ЦРНО-БЕЛИ СЛАВЕ ГОЛ У 96. МИНУТУ! Партизан кроз невероватан трилер до победе против Чукаричког (ВИДЕО)

12. 11. 2023. у 20:55 >> 18:56

ФУДБАЛЕРИ Партизана наставили су низ победа, пошто су у 15. колу Суперлиге Србије у Хумској победили Чукарички са 2:1, и то на драматичан начин - голом Михајла Илића у шестом минуту судијске надокнаде времена.

Ово је био 13. везани тријумф тима Игора Дуљаја, а велика серија траје још од прве рунде и меча са ТСЦ-ом у Бачкој Тополи (3:3). Вреди истаћи и то да су црно-бели примили први гол још од 22. септембра и победе над панчевачким Железничаром (1:2).

Дуел у Хумској почео је минутом ћутања због смтри легенде црно-белих Мустафе Хасанагића који је преминуо ове недеље у 83. години.

Што се утакмице тиче Партизан је ушао агресивно у меч, нападао је од првог минута и пропустио је неколико солидних прилика. Домаћин је теренску иницијативу крунисао у 21. минуту када је Матеус Салдања испратио додавање Гајаса Захида и сместио лопту иза леђа Ненада Филиповића.

До краја првог полувремена Партизан је имао још неколико опасних напада, док гост није претио Александру Јовановићу. Чукарички је ушао боље у други део сусрета. Нису у том периоду успели да промене резултат, иако су запретили преко Тошића и Адетунџија.

Наставили су гости да муче црно-беле. Добре прилике имали су Никола Станковић и Ђорђе Ивановића. Ипак, за храбру игру су награђени у 83. минуту када је Адетунџи упослио Игора Миладиновића који је постигао сјајан гол, најпре је обишао голмана домаћег тима, а онда је из непосредне близине затресао мрежу ривала.

Финиш утакмице био је невероватан.

Све је ишло ка томе да екипе поделе по бод, али тако није мислио млади Михајло Илић. Штопер црно-белих је отишао у казнени простор ривала, лопта је стигла до њега, ухватио је волеј и закуцао је лопту у гол.

Партизан је остао први на табели и има 40 бодова, док су "брђани" на деветом месту са 17 бодова.

Партизан - Чукарички 2:1 (1:1)

Стадион: Партизана. Гледалаца: 6758. Судија: Данило Николић. Стрелци: Салдања 21, Илић 96 (Партизан) - Миладиновић 83 (Чукарички)

Партизан (4-2-3-1): Јовановић - Филиповић, Илић, Марковић, Антић - Кануте (од 66. Шћекић), Белић - Северина (од 71. Калулу), Натхо (од 80. Мениг), Захид - Салдања (од 80. Николић).

Чукарички (4-2-3-1): Филиповић - Станковић, Ковачевић, Врањеш, Тошић - Сисоко, Ковач - Ендијае (од 61. Никчевић), Миладиновић (од 88. Јовановић), Ивановић (од 90+5. Суботић) - Адетунџи (од 87. Цветковић).

КРАЈ! Партизан - Чукарички 2:1

90+8' - Крај утакмице!

90+6' - Какав финиш утакмице. Партизан је дошао до победе малтене у последњем секунду. Михајло Илић је постигао фантастичан погодак. Ухватио је волеј и закуцао лопту под пречку ривала.

90+1' - Шутирао је Антић из слободног ударца из сјајне позиције, ипак само је погодио  живи зид. Иначе, утакмица је продужена за пет минута.

85' - Јовановић је лоше испуцао лопту, али Адетунџи је ужасно шутирао. Чинило се да је могао боље.

83' - Шок у Хумској. Адетунџи је послао сјајну лопту у простор за Игора Миладиновића који је обишао Јовановића и потом само убацио лопту у празан гол.

80' - Нове две промене направио је Дуљај. Квинси Мениг и Немања Николић су заменили Бибарса Натха и Матеуса Салдању.

75' - Још једном запретио Ивановић. Шутирао је искоса са десне стране, није то урадио уопште лоше, иако је лопта отишла мало поред гола Партизана.

