ТСЦ НА КОРАК ОД СЕНЗАЦИЈЕ: Премијерлигаш од 470 милиона евра сачувао образ у 89. минуту у Бачкој Тополи

А. И.

30. 11. 2023. у 20:37

ФУДБАЛЕРИ ТСЦ-а дочекали су на свом стадиону екипу Вест Хема у петом колу Лиге Европе. Голом у завршници меча славио је гост 0:1 (0:0)

Танјуг/АП

Енглески тим у првом полувремену није био на нивоу премијерлигаша. Изабраници Давида Мојеса шутнули су само једном у оквир гола Вељка Илића.

Знатно расположенији били су домаћи играчи, имали  су две озбиљне прилике у првих 45 минута меча имали Миловановић и и Александар Ћирковић. Ипак, мреже су остале мирне.

У другом полувремену заиграо је знатно боље лондонски састав који је по трансфермаркету процењен на чак 470 милиона. "Чекићари" су имали потпуну теренску иницијативу, а до победе су дошли у завршници меча. Стрелац јединог гола био је Томаш Соучек у 89. минуту меча.

Након петог кола Вест Хем и Фрајбург имају исти број бодова, али је због боље гол разлике екипа са Острва на првој позицији.

Првопласирани ће играти директно у осмини финала Лиге Европе, док ће другопласирани стартовати од шеснаестине финала. О томе ће управо одлучивати "чекићари" и Немачки представник који се у последњем колу састају у Лондону.

Иначе, Фрајбург је на свом терену победио Олимпијакос убедљивим резултатом 5:0 (три поготка постигао је Михаел Грегорич, а до краја првог дела меча уписао се и Килијан Силдила, а коначан резултат поставио је Рицу Доан у завршници меча)

БОНУС ВИДЕО: Косово је Србија: Ово су "делије" урадиле на мечу Сити - Звезда