ЦРНО-БЕЛА ФРКА, ПА СЛАВЉЕ! Партизан са играчем мање победио Јавор и побегао Црвеној звезди (ВИДЕО)

10. 02. 2024. у 15:56

ФУДБАЛЕРИ Партизана добро су почели други део првенства, пошто су у 20. колу Суперлиге Србије победили Јавор са 1:0 и тако задржали прво место на табели, без обзира на то шта Црвена звезда уради против Вождовца.

Терен у Ивањици није био идеалан, па није било лако контролисати лопту. У првом полувремену није било много опасности по Александра Јовановића и Страхињу Манојловића.

Гости су имали већи посед, али су до поготка покушавали да дођу из прекида. Такође, овај део утакмице обележили су судари главама играча два тима и ту два наврата. Фудбалери Партизана Светозар Марковић и Немања Трифуновић су сусрет наставили са чалмама око главе. На другој страни је Бубакар Дукуре морао да напусти терен у 33. минуту.

Наставак сусрета није донео неку епохалну промену. Ипак, Игор Дуљај је направио прави потез када је у 61. минуту на терен послао Немању Николића. Само минут касније нападач је главом пребацио лопту испред гола ривала, а на правом месту био је Матеус Салдања који је постигао испоставиће се победоносни погодак. Бразилцу је ово био 15. гол у првенству и тренутно је први стрелац Суперлиге Србије.

Београђани су се нашли у проблему од 77. минута пошто је Никола Антић због другог жутог картона морао раније у свлачионицу. Но, ни то није помогло изабаницима Радована Ћурчића да избегну пораз.

До краја утакмице није било много узбуђења. Партизан је зналачки сачувао предност и уписао је три бода на старту другог дела сезоне у Суперлиги Србије.

Црно-бели сада имају 50 бодова, Јавор остаје на 21. Екипа Игора Дуљаја у наредном колу дочекује ИМТ, док Ивањичани гостују нишком Раничком.

Јавор - Партизан 0:1 (0:0)

Стадион: "Крај Моравице". Гледалаца: око 4.000. Судија: Милан Илић, Стрелац: Салдања 62 минут. Црвени картон: Никола Антић (Партизан)

ЈАВОР (4-2-3-1): Манојловић - Долмагић (од 80. Мићић), Копитовић, Леандро (од 56. Обрадовић), Милетић - Дукуре (од 33. Марјановић), Петровић - Босић, Гојковић, Милошевић - Бајере (од 57. Ратковић).

ПАРТИЗАН (4-2-3-1): Јовановић - Стојковић, Филиповић, Марковић, Антић - Овусу, Натхо (од 61. Николић) - Калулу (од 61. Северина), Захид, Трифуновић (од 76. Стјепановић) - Салдања (од 80. Шеховић).

Друга полувреме: Јавор - Партизан 0:1

90' - Утакмица је продужена за четири минута.

78' - Добро је шутирао Немања Милетић, али шутирао је право у Јовановића који је успео добро да интервенише.

77' - Проблем за Партизан. До краја утакмице мораће гости са десеторицом да буду у пољу, пошто је Никола Антић добио други жути картон.

62' - Прве измене прави Дуљај. Немања Николић и Ксандер Северина су ушли у игру. Ван терена су остали Бибарс Натхо и Алдо Калулу. Само по уласку је одмах пао гол. Николић је главом пребацио лопту, а Салдања је био на правом месту и матирао је Манојловића.

55' - Натхо је извео слободан ударац, Пинто је неспретно реаговао. Ипак, на право месту је био Манојловић и успео је да одбије лопту ван терена.

54' - Трећи жути картон на утакмици је добио такође играч Јавора. Овога пута у бележници се нашао Стефан Милошевић. Због приговора је жути картон добио и тренер домаћег тима Радован Ћурчић.

53' - Слободан ударац је извео Антић, из кога су гости добили корнер. После ударца из угла није било опасности по Манојловића.

50' - Извео је Јавор слободан ударац, шутирао је главом Пинто, но лопта је отишла високо преко гола.

47' - Добар напад Јавора на самом старту другог дела утакмице. Ударац Радивоја Босића није био прецизан.

46' - Почело је друго полувреме у Ивањици.

Прво полувреме: Јавор - Партизан 0:0

45+7' - Крај првог полувремена у Ивањици. Није било у овом делу сусрета оних правих изгледних прилика, али било је доста борбено на обе стране.

45+1' - Прво полувреме је због великог броја прекида продужена чак седам минута.

45' - Искористио је Долмагић неопрезност одбране црно-белих, шутирао је са ивице казненог простора, но лопта је отишла преко гола.

40' - Извели су црно-бели два прекида, но успела је да реагује одбрана домаћег тима и тако отклони опасност.

39' - И други штопер Јавора Леандро Пинто добио је жути картон. Он је повукао Калулуа за дрес и оправдано је завршио у бележници судије Милана Илића.

33' - Прва измена на утакмици. Бубакара Дукуреа заменио је Стефан Марјановић који је ове зиме стигао у редове Ивањичана из Колубаре.

32' - Ово је био доста озбиљнији од оног претходног. Обојици је глава завијена, али чини се да везиста Јавора неће моћи да настави дуел.

29' - Још једном се игра прекида због судара главама. Сада су у дуелу били Дукуре и Трифуновић. Лекарске екипе су опет на терену. Нема много игре у Ивањици, често се меч прекида због фаулова или офсајда.

24' - Узео је Салдања лопту на половини Јавора, кренуо на голу ривала, шутирао је, али га је земља Леандро Пинто изблокирао.

21' - Први жути картон на утакмици од играча добио је Борис Копитовић после оштрог страта над Салдањом. Пре њега због приговора "пожутео" је и Игор Дуљај.

17' - Утакмица је прекинута због незгодног судара главама једног играча Јавора и Светозара Марковића. Ипак, добра ствар да су обоција добро после указане лекарске помоћи. Али, фудбалер Партизана ће играти са чалмом око главе.

Светозар Марковић/ФОТО: ФК Партизан

15' - Извели су црно-бели слободан ударац искоса са леве стране. Натхо га није извео онако како уме, па је Манојловић без проблема интервенисао.

12' - Први добар напад гостију на овом мечу. Комбиновали су Натхо и Захид. Од свега је на крају Партизан добио корнер из кога није било опасности по гол тима Радована Ћурчића.

7' - Истиче седми минут полако у Ивањици, за сада осим корнера за Јавор није било никаквих узбуђења пред головима Манојловића и Јовановића.

3' - Први корнер на утакмици извела је домаћа екипа. Ипак, одбрана црно-белих, тачније Марковић је добро реаговао.

1' - Почела је утакмица у Ивањици. Први са центра кренули су гостујући фудбалери.

Уочи меча:

Црно-бели су на сјајан окончали јесењи део првенства, победом у вечитом дербију против Црвене звезде (2:1).

Клуб из Хумске доживео је одређене промене током зимске паузе. Тим су напустили Михајло Илић и Кристијан Белић, а стигло је пет играча. Такође, и Радован Ћурчић је остао без два битна играча Петра Гигића и Ибрахима Танка.

Партизан је у првом мечу савладао Јавор у Београду са 3:1. Стрелци за екипу Игора Дуљаја били су Квинси Мениг, Аранђел Стојковић и Матеус Салдања, док је једини погодак за Ивањичане постигао Дино Долмагић.

Црно-бели су први на табели са 47 бодова, Јавор заузима 12. место са 21 бодом.

Састави тимова:

ЈАВОР (4-2-3-1): Манојловић - Долмагић, Копитовић, Леандро, Милетић - Дукуре, Петровић - Босић, Гојковић, Милошевић - Бајере.

ПАРТИЗАН (4-2-3-1): Јовановић - Стојковић, Филиповић, Марковић, Антић - Овусу, Натхо - Калулу, Захид, Трифуновић - Салдања.

БОНУС ВИДЕО: Ватромет и славље "орлова" - Србија је на ЕУРО након 24 године