73' - Ђорђе Ивановић је промешао одбрану бившег клуба, али није успео да постигне гол. У наставку акције Јовановић је зауставио ударац Сисока.

70' - Ксандер Северина је због повреде морао да изађе из игре, а уместо њега на терен је крочио Алдо Калулу.

67' - Умало да гости стигну до изједначења. Бојица Никчевић је искористио лошу процену Антића, упослио је Николу Станковића који је из добре позиције погодио само спољни део мреже.

66' - Прву промену извршио је Игор Дуљај. Утакмица је готова за Френка Канута, а заменио га је Александар Шћекић.

57' - Умакао је Адетунџи одбрани Партизана, али присебан је био Јовановић и стигао до лопте пре нигеријског нападача, те до промене резултата није дошло. Партизан је у истом минуту запретио. Салдања је шутирао након додавања Антића, но био је изблокиран.

52' - Опробао је Тошић из даљине. Лопта је отишла поред гола, но "брђани" боље изгледају у другом делу сусрета.

49' - Агресивније је Чукарички ушао у наставак сусрета, а иако није запретио углавном се игра на половиниу црно-белих.

46' - Почело је друго полувреме у Хумској.

Прво полувреме: Партизан - Чукарички 1:0

45+1' - Завршено је прво полувреме у Хумској. Партизан води поготком Матеуса Салдање.

43' - Сјајну лопту послао је Натхо за Салдању који је пребацио голмана, но лопта је отишла мало поред гола. Мало је фалило да Бразилац постигне 11. погодак у Суперлиги Србије.

37' - Не прете "брђани" противнику. Покушавају да играју, али црно-бели зналачки чувају предност и не дозвољавају тиму Игора Матића да и угрози.

31' - Опет је Партизан запретио након корнера. Пробао је Захид, ипак његов ударац није био прецизан и лопта је отишла поред гола гостију.

21' - Успео је домаћин да крунише теренску иницијативу и поведе. Захид је сјајно избацио Ковачевића, потом је проиграо Салдању који се нашао на правом месту и затресао је мрежу ривала.

21' - Партизан диктира темпо и више се игра пред голом екипе са Бановог брда, но промене резултата и даље нема.

14' - Било је опасно након ударца из угла. Филиповић је одбио лопту после ударца Натха, лопта је дошла до Илића који је пробао атрактивно маказицама, али лопта је отишла преко года.

13' - Опет Врањеш чува "брађне". Поново се нашао на правом месту и спречио је домаћина да поведе избивши лопту у корнер.

11' - Чукарички је први пут запретио. Из даљине је шутирао Миладиновић, но његов покушај није био довољно добар да угрози Александра Јовановића.

6' - Умало да домаћин поведе. Северина је центрирао, а у последњи час се испрад Салдање појавио Огњен Врањеш и избио је лопту у корнер.

4' - Црно-бели су кренули агресивно од старта ка голу ривала. Правих прилика још увек нема, али неколико добрих напада имао је тим Игора Дуљаја.

1' - Почела је утакмица у Хумској, први са центра су кренули домаћи играчи.

Ево и састава:

Партизан (4-2-3-1): Јовановић - Филиповић, Илић, Марковић, Антић - Кануте, Белић - Северина, Натхо, Захид - Салдања.

Чукарички (4-2-3-1): Филиповић - Станковић, Ковачевић, Врањеш, Тошић - Сисоко, Ковач - Ендијае, Миладиновић, Ивановић - Адетунџи.

Уочи меча:

"Парни ваљак" се налази у серији од 12 првенствених победа и жели тај низ да продужи. Ипак, ривал је квалитетан и сигурно ће покушати да направи изненађење.

"Брђани" у овај сусрет улазе након пораза од Фиорентине (0:1) у Лиги конференција. У шампионату не иде најбоље тиму Игора Матића у последње време. Задњи тријумф у Суперлиги екипа са Бановог брда остварила је 30. септембра у Суботици против Спартака (3:0).

Прошле сезоне Партизан је славио у Хумској (3:2), али је обе наредне утакмице као гости изгубио са по 1:0.

Црно-бели су тренутно први на табели са 37 бодова, док је