ДОБРА УВЕРТИРА ЗА ЈАНГ БОЈС: Црвена звезда победила Војводину у Новом Саду (ВИДЕО)

25. 11. 2023. у 17:58 >> 16:44

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде победили су Војводину у Новом Саду са 2:1 у 16. колу Суперлиге Србије и у добром расположењу иду у Берн на ноге Јанг Бојсу у Лиги шампиона (уторак, 21).

На "Карађорђу" су виђена три поготка у првом полувремену, тачније после 27 минута. За госте је сусрет идеално почео пошто је Осман Букари после додавања Насера Ђиге побегао одбрани ривала и ударцем искоса са десне стране затресао мрежу домаћег тима. Чини се да је у тој ситуацији морао много боље да реагује Лазар Царевић.

Само 10 минута било је потребно изабраницима Ранка Поповића да дођу до изједначења. Одличну лопту по земљи послао је Ђорђе Црномарковић, а лепо се испред гола црвено-белих снашао Радомир Милосављевић који је погодио за 1:1.

Нови гол постигнут је у 27. минуту. Шериф Ендијај је искористио смушеност одбране Војводине, додао је лопту до Букарија који је постигао други гол на утакмици, укупно пети у првенству.

У другом полувремену било је мање шанси. На једној страни запретио је Норман Кембел, док на другој нису били прецизни Мирко Иванић, Гелор Канга и Владимир Лучић.

Звезда је овим тријумфом смањила заостатак за Партизаном на три бода. Црно-бели од 18.30 дочекују ТСЦ. Војводина је на петом месту са 22 бода.

Војводина - Црвена звезда 1:2 (1:2)

Стадион: "Карађорђе". Гледалаца: око 10.000. Судија: Милан Илић. Стрелци: Милосављевић у 13. (Војводина) - Букари 3, 27 (Звезда).

Војводина (4-2-3-1): Царевић – Лазаревић, Јеличић, Црномарковић, Гиорбелидзе – Индио (од 25. Кембел), Милосављевић – Радуловић (од 65. Ивановић), Зукић, Малбашић (од 65. У. Николић) – Вукановић.

Црвена звезда (4-1-4-1): Глазер – Недељковић, Ђига, Драговић, Николић – Стаменић (од 59. Мијаиловић) – Букари (од 86. Спајић), Канга (од 70. Лучић), Хван, Иванић – Ендијаје (од 59. Мијатовић).

Друго полувреме: Војводвина - Звезда 1:2

90+4' - Крај утакмице!

90' - Утакмица је продужена за четири минута.

86' - Опет је мењао Барак Бахар. Утакмицу је завршио двоструки стрелац Осман Букари, заменио га је Урош Спајић.

80' - Ивановић је шутирао главом после центаршута Николића, али добро је био постављен израелски чувар мреже, па промене резултата није било.

79' - Нема превише узбуђења од покушаја Канге. Терен није баш у идеалном стању, па можда и то утиче на квалитет.

70' - Нова промена код црвено-белих. Гелор Канга је завршио утакмицу, а на терен је ушао Владимир Лучић.

62' - Добра акција гостију. Букари је оставио повратну лопту Гелору Канги који је шутирао из прве са неких 20 метара, али Царевић је био добро постављен и зауставио је покушај Габонца.

59' - Прве измене направио је Бахар. Игру су напустили Шериф Ендијај и Марко Стаменић, а на терену ће у последњих пола сата бити Јован Мијатовић и Срђан Мијаиловић.

52' - Велика прилика за Звезду. Иванић је повукао лопту ка голу Новосађана, отворио му се простор за ударац. Тукао је везиста гостију са неких 16 метара, но лопта је отишла поред гола.

49' - Добар напад домаћина. Кембел је побегао Ђиги, шутирао је са леве стране, али Глазер је био добро постављен и успео је да осујети покушају Јамајчанина да се упише у стрелце.

47' - Извела је Војводина први корнер у другом делу меча. Успео је Ендијај добро да реагује и отклони опасност.

46' - Почело је друго полувреме у Новом Саду!

Прво полувреме: Војводвина - Звезда 1:2

45+2' - Крај првог полувремена на стадиону "Карађорђе" у Новом Саду.

45' - Прво полувреме продужено је за два минута.

37' - Добра шанса за црвено-беле. Ендијај је добро упослио Косту Недељковића који је шутирао искоса са десне стране, но млади десни бек гостију је лоше шутирао.

32' - Врло брзо нови жути картон. Овога пута је показан Милану Лазаревићу десном беку Војводине због старта над Иванићем.

29' - Први жути картон добио је Ђорђе Црномарковић који је непрописно зауставио Ендијајеа. За судију Милана Илића није било дилеме, па је играч домаћих завршио у бележници.

