СТАНКОВИЋ ПАО У ФИНИШУ: Ференцварош поражен у Грчкој, у реваншу тражи шансу за пролаз у Лиги конференција

Часлав Вуковић

15. 02. 2024. у 20:56

ФУДБАЛЕРИ Ференцвароша изгубили су од Олимпијакоса као гости са 1:0 у првој утакмици шеснаестине финала Лиге конференција.

Изабраници Дејана Станковића су добро ушли у овај меч. Играо се 2. минут када је Барнабаш Варга затресао мрежу ривала. Ипак, након реакције из ВАР собе он је поништен због офсајда у коме се нашао мађарски репрезентативац.

Домаћин је могао до вођства у 33. минуту, али је ударац Давида Кармоа зауставио Денеп Дибус.

Велика борба водила се на стадиону "Јоргос Караискакис". Није било пуно изгледних прилика, а једну такву у другом делу утакмице није у гол претворио Ајуб Ел Каби.

Ипак, исти играч је три минута касније успео добро да реагује и закуца лопту покрај леве стативе за вођство Олимпијакоса.

Вреди поменути да је бивши играч Црвене звезде, Александар Пешић на терен ушао у 75. минуту, али ни он није успео да матира Александроа Пахалакиса.

Подсетимо, реваш меч у Будимпешти на програму је 22. фебруара од 21 сат.

БОНУС ВИДЕО: Ватромет и славље "орлова" - Србија је на ЕУРО након 24 године

УБИЈЕН АЛЕКСАНДР ПЕЛЕШЕНКО: Двоструки шампион Европе погинуо у Украјини

РАТ у Украјини и даље привлачи огромну пажњу широм планете, а најновије вести везане за тај сукоб, који Русија назива "специјана војна операција", долазе из сфере спорта.

06. 05. 2024. у 15:30