НА НОВОМ ПОЧЕТКУ: Веселин Јевросимовић изабран за председника Атлетског савеза Србије
Веселин Јевросимовић остаће председник Српског атлетског савеза (САС) још четири године, пошто је данас на Скупштини САС добио нови четворогодишњи мандат.
Фото: Н. Скендерија/М. Вукадиновић
Јевросимовић (59) је био једини кандидат и изабран је са 69 гласова, док је један био уздржан. Нови-стари челник је председник САС од 2009. године. Ово ће бити његов четврти мандат како је на челу српске "краљице спортова".
Такође, једногласном одлуком на месту директора САС остаје Слободан Бранковић.
За чланове УО САС, једногласно су изабрани: Дане Корица, потпредседник Тања Наупарац, потпредседник, Душко Радовић, члан Зоран Дамјановић, члан Данијела Шпирић, члан Тања Вукић, члан Драган Здравковић, члан Радован Радовановић, члан Данило Кртинић, члан Мирослав Кубурић, члан Марина Филиповић, члан Драган Пешикан, члан За чланове Надзорног одбора изабрани су: Душан Вулевић, председник Зоран Матијевић, члан Дамир Марковић, члан.
Како је саопштено из САС после Скупштине, у претходних 15 година обновљена је инфраструктура, изграђена је Атлетска дворана на Бањици, реновиран велики број атлетских стадиона и стаза широм Србије. Додај се и да је у том периоду Србија освојила велики број медаља на највећим такмичењима.
Подсећа се и да је организовано је Европско дворанско првенство у Београду 2017, а две године касније и Светско дворанско првенство у дворани, а оба су добила оцену као најбоља икад организована.
У саопштењу после избора Јевросимовића истиче се да је план да Србија ускоро изгради и Атлетски стадион, где би требало да се организује и Европско првенство на отвореном 2030. године.
Поред тога, усвојени су и извештаји о раду САС за 2023. годину, материјално-финансијски извештај за 2023.годину, извештај Надзорног одбора за 2023.годину, као и финансијски план за 2024.годину. Такође, усвојене су измене и допуне Статута САС, односно пречишћен текст Статута.
БОНУС ВИДЕО: Ивана Вулета стигла у Србију
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ОВО СУ СВИ ЧЕКАЛИ! Креће нокаут фаза, верујемо у једног од домаћина
ПОЧИЊЕ оно што смо сви чекали, обрачуни шеснестине финала, а први на терен излазе Јужна Африка и Канада који се састају у Инглвуду од 21.00.
28. 06. 2026. у 10:30
"СТРАШАН" МЕЧ АУСТРИЈЕ И АЛЖИРА! Марко Арнаутовић стрелац, обе селекције обезбедиле оно што су желеле!
Фудбалери Аустрије и Алжира одиграли су меч 3. кола групне фазе и на крају утакмице семафор је показивао 3:3.
28. 06. 2026. у 05:59 >> 01:26
УМРЛА ЈЕ У БОЛОВИМА, У 47. ГОДИНИ Њену смрт Милош никада неће прежалити: "Болест је брзо напредовала"
"БОЛЕСТ је брзо напредовала. За само седам година она је легла у кревет и била је непокретна до смрти."
25. 06. 2026. у 10:29
Коментари (0)