"ИЗНЕНАДИО МЕ ПАРТИЗАН": Звездан Терзић о црно-белима, Бараку Бахару, омладинској школи...

Часлав Вуковић

22. 01. 2024. у 12:17

ГЕНЕРАЛНИ директор Црвене звезде Звездан Терзић говорио је о Партизану, Бараку Бахару, омладинској школи... Он је одао признање црно-белима на играма у првом делу сезоне.

ИЗНЕНАДИО МЕ ПАРТИЗАН: Звездан Терзић о црно-белима, Бараку Бахару, омладинској школи...

FOTO: FK Crvena zvezda

Црвено-бели су поражени у вечитом дербију 2:1 и клуб из Хумске је због тог тријумфа лидер Суперлиге Србије са 47 бодова.

Тај резултат, као и мечеви са Јанг бојсом у Лиги шампион коштали су посла Барака Бахара, уместо кога је на клупу шампиона Србије сео Владан Милојевић.

- Резултати су једино мерило квалитета. Ако Звезда има бод мање од неке екипе, неке ствари нису добре. Да будемо реални, Бахару се све свело на две утакмице. Да смо материјализовали бољу игру у Берну и против Партизана, ми бисмо данас имали пет бодова више и зимовали у Европи, али му је и срећа окренула леђа. Неке ствари нису функционисале на најбољи начин, очигледно да странцима треба времена да се адаптирају на наше услове - рекао је Терзић за "Спортал" и додао:

- Не кажем да је Бахар потценио лигу, али није разумео свлачионицу и наш карактер и менталитет. Комуникација је била одсутна са играчима и то је наишло на њихово ишчуђавање. Могуће да у иностранству не морате тако, али знате код нас да детету морате пет пута да кажете да би шести пут урадио. Хвала му што је био храбар, гурнуо је младе играче, Звезда има много већу тржишну вредност него пре њега.

Потом се осврнуо на Партизан који је први прошао кроз циљ у јесењем делу сезоне.

- Када победиш 13 утакмица заредом, то заслужује поштовање. Изненадио ме Партизан због те серије, јесте се мучио и био погуран судијама у многим утакмицама, али морам да одам признање Дуљају и играчима. Први пут у последњих 10 година су били ослобођени европских утакмица, фокусирани само на лигу и спремали су се од суботе до суботе, док је нама упало шест јаких мечева у Лиги шампиона који су одвлачили пажњу. Направили смо киксеве, Партизан је то искористио.

Дотакао се и омладинске школе. Вреди истаћи да је Звезда ове зиме за 9.000.000 Астон Вили продала Косту Недељковића.

- Црвена звезда не избацује играче као да су их роде донеле, већ је то резултат дугогодишњег мукотрпног рада и великог улагања. Наш омладинска школа кошта годишње четири милиона евра. То су огромна улагања да би се створили Недељковић, Мијатовић и други. Понављам, нису их донеле роде, то је дугогодишњи рад и улагање - закључио је Терзић.

Црвено-бели прву утакмицу у другом делу сезоне играју 10. фебруара против Вождовца на стадиону "Рајко Митић".

БОНУС ВИДЕО: ЗВЕЗДА ПОЧЕЛА ПРИПРЕМЕ: Владан Милојевић одрадио први тренинг по повратку у клуб

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЛАХОВИЋ ПРОПУШТА ДЕРБИ, АЛИ ДВА СРБИНА МОГУ ДА ОДЛУЧЕ ИСХОД: Милинковић Савић био херој Наполија а сада се нада првој победи над Јувентусом

ВЛАХОВИЋ ПРОПУШТА ДЕРБИ, АЛИ ДВА СРБИНА МОГУ ДА ОДЛУЧЕ ИСХОД: Милинковић Савић био херој Наполија а сада се нада првој победи над Јувентусом

У дербију 14. кола Серије А, италијански великани Наполи и Јувентус састаће се у недељу на стадиону Дијего Армандо Марадона.

07. 12. 2025. у 10:00

БРУКА: Црногорци славили испадање Србије као да су Хрвати (ВИДЕО)

БРУКА: Црногорци славили испадање Србије као да су Хрвати (ВИДЕО)

Женска рукометна репрезентација Србије је на шокантан начин остала без пласмана у четвртфинале Светског првенства јер је у мечу у коме јој је и бод био довољан декласирана од Црне Горе. Боља екипа заслужено иде даље, али уз не мали скандал.

07. 12. 2025. у 19:40

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (1)

ГАВРИЛОВА МАЈКА И МОЈ ПРАДЕДА...: Принцип ПРЕДАК нашег познатог певача (ФОТО)