КАКВА ЛИГА ШАМПИОНА! Манчестер јунајтед без евро-пролећа, гол из корнера и сурова пресуда петом у 92. минуту улепшали узбудљиво вече (ВИДЕО)

12. 12. 2023. у 22:59

Лига шампиона је дошла до последњег кола групне фазе, а резултати остварени у уторак разрешили су све дилеме у групама од А до Д.

Након што је прилично мирољубиво завршена поподневна прича у раније одлученој групи Б (Арсенал и ПСВ су одиграли 1:1 у сусрету две екипе које су обезбедиле пролазак даље, док је Ланс са 2:1 победио Севиљу и потврдио селидбу у Лигу Европе), много занимљивије је било у вечерњем термину.

Група А - Манчестер јунајтед остао празних шака!

У групи А је пред последње коло само минхенски Бајерн био сигуран, а баш он је играо са последњепласираним Манчестер јунајтедом на Олд Трафорду. Домаћину је требала победа да би изборио опстанак на евро-сцени, а ако би се још десио реми на мечу Копенхаген - Галатасарај, екипа са "театра снова" би се чак винула у нокаут фазу Лиге шампиона.

Али... Снови су били једно, а реалност нешто сасвим друго.

Најпре је Јунајтедовим навијачима стигла вест да Копенхаген води, за шта су се побринули једна контра и стрелац Лукас Лерагер (ВИДЕО), а онда је недуго затим, у 71. минуту, Кингсли Коман искористио рупу у средини одбране манчестерске екипе (из које је због повреде изашао Хари Мегвајер) и постигао погодак којим је Бајерн повео (ВИДЕО).

Хари Мегвајер се жали на повреду на мечу Лиге шампиона Мачестер јунајтед - Бајерн Минхен FOTO: Tanjug/AP

Било је већ тада јасно да ће бивши првак Европе остати и без Лиге Европе, јер ће тамо Галатасарај који има исто бодова колико и екипа Ерика тен Хага, али је бољи у међусобним мечевима (победа и пораз). Копенхаген се придружио Бајерну у нокаут фази елитног надметања.

Група Ц - Преокрет Реала, гол петом у Напуљу

Још одавно су Реал Мадрид и Наполи обезбедили пролазак даље, па им последње коло није много значило, али јесте Браги и Унион Берлину. Немци су се надали сензацији против Мадриђана, како би евентуално престигли Португалце који су пред свој меч у Напуљу имали бод више.

И, Унион је повео када је Лука Модрић прокоцкао пенал на крају првог полувремена, а на другој страни терена Кевин Фоланд донео 1:0 берлинској екипи (ВИДЕО)

Међутим, Реал је узвратио у наставку, уз два гола Хоселуа, за привремено вођство Мадриђана од 1:2, да би на Кралов погодак за 2:2 пет минута пре краја, Себаљос одговорио голом у 89. за победу "краљевића" (ВИДЕО).

Виктор Осимхен даје гол петом за Наполи против Браге у Лиги шампиона / FOTO: Tanjug/AP

У Напуљу је за то време Наполи потврђивао улогу фаворита против Браге, а у победи од 2:0 нарочито се истакао гол Осимхена - петом (ВИДЕО).

Група Д: Ди Марија дао гол директно из корнера, па драма - коју је решио  (још један) гол петом!

Кад у последње коло две екипе уђу са по седам бодова више од првог пратиоца, онда је јасно колико њихов међусобни дуел наизглед важан, али имајући у виду да првопласирани у групи играју на старту нокаут фазе са неким од другопласираних клубова, Интер и Реал Сосиједад имали су за шта да се боре.
Па опет, погоци су изостали, што је шпанској екипи више пријало јер је челну позицију задржала услед боље гол-разлике (+5 наспрам +3).

Занимљиво је било настојање Бенфике да са више од 2:0 савлада екипу Салцбурга, и то у гостима. Испрва се то чинило као могуће када је Ди Марија директно из корнера дао гол којим је португалски тим повео у 32. минуту (ВИДЕО) а пред сам крај првог дела игре Рафа Силва удвостручио предност. Онда се чинило као немогуће, када је хрватски интернационалац Сучић у 57. минуту је преполовио заостатак Салцбурга, који је тако био на путу да избори повољнији пораз него онај који је Бенфика доживела у првом сусрету ових тимова. Међутим, онда се десила права драма:

Кабрал, који је у 91. минуту ушао у игру за госте, одмах потом је и дао гол - и то петом (ВИДЕО) за 1:3 на семафору, пролазак Бенфике у Лигу Европе, а шок-елиминацију Салцбурга.

Дакле, из прве четири групе европско надметање је завршено за Манчестер јунајтед, Севиљу, Унион Берлин и Салцбург, у Лигу Европе се селе Галатасарај, Ланс, Брага и Бенфика, а настављају такмичење у Лиги шампиона Бајерн, Копенхаген, Арсенал, ПСВ,  Реал Мадрид, Наполи, Реал Сосиједад и Интер.

Расплет у групама Е, Ф, Г и Х на програму је у среду.