ГРАДСКИ ФУДБАЛСКИ САВЕЗ ГРАДА ЈАГОДИНЕ НАЈБОЉИМА ДОДЕЛИО ПРИЗНАЊА
Фудбалски клуб „Шантаровац“ из истоименог села најорганизованији је на територији града Јагодине, саопштено је на редовној годишњој скупштини Градског фудбалског савеза града Јагодине.
Фото:З.Глигоријевић
Признање за допринос развоју фудбалског спорта припало је доктору Радојици Антићу, признање за најбољег судију добио је Лазар Станковић, а за најбољег тренера Андреја Павловић из Винораче.
Фудбалском клубу „Трнава“ из истоименог села додељена је плакета за седам деценија постојања и рада, а ФК „Липар“ из Доњег Рачника палакета за пола века рада.
На редовној годишњој седници Градског фудбалског савеза града Јагодина речено је да на територији града Јагодина ради 35 клубова, од градске до Српске лиге, у којима тренира 1.500 фудбалера свих узраста. Протекла година била је успешна за све њих.
-Велики број клобова успео је да се пласира у виши ранг такмичења. Неки клубови су ушли у општинску, неки у међуопштинску лигу, а имамо и прву градску лигу. Активирали смо и неке нове клубове. Што се тиче финансирања фудбала, локална самоупорава је лане издвојила највише средства у односу на претходних 20 година. Урађен је и велики број терена, направљене нове свлачионице, уређене нове трибине, финансирана су сва такмичења фудбалских клубова… - оценио је Добрица Милановић, председник Градског фудбалског савеза града Јагодине.
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
НАЈБОЉА УТАКМИЦА НА МУНДИЈАЛУ ДО САДА! Уругвај и Зеленортска Острва приредили спектакл за памћење!
НЕСТВАРАН смо фудбал гледали ове вечери на "Хард рок стадиону", права је штета што је утакмица морала да се заврши, на крају равноправних 2:2.
22. 06. 2026. у 02:07 >> 02:06
"БОЖИЈА РУКА" И "ГОЛ ВЕКА" 40 ГОДИНА КАСНИЈЕ: Дан када је Дијего Армандо Марадона постао "божанство" (ВИДЕО)
Дан када се фудбал променио. Постоје голови који доносе трофеје, мењају каријере, али је само један променио историју ове игре.
22. 06. 2026. у 12:45 >> 12:45
ПОРЕКЛО ЕДИНА ЏЕКА: Рођен у Сарајеву, али корени Дијаманта су са друге стране БиХ
У ЈЕДНОМ интервјуу за британске медије описао је тај период као време преживљавања, истичући да рат тера децу да много раније одрасту и суоче се са животним лекцијама за које нису спремна.
19. 06. 2026. у 07:02
Коментари (0)