КАКВА ЛУДНИЦА У ШПАНИЈИ: Барселона и Виљаерал одиграли невероватну утакмицу, навијачи се хватали за главу, а Реал трља руке (ВИДЕО)

Часлав Вуковић

27. 01. 2024. у 21:58

ФУДБАЛЕРИ Барселоне и Виљареала одиграли су невероватну утакмицу у 22. колу Ла Лиге. На крају су Каталонци погнуте главе напустили "Монжуик" пошто су поражени са 3:5.

Овај меч обиловао је преокретима, интересантним судијским одлукама, головима у надокнади... Разлог за славље су имали гости који су на овај начин озбиљно удаљили тим Ћавија Ернандеза од титуле.

Виљареал је до предности дошао у идеалном моменту. Ђерард Морено је у 41. минуту постигао гол. То је уједно био и резултат првог полувремена.

Када је Илијас Акомах повисио на 0:2 у 54. минуту деловало је да ће Барселона тешко до бодова. Ипак, након тога уследило је ураганских 11 минута домаћег тима.

Толико је било довољно Барселони да преокрене исход. Илкај Гундоган, Педри и Ерик Баји који је постигао аутогол омогућили су навијачима Каталонаца да из стања туге пређу у радост и еуфорију.

Није ту био крај узбуђењима. Гонзало Гуедес је погодио за 3:3, а онда креће право лудило. Барселона је у 90. минуту добила пенал пошто је лопта погодила у руку Сантија Комесану. Ипак, након провере судија Хосе Мунуера Монтеро је одлучио да поништи одлуку.

Утакмица је продужена за осам минута и када се чинило да ће дуел бити окончан без победника, гости су дошли до предности у 99. минуту. Александар Серлот је искористио велику грешку одбране домаћег тима и матирао је Ињакија Пењу.

Барселона је потом кренула на све или ништа како би бар освојила бод, али уместо тога Виљареал је постигао пети гол. Хосе Луис Моралес је истрчао контру и поставио коначан резултат.

Пораз је Каталонце добрано одаљио од титуле. Тим Ћавија Ернандеза има 44 бода, 10 мање од Реал Мадрида и осам од другопласиране Ђироне. "Жута подморница" је на 14. позицији са 23.

БОНУС ВИДЕО: Ватромет и славље "орлова" - Србија је на ЕУРО након 24 године