ХРВАТСКА ДРЖИ СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: "Ватрени" на корак од пласмана на ЕУРО 2024

18. 11. 2023. у 20:15

ФУДБАЛСКА репрезентација Хрватске искористила је то што су Јерменија и Велс одиграли нерешено (1:1) и победила је Летонију у гостима са 2:0, те тако начинила велики корак ка пласману на Европско првенство које ће се 2024. године одржати у Немачкој.

ХРВАТСКА ДРЖИ СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Ватрени на корак од пласмана на ЕУРО 2024

"Ватрени" су сјајно почели утакмицу у Риги. Играо се 7. минут када је Ловро Мајер затресао мрежу ривала и изазвао велику радост у гостујућем табору.

Није се дуог чекало на нови погодак. Фудбалер Волфсбурга се у 16. минуту нашао у улози асистента, а стрелац је био Андреј Крамарић.

Хрватска је до краја меча сачувала зналачки предност. Колико је била бољи ривал најбоље се огледа у томе да је Летонија упутила само један шут, чак ни он није ишао у оквир гола који је чувао Доминик Ливаковић.

Изабраници Златка Далића сада имају све у својим рукама и налазе се у дорбој позицији да се нађу на континенталном такмичењу. Налазе се на другом месту на табели са 13 бодова, имају два више од трећепласираног Велса.

Хрватска ће 21. новембра дочекати Јерменију у последњем мечу квалификација, док Велс истог дана игра против Турске која је већ изборила пласман на ЕУРО.

БОНУС ВИДЕО: ЛЕСКОВАЦ СПРЕМАН ЗА УТАКМИЦУ РЕПРЕЗЕНТАЦИЈЕ: Дуел са Бугарском ући ће у анале града на Ветерници