СВЕ ПРШТАЛО ОД ФУДБАЛА: Невероватна утакмица Арсенала и Ливерупула, редси на крају имали више среће

07. 01. 2024. у 19:35

Фудбалери Ливерпула победили су данас у дербију 3. кола ФА Купа као гости Арсенал резултатом 2:0 и тако се пласирали у четврту рунду најстаријег фудбалског такмичења на планети.

Танјуг/АП

У првом полувремену обе екипе су по једном погодиле пречку, везиста Арсенала Мартин Едегард на почетку меча, а дефанзивац Ливерпула Трент Александер Арнолд у финишу полувремена.

Управо је Арнолд имао кључну улогу у голу који је преломио меч, после  шута из слободног ударца лопта је погодила дефанзивца Арсенала Јакуба Кивијора и завршила у мрежи домаћина.

У петом минуту надокнаде Диого Жота је асистирао Луису Дијазу за коначних 2:0.

БОНУС ВИДЕО: Селектор САД Стив Кер купио деонице Мајорке