27' - Нови гол за Звезду и опет је стрелац Букари. Хванг је проиграо Ивнића, лоше је реаговао Гиорбелидзе који је дао лопту у ноге Ендијају, а овја додао до репрезентативца Гане коме није било тешко да се други пут упише у стрелце.

25' - Поповић је морао већ сада да мења. Због повреде је ван терена отишао Индио, а уместо њега у игру је ушао Норман Кембел.

22' - Први ударац из угла извео је и домаћин, но фаул у нападу направио је Црномарковић, асистент за погодак Војводине.

17' - Извела је Звезда први корнер, али није било никакве опасности по гол тима који са клупе предводио Ранко Поповић.

12' - Одмах су црвено-бели кажњени за промашај. Радомир Милосављевић  је умакао одбрани гостију, изашао сам испред Омрила Глазера и лако га матирао.

11' - Каква прилика за Звезду. Иванић је оставио повратну лопту за Хванга који је направио сјајан лажњак, али је његов ударац левом ногом зауставила пречка, па до промене резултата није дошло.

6' - Први опасан напад домаћег тима. Лопта је дошла на десној страни до Андрије Радуловића чији ударац је изблокирао Лазар Николић.

3' - Какав почетак гостију. Осман Букари је умакао одбрани ривала и одличним ударцем искоса са десне стране матирао Лазара Царевића који је чини се морао много боље да реагује.

1' - Почела је утакмица на стадиону "Карађорђе".

15.04 - Познати су и састави за које су се одлучили Ранко Поповић и Барак Бахар.

Војводина (4-2-3-1): Царевић – Лазаревић, Јеличић, Црномарковић, Гиорбелидзе – Идио, Милосављевић – Радуловић, Зукић, Малбашић – Вукановић.

Црвена звезда (4-1-4-1): Глазер – Недељковић, Ђига, Драговић, Николић – Стаменић – Букари, Канга, Хван, Иванић – Ендијаје.

УОЧИ МЕЧА:

Фудбалери Црвене звезде покушаће да дођу до 11. узастопне победе на стадиону ''Карађорђе'' и тако се додатно приближе Партизану, који свој меч играју од 18:30 часова против ТСЦ-а.

Тренер гостију, Барак Бахар, рекао је пре меча да врло добро познају екипу из Новог Сада.

- Познајемо Војводину веома добро. Реч је о екипи која је у форми и која је у том налету савладала ТСЦ у претходном колу, а ми долазимо у Нови Сад где терен није у сјајном стању, али морамо да се прилагодимо и победимо утакмицу. Не постоји друга опција за нас - рекао је Бахар.

Свестан је Бахар да сусрети против Војводине и Јанг Бојса могу да преокрену сезону.

- С једне стране имамо тешке утакмице у Суперлиги и Лиги шампиона, али је пред нама шанса да преокренемо сезону. Чека нас тешка утакмица, као и против Јанг Бојса, али је то прилика да преокренемо сезону у нашу корист - рекао је Бахар.

Тренер домаће екипе, Ранко Поповић, жели да његова екипа делима на терену покаже шта може.

- Једна лепа прилика за све нас да се види оно што смо радили до сада и да видимо надоградњу свега што смо показали и да направимо корак даље. О Црвеној звезди не треба трошити речи, то је тим који игра у Лиги шампиона, имају по барем два играча на свакој позицији и који год састав да изађе, то је екипа која се бори за титулу. Било би лепо да ми имамо одговор на све то. Ако узмемо у обзир како су момци тренирали током ове две недеље, уз све проблеме као што су били услови за рад, екипа ми је оставила врло мало простора за неку примедбу. Ко што увек кажем, више волим да делима покажемо на терену, па нека буде тако и сутра - рекао је Поповић.

Новосађани на свом стадиону нису победили Црвену звезду пуну деценију.

- Мене тај податак не интересује, јер ја у тих 10 година нисам био овде. Не желим да звучим арогантно, једноставно имам такмичарски став и желим да идемо на победу. Без икакве увреде, ја хоћу да вратимо утакмици Војводина – Црвена звезда епитет дербија и да они од ове утакмице у будућности почну да осећају нелагоду кад год долазе у Нови Сад. Статистика је ту, таква је каква је, али ми желимо да је променимо, почевши од сутра.

Тренер „лала“ је најавио да ће његов тим ићи на победу без обзира што је преко пута Звезда.

- Мене једино интересују три бода и једино чиме могу да будем задовољан је победа. Ја сам за велика дела, а она почињу малим стварима, а то је за почетак да изађеш на терен, да си свестан кога играш и чији грб браниш и када на то додаш све оно због чега си почео да играш фудбал, да чекаш Црвену звезду, онда је то све заједно један велики мотив. Утакмица треба да буде празник за оба клуба због свега што су урадили кроз историју. Сада је дошао ред на нас да и ми осветламо име наше Војводине - рекао је Поповић.