ФАНТАСТИЧНА УТАКМИЦА У ИСТАНБУЛУ: Манчестер јунајтед два пута водио, па остао без победе у Истанбулу (ВИДЕО)

29. 11. 2023. у 21:04

СПЕКТАКУЛАРНУ утакмицу одиграли су Галатасарај и Манчестер јунајтед у Истанбулу у 5. колу Лиге шампиона. Победника није било - 3:3.

"Црвени ђаволи" су два пута имали предност од по два гола разлике, али нису успели да је задрже па им је пласман у осмину финала доведен у питање.

Идеално је дуел почео по госте који су после 18 минута водили са 0:2. Најпре је Алехандро Гарнаћо постигао сјајан гол искоса са леве стране.

Након тога још лепши Бруно Фернандеш. Распалио је по лопти капитен Јунајтеда, бацио се Фернандо Муслера, но у тој ситуацији није могао ништа да уради.

Галатасарај је у 29. минуту смањио резултат. Сјајан гол из слободног ударца је постигао Хаким Зијеш. Ухватио је Мароканац на кривој нози Андреа Онану и посигао првенац у Лиги шампиона ове сезоне.

Изабраници Ерика тен Хага идеално су отворили и друго полувреме. У 55. минуту Арон Ван-Бисака је послао одличан центаршут, све је добро пратио Скот Мектоминеј који је повисио на 1:3.

Само седам минута било је потребно домаћем тиму да опет смањи исход. Опет је Зијеш извео слободан ударац. Овога пута је веома лоше реаговао Онана који је желео да одбије лопту. Уместо тога она је завршила у голу.

Реми тиму из Истанбула донео је Керем Актуркоглу у 71. минуту. Умакао је одбрани ривала и после доброг додавања Зијеша поставио испоставило се коначних 3:3.

Јунајтед је до краја меча могао до сва три бода, али је велику прилику да погодак пропустио Факундо Пелистри.

У последње коло Галатасарај улази са пет бодова, "црвени ђаволи" имају четири баш као и Копенхаген који од 21 сат игра против Бајерна. Клуб из Енгелске у 6. рунди дочекује шампиона Немачке, док турски тим иде у Данску.

ПСВ је у другој утакмици овог термина после великог преокрета савладао Севиљу у гостима са 2:3.

Домаћин је водио головима Серхија Рамоса и Јусуфа ен Несирија. Велики тријумф тиму из Ајндховена донели су Исмаел Саибари, Немања Гудељ који је постигао аутогол и Рикардо Пепи који у другом минуту надокнаде погодио за победу холандског клуба.

БОНУС ВИЕДЕО: БУРАН УВОД У БЕРНУ: "Препуцавање" навијача Јанг бојса и Црвене звезде