ЗВЕЗДА ОБОРИЛА СВЕТСКИ РЕКОРД И СТИГЛА ПАРТИЗАН! Трилер на Маракани решило "чудо од детета" (ВИДЕО)

09. 12. 2023. у 17:59 >> 18:00

Црвена звезда је нови светски рекордер по броју првенствених утакмица у низу без пораза на домаћем терену, а до 122. таквог меча стигла је савладавши Младост из Лучана у врло занимљивом мечу: коначан резултат 3:1, уз гол и асистенцију 18-годишњег резервисте Јована Мијатовића, омогућио је шампиону да се по бодовиома изједначи са водећим Партизаном, који може да се врати на +3 ако у понедељак од 16 часова савлада Раднички у Нишу.

ЗВЕЗДА ОБОРИЛА СВЕТСКИ РЕКОРД И СТИГЛА ПАРТИЗАН! Трилер на Маракани решило чудо од детета (ВИДЕО)

Лучанци су на највећи српски стадион дошли као пети на табели, па у некој општој причи о фудбалу не би требало да буде изенађење да неко тако високо позициониан мучи другопласираног, али...

Не само да је вредност црвено-белих према специјализованом спортском сајту Трансфермаркт чак 73 милиона евра, а Младости више него 20 пута мање (3,5 милиона) - већ је екипа Барака Бахара досад била најнемилосрднији домаћин у овом шампионату, успешнији пред својом публиком чак и од водећег Партизана.

Али, бројке и слова су једно, а приказано на терену нешто друго, па је тако екипа тренера Томислава Сивића не само претила од првог минута, већ чак и када је неспретним подизањем руке Варјачића скривила пенал, што је Александар Катаи у 8. минуту претворио у 1:0...

... одмах потом преко 17-годишњака изједначила. Одличну акцију Лековића и удовичића, атрактивно је завршио момак рођен 2006. године, Урош Сремчевић, надмудривши искусне Спајића и Драговића:

Младост није срљала када би имала лопту, али је довољно стрпљиво градила своје акције да призове чак и звиждуке домаћим играчима са западне трибине, што су само привремено утишале неке од бољих акција домаћих, попут шанси које су имали Хванг или Катаи.

Барак Бахар, незадовољан виђеним, послао је Звездину младост на искуство Младости у наставку меча. Митровић, Мијаиловић и Букари се нису враћали на терен после великог предаха, а одменили су их десни спољни Коста Недељковић, крилни нападач Никола Кнежевић и шпиц Јован Мијатовић. Управо је он обрадовао "делије" у 68. минуту.

Десило се то након што се лопта одбила у вис после једног покушаја црвено-белих, да би је Владимир Лучић спустио баш где треба за младог саиграча: Мијатовић је пратио акцију на рубу казненог простора и одатле упутио неодбрањив ударац у доњи десни угао гола који је чувао бивши Звездин голман Саша Стаменковић.

Надали су се гости да би први пут после седам година могли да освоје бодове против екипе из Љутице Богдана 1а, али нити им је супарник дозволио нову прилику за нешто тако, нити је било решења у Сивићевој екипи када је Мијатовић израстао у јунака меча:

Играо се 89. минут када је млади нападач домаћих пимпловао лопту у казненом простору ривала, окренут леђима голу, па проиграо иза себе Инбом Хванга који је, пославши лопту под пречку, постигао први погодак у дресу црвено-белих, а поставио коначних 3:1.

Светски рекорд Црвене звезде

"Делије" на утакмици Црвена звезда - Младост Лучани / FOTO: M. Vukadinović

Фудбалери Звезде су нестваран низ започели још 30. априла 2017. године, када су победили са 2:0 Војводину головима садашњег првотимца Гелора Канге, као и Срђана Плавшића. Укључујући меч с Лучанцима, црвено-бели су "везали" 122 утакмице без пораза на стадиону "Рајко Митић" у домаћем првенству, а остварен је биланс од 110 победа и 12 ремија уз гол разлику - 338:54.

Суботњим резултатом против Младости Звезда је престигла Реал Мадрид (чији низ је трајао од 1957. до 1965. године) и заузела прву позицију на "вечитој листи" најнемилосрднијих домаћина у првенству са серијом од 122 меча без пораза на својој "Маракани".

КРАЈ! Звезда - Младост 3:1

89' - Гол, 3:1! Инбом Хванг даје први гол у дресу Звезде, и то на асистенцију Мијатовића после пимпловања!

86' - Мења Барак Бахар Лучића, улази Ендијае.

85' - Младост и даље не креће са великим бројем играча у нападе, иако губи. И даље игра пажљиво у одбрани, па у транзицији жели до поготка, али... време истиче гостима.

80' - Фудбалер гостију Силуе добија жути картон јер је по лицу, у борби за лопту, ударио Лазара Николића. Након тога је Канга центрирао, а Спајић још једном био у прилици, да би резултат остао 2:1.

79' - Прва грешка голмана гостију Стаменковића на овом мечу, није најбоље реаговао у "судару" са Олањинком, па је лопта умало завршила у  мрежи Младости, но Кнежевић није постао стрелац усред интервенције одбране Лучанаца на пола метра од гол-линије.

78' - Овако је Јован Мијатовић дао гол за друго Звездино вођство против Лучанаца:

77' - Све боље игра Црвена звезда, чијим је играчима сада много лакше после преласка у ново вођство. Створена је још  једна шанса после лепе акције на десној страни, а завршена је непрецизним покушајем главом Уроша Спајића.

76' - Прва права шанса на утакмици за Питера Олањинку. Добро је реаговао на центаршут Канге из корнера с десне стране, а Стаменковић му је одбранио ударац главом.

72' - Стрелац првог гола на мечу, Катаи, излази из игре, мења га Гелор Канга.

71' - Радивојевић мења Жунића у екипи Младости

68' - Гол за Звезду! Јован Мијатовић, ниским ударцем с дистанце! Опет је обрадовао "делије", као и против Јавора када је било напето, а сада је то учинио након што се лопта одбила у вис после једног покушаја црвено-белих, да би је Владимир Лучић спустио баш где треба за саиграча који је пратио акцију на рубу казненог простора.

61' - Прва измена ккод гостију, Величковић уступа место Доналду Молсу из Камеруна.

Олајинка на утакмици Црвена звезда - Младост Лучани у првенству Србије у фудбалу / FOTO: M. Vukadinović

58' - Повукли су се Лучанци, нису онолико опасни као у првом полувремену, али су уједно и отежали посао ривалу. Тек сада, 13 минута од почетка другог полувремена, Звезда прети, и то преко Лучића који је непрецизно шутирао.

53' - Утакмица је настављена.

51' - Краћи прекид меча, јер се играч гостију Лековић пожалио на повреду. Бакљада "делија" не престаје...  Мањег је интезитета, али не престаје.

48' - Нови пиротехнички "наступ" Звездиних присталица, дим се надвио над тереном од северне до јужне трибине, али се и даље игра.

46' - Почело је друго полувреме! Звезда је сада са два нападача (Олањинка и Мијатовић), а једним уместо досадашња два задња везна играча (на терену је остао Хванг).

Хванг на утакмици Црвена звезда - Младост Лучани у Суперлиги Србије / FOTO: M. Vukadinović

Замењени су у екипи домаћих Митровић, Мијаиловић и Букари.

Три измене ће извршити Барак Бахар, који уводи момке из Звездине омладинске школе. Десни спољни Коста Недељковић, шпиц Јован Мијатовић и крилни нападач Никола Кнежевић су спремни да уђу у игру.

Крај полувремена. И те како садржајног, нарочито у уводном делу. Тек други пут ове сезоне Звезда у првенству не води на полувремену, први пут је то било против ТСЦ-а.

45' - Нова добра прилика за Звезду, Катаи је главом умало променио резултат, али остало је нерешено.

45' - После дуже времена Младост је унела лопту у Звездин шеснаестерац, а центаршут није био довољно квалитетан да би се угрозио Глазер. Није добро окончана ни потоња контра црвено-белих. Играће се три минута судијске надокнаде времена.

44' - Оштар центаршут Звездине "десетке" ка ближој стативи где је Хванг утрчао и пробао да лопту пребаци ка даљем делу гола, но није уопште захватио лопту како је желео. Остаје 1:1.

43' - Олајинка се после дриблинга на левом крилу изборио за прекршај, на око два метра од казненог простора. Центрираће Катаи.

41' - Не успева домаћи тим да пробије врло организован дводелни бедем Лучанаца, што наилази на прве звиждуке (са западне трибине, док са "севера" траје гласна подршка).

37' - Настављена је утакмица, Урош Спајић се придигао и рекао да може да настави, мада делује помало ошамућено. Остаје нада да ће све бити добро с њим.

34' - Прекинут је меч јер се Спајић незгодно сударио са саиграчем, Мијаиловићем. Лежи, указује му се помоћ, чини се да се само добро угрувао и да ће наставити да игра.

31'  - Прави 17-годишњи Сремчевић приличне проблеме Звезди. Дао јој је гол, а сад натерао Драговића да скриви прекршај за жути картон.

Тренутак када је Александар Кати извео пенал и донео краткотрајну предност Звезди против Младости из Лучана / FOTO: M. Vukadinović

29' - Одличан шут Османа Букарија и изврсна одбрана Саше Стаменковић. Нови корнер за домаће.

23' - СВЕМИРСКА КОРЕОГРАФИЈА: Ево шта су "делије" урадиле на северној трибини током меча Црвена звезда - Младост Лучани (ФОТО)

18' - Овако је 17-годишњи Сремчевић изједначио на стадиону "Рајко Митић":

17' - Овако је Звезда повела:

16' - Обично Стефан Митровић игра лево у Звездиним акцијама, но он је овога пута у тандему са Хвангом надесној страни, па са левог крила прети Лучић или, као сада, Николић који је центирирао, а лоб-покушај-главом Олањинке остао само - покушај.

13' - Две добре акције Звезде у претходна три минута. Најпре је Катаи центрирао с леве стране, а лопта пребацила све који су хтели да одиграју, но прохујала је тик покрај гола гостију. А онда је у новој акцији браниоца титуле с леве стране дошло до бољег центаршута, Олањинка је потом захватио лопту главом но преслабо да би се опет савладао Саша Стаменковић, који је од 2008. до 2011. играо за Звезду (на 89 првенствених мечева) и освојио Куп Србије.

9' - Каква утакмица, гол за Младост! Лековић је започео акцију, Удовичић с левог крила идеално центрирао, а Урош Сремчевић, момак рођен 2006. године, у пуном трку, надмудрио Спајића и Драговића и атрактивним потезом дао гол за 1:1!

8' - Гол! Алекандар Катаи из једанаестерца, 1:0 за Звезду!

7' - Пенал за Звезду! После краће акције код корнера, Хванг је центрирао, а Варјачић подигао руку у скоку и баш у њу био погођен унутар шеснаестерца.

6' - Нови минут, нова шанса! Хванг је шутирао са ивице казненог простора гостију, лопта погађа Лековића и... биће корнер.

5' - Врло буран почетак меча, нова прилика и то за Младост. Створили су гости вишак играча на супарничкој половини (други пут), поново је Варјачић центирирао и то ниско, право за Величковића, који је остао сам - а промашио лопту.

4' - Одлична акција црвено-белих, Лучић је после дриблинга центрирао с левог крила, Хванг код даље стативе волеј извео врло добро, а Стаменковић спречио погодак.

3' - Први шут на мечу извели су гости: Марко Величковић је с леве стране опробао ударац, а лопта је била упућена недовољно јако, и недовољно прецизно, да би представљала проблем за голмана Звезде Глазера.

2' - Варјачић је остао сам на десном крилу напада Лучанаца, центрирао је солидно, а Лазар Николић  избацио лопту из Звездиног шеснаестерца.

1' - Утакмица је почела!

Детаљ пред почетак меча Црвена звезда - Младост Лучани / Foto: Printskrin/Arena sport

У првом мечу дана, Раднички 1923 је уз играча мање одолео ТСЦ-у, резултат је био 0:0, па је на врху табеле сада стање: Партизан 43 бода, Звезда 40, ТСЦ 33, Нови Пазар 26, Младост 25, Чукарички 23...

За Младост брани бивши Звездин голман, 38-годишњи Саша Стаменковић, а у формацији 4-3-3 испред њега су Милошевић, Сремчевић, Варјачић, Удовичић - Жунић, Ћирковић, Лековић - Мирић, Силуе, Величковић.

Ево и састава црвено-белих за овај меч: Глазер, Николић, Спајић, Драговић, Митровић, Мијаиловић, Хванг, Катаи, Букари, Лучић, Олањиника

Уочи меча

Црвена звезда је победила Раднички из Ниша у осмини финала Купа Србије на стадиону „Рајко Митић“ убедљивим резултатом 5:0, а управо је тај меч био је добра увертира за дуел против лучанске Младости који може да уђе у уџбенике фудбалске историје.

Црвено-бели, наиме, имају прилику да сруше светски рекорд и нађу се испред Реал Мадрида са 122 утакмице без пораза на домаћем терену у националном првенству.

Првотимци клуба из Љутице Богдана 1а су се након рутинске победе над нишком екипом пласирали у четвртфинале Купа Србије. Црвено-бели су били изузетно расположени, у прилог томе говори и чињеница да се пет различитих фудбалера уписало у листу стрелаца, а приказано издање је прави позив навијачима да у суботу дођу на Маракану и сведоче обарању светског рекорда.

Фудбалери Звезде су низ започели још 30. априла 2017. године, када су победили са 2:0 Војводину головима садашњег првотимца Гелора Канге, као и Срђана Плавшића. До сада су играчи црвено-белих везали 121 утакмицу без пораза на стадиону „Рајко Митић“ у домаћем првенству, а остварен је биланс од 109 победа и 12 ремија уз гол разлику - 336:53.

"Наши првотимци ће имати шансу да у суботу остваре историјски резултат, престигну шпански Реал Мадрид, чији низ је трајао од 1957. до 1965. године, и заузму прву позицију са серијом од 122 меча без пораза на Маракани, која је позната као неосвојива тврђава", наводи се у саопштењу актуелног шампиона Србије.

БОНУС ВИДЕО: Косово је Србија: Ово су "делије" урадиле на мечу Сити - Звезда