ШТА ОВО БИ?! Арсенал је тако разбио Вест Хем, да су од стида хиљаде његових навијача "бежале" са стадиона већ на полувремену (ВИДЕО)

11. 02. 2024. у 17:03

Фудбалери Арсенала демолирали су екипу Вест Хем јунајтеда резултатом 0:6. Тако су наставили победничи низ, па је после Ливерпула, пао и градски ривал, и то у гостима.

ШТА ОВО БИ?! Арсенал је тако разбио Вест Хем, да су од стида хиљаде његових навијача бежале са стадиона већ на полувремену (ВИДЕО)

Од почетка утакмице "тобџије" су имале иницијативу. Ређали су се напади, међутим недостајала је завршница. Али, није то трајало вечно.

Тако је било све до 32. минута када је Вилијам Салиба начео мрежу Ареоле после корнера. Перфектан центаршут Деклана Рајса директно на Салибу - и то је било довољно за 1:0 (ВИДЕО).

Мреже су мировале наредних девет минута, а потом је кренула петоминутна рапсодија екипе Арсенала. Најпре је Букајо Сака изнудио једанаестерац, а затим га и реализовао и постигао свој први гол на овом вечу а други за свој тим (ВИДЕО)

Само три минута касније, Габријел Магалхас је постигао нови гол. Поново је Рајс био тај који је сјајно шутирао, овога пута из слободног ударца а Магалхас је био у право време на правом месту (ВИДЕО).

Ту није био крај голеаде у првом полувремену. У другом минуту судијске надокнаде сјајном акцијом Мартина Одегарда и Леандра Тросара, предност Арсенала повећана је на 4:0. Тросар је био стрелац (ВИДЕО).

Друго полувреме почело је мирно. Покушао је Давид Мојес да изменама продрма екипу "чекићара", али није успело. Око 18 минута није било великих прилика, а онда је Букајо Сака одлучио да стави тачку на овај меч. Поново му је помогао Одегард који га је сјајно пронашао, а Сака показао своје вештине, лако прошао своје чуваре и пети пут матирао Ареолу (ВИДЕО).

Коначно се и Рајс уписао у листу стрелаца. Двоструки асистент на овом мечу постигао је и најефетнији гол: У акцији у која је деловала прилично несигурно, лопта се докотрљала до Деклана Рајса који ју је дочекао на неких 30-ак метара и врло ефектно у леви угао гола (ВИДЕО).

Након шестог поготка, Микел Арета је одлучио да одмори носиоце игре, а резервисти су мирно привели меч крају не дозволивши противнику да постигне ни почасни гол.

Након овог меча, "тобџије" су доказале да су озбиљан кандидат за титулу, јер заостају за екипом Ливерпула само два бода, а форма им је у озбиљном успону од нове године. Са друге стране екипа Вест Хема је после овог дебакла остала на 36 бодова и осмој позицији на табели, али остала и да се пита "Шта ово би?!".

Питали су се то већ на полувремену и навијачи "чекићара", који су масовно, у хиљадама, напуштали стадион током великог предаха:

БОНУС ВИДЕО: МАЛО СРЕЋЕ НИЈЕ НА ОДМЕТ: Гол којим је Олајинка донео 2:0 Звезди против Вождовца