БАРСЕЛОНА СЕ НЕ ПРЕДАЈЕ: Каталонци победили Алавес, не одустају од трке за титулу

Часлав Вуковић

03. 02. 2024. у 20:48

ФУДБАЛЕРИ Барселоне уписали су други везани тријумф у Ла Лиги пошто су у 23. колу као гости победили Алавес са 3:1 и тако ривалима послали поруку да не одустају од трке за титулу.

Дуго се чекало на гол Роберта Левандовског ван домаћег терена и постигао га је ове суботе. Одличну лопту му је у простор послао Илкај Гундогдан, а Пољак се сјајно снашао, само је боцнуо лопту преко Антонија Сивере и уписао се у стрелце.

То је био једини погодак у првом полувремену. Други део меча почео је урагански. За шест минута виђена су два гола. Најпре је Гундоган повисио на 2:0, а онда је у 51. минуту Саму Омородион одличним ударцем главом матирао Ињакија Пењу.

Није тај примљен гол уздрмао Барселону, пошто је на сцену ступи Витор Роке. Он је најпре у 63. минуту донео Каталонцима предност од 3:1, да би само девет минута касније зарадио други жути картон, те су гости морали да заврше утакмицу са десеторицом на терену.

Ипак, шампион Шпаније је успео да сачува вођство и колико-толико остане у трци да одбрани титулу.

Барселона је трећа на табели са 50 бодова, Ђирона је друга са 55, а на челу је Реал Мадрид са 57. Обе екипа имају утакмицу више од Каталонаца.

БОНУС ВИДЕО: Ватромет и славље "орлова" - Србија је на ЕУРО након 24 године