тренер гостију Владан Милојевић.

- Не можемо да утичемо на то да ли се игра са публиком или не, али сигуран сам да ће бити фудбалска атмосфера. Лепо је кад је ту публика, без обзира на то што је Нови Пазар окренут локал-патриотизму. Што се тиче кадровских проблема које имају, ни на то не можемо да утичемо. Фокусиран сам на мој тим и игру коју желимо да прикажемо - рекао је Милојевић на почетку конференције за новинаре.

Звезда у суботу од 14 часова игра против Новог Пазара меч 21. кола Суперлиге Србије, а стратег шампиона Србије потврдио је да се Хванг прикључио тиму и да је спреман за игру.

- Хванг је спреман за игру и немам дилему око њега, јер се ради о квалитетном играчу. Имамо времена до сутра да одлучимо да ли ће почети - рекао је Милојевић о Хвангу

Наиме, меч са актуелним шампионом могли би да пропусте двојица понајбољих играча, Адем Љајић и Марко Шћеповић. Они су под великим знаком питања. На утакмици против Железничара су морали ван игре у раној фази меча због проблема са задњом ложом.

- Сигурно да се јавља главобоља кад постоје играчи на које не можете да рачунате. Видећемо за Љајића и Шћеповића. Кога нема, без њега се може и мора - рекао је Матић за "Моззарт спорт".

Такође, у саставу неће бити Абдулаја Сисеа који је скупио четири жута картона и чека га суспензија, док је неизвестан и Омар Фајед.

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма Париз 2024

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма "Париз 2024"

РАТ у Украјини, односно "Специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" изнедриле су "додатак" који је прилично шокирао Русе.

27. 04. 2024. у 17:47