ЗВЕЗДА ДИШЕ ЗА ВРАТОМ ПАРТИЗАНУ: Црвено-бели победили и Напредак

А. И.

03. 12. 2023. у 16:55 >> 16:57

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде гостовали су у 17. колу Суперлиге Србије Напретку. Уписали су црвено-бели четврту победу у низу, те су након Војводине, Железничара, Радника, архивирали и "чарапане" (1:0).

У незгодном тренутку за изабранике Барака Бахара дошла је утакмица у Крушевцу. Неколико дана након елиминације из европских такмичења, али притом је Црвена звезда стигла на Багдалу десеткована.

Чета из Љутице Богдана била је ослабљена неиграњем Милана Родића, Марка Стаменића и Александра Драговића, док се у завршници првог полувремена повредио и Хванг, али се он након указане помоћи у свлачионици вратио у игру.

Не може да се каже да је Звезда у првом делу меча блистала, имали су својих прилика и играчи Напретка, али је на одмор гостујући састав отишао уз предност 1:0, а стрелац је био Петар Олајинка у 7. минуту дуела.

Снег је условио нешто лошију игру у другом полувремену, а одличну шансу да реши питање победника имао је у 72. минуту Осман Букари, са пет метара је шутирао у гол Владимира Бајића, а искусни чувар мреже изашао је као победник.

Имали су гости до краја теренску иницијативу, али су мреже мировале, понајвише захваљујући одличном голману Владимиру Бајићу.

НАПРЕДАК - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 0:1
(Олајинка 7')

90+3' Контру два на један имала је Звезда, али Хванг је превише чекао...

90+1' Лазар Злиић је имао сјајну прилику са ивице шеснаестерца, промашио је гол.

90' Три минута судијске надокнаде у мечу.

88' Канга је из прекида пробао да угрози домаћина, шутирао је право у Бајића.

84' Оштар покушај Букарија искоса, послао је лопту у аут .

81' Хванг је искоса гађао први угао, одлична одбрана Бајића.

75' Зличић и Стојиљковић су имали добре прилике, али су превише чекали, те су дефанзивци Звезде отклонили опасност.

72' Муче се црвено-бели у завршној трећини терена да организују напад. Сада је Осман Букари имао зицер, али је са пет метара Владимир Бајић одбранио сигуран гол.

68' Почео је у Крушевцу да пада снег.

62' Јовановић је био близу петерца Звезде, покушао је да упути ударац, али само корнер. Извео га је Зличић, али није било опасности по домаће. Одмах на другој страни Букари је припретио, али су га двојица дефанзиваца Напретка зауставили.

55' Нема превише узбуђења. Игра се између два шеснаестерца.

46'настављен је меч.

Добра ствар за Звезду, у полувремену успели су чланови медицинског особља да санирају повреду Хванга те се он вратио на терен.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА 0:1

45+2' Красо је тукао ка голу, добро постављен Бајић, само корнер, и то први на мечу за госте. Спајић је из угла петерца шутирао, али непрецизно.

45+1' Лазар Зличић био је усамљен у шеснаестерцу ривала, шутирао је далеко преко гола са петнаестак метара.

45' Два минута продужено је прво полувреме.

44' Велика прилика за напредак, шутирао је Љубомирац, а након одбитка нису се домаћи снашли у шеснаестерцу ривала.

41' Мораће да напусти терен Хванг.

38' Указивала се Хвангу помоћ ван терена.

36'  Незгодно се оклизнуо Хванг завршио је на земљи, имали су домаћи прилику да нападну, али нису успели да упуте шут у оквир гола Звезде.

27' Паола је петарда, популарни "топовски удара" у близинни голмана Звезде, а Глазер је на кратко завршио на трави, након кратког указивања помоћи наставио је меч

26' Поново Букари прети, шутирао је преко пречке, имао је слободног Олаијнку.

20' Лоше су постављењи били играчи Звезде у шеснаестерцу ривала, шутирао је Мијатовић, био је блокиран, у наставку је мало недостајало да Красо пошаље главом лопту ка голу Владимира Бајића, али није успео.

17' Поново је Напредак пробао да прети преко Зличића, Спајић је био будан пред шеснаестерцем гостију.

14'  Опробао је ударац Букари са преко 30 метара, тик изнад пречке је послао лопту.

7' ГОЛ! Питер Олајинка је у гужви најбоље реаговао, дошао је до лопте у петерцу и матирао Бајића.

4' Велика прилика за госте. Зличић је имао прилику у петерцу, промашио је лопту.

1' почео је меч у Крушевцу, навијачи гостију послали су јасну поруку "хоћемо титулу, хоћемо титулу".

14.00 - објављени су састави за меч. Као што су "Новости" јуче најавиле, црвено-бели су десетковани, наступају без петорице играча у Крушевцу.

НАПРЕДАК: Бајић - С. Јовановић, Ђековић, Маринковић, Вукајловић - Јовић, Крстић - Ђ. Јовановић, Зличић, Љубомирац - Станојловић.

Ц. ЗВЕЗДА: Глазер - Недељковић, Ђига, Спајић, Николић - Мијаиловић - Букари, Хванг, Красо, Олајинка - Мијатовић.

Звезда и даље заостаје за Партизаном шест бода, бар у овом тренутку, када имају и меч мање, те ће евентуалном победом поново прићи на три.

УОЧИ МЕЧА

Црвено-бели су у прошлом колу славили против Војводине са 2:1 у Новом Саду али су потом на свом терену доживели неочекиван пораз од Јанг Бојса и елиминисани са међународне сцене, па се максимално посвећују домаћем првенству.

Тим Звезде у данашњи меч улази као велики фаворит посебно зато што је у последњих 30 мечева одиграних током протеклих 20 година Напредак само једном успео да дође до победе, далеке 2017. године.

Уз то су под приоритетом победе како би задржали конкурентност са Партизаном за водећу позицију на табели, док је Напредак тренутно на 12. месту са 17 бодова.

БОНУС ВИДЕО: Косово је Србија: Ово су "делије" урадиле на мечу Сити - Звезда