ДЕЈАН СТАНКОВИЋ ИЗБЕГАО БРУКУ У 97. МИНУТУ: Чукарички умало да му поквари све планове

А. И.

30. 11. 2023. у 22:58 >> 23:00

ФУДБАЛЕРИ Чукаричког и Ференцвароша одиграли су меч 5. кола Лиге конференција на стадиону "Дубочица", у Лесковцу, а након неизвесне завршнице славио је гостујући тим 1:2 (1:0).

Мучио се тим Дејана Станковића, евидентан је пад форме у претходних месец дана, уписали су пре доласка у Лесковац четири меча без победе (два ремија и пораза) у лиги и пораз у купу, а након вечерашњег меча тај низ је заустављен.

Чукарички је са друге стране прекинуо серију пораза у домаћем првенству победом над Радничким у Нишу и знатно расположеније ушао у данашњи меч.

Од првог минута чукарички је ангажованије заиграо, већ у 11. минуту Лука Аџић је феноменалним потезом успео да пребаци одбрану и превари голмана Адама Варгу.

Могао је београдски тим до 2:0 и 60. минуту, Ђорђе Ивановић је изашао испред голмана гостију, али је Криштиан Листез скинуо лопту са његове ноге.

Казна је стигла у 83. минуту Кристофер Закариасен поравнао на 1:1. И у наставку је Чукарички изгледао боље на терену, али му је срећа окренула леђа...

Коначних 2:1 поставио је некадашњи фудбалер Црвене звезде у седмом минуту надокнаде, након недосуђеног фаула за Чукарички, кренули су гости у напад, одлично је из окрета шутирао Пешић. Постигао је Нишлија други гол у Европи против бело-црних у Лиги конференција.

Фиорентина је савладала Генк 2:1 и тако су Италијани осигурали прво место на табели.

У последњем колу групе Ф Чукарички гостује Генку, док Ференцварош дочекује Фиорентину.

БОНУС ВИДЕО: Гери Линекер: Џуд Белингем је прави вођа, направио је сјајан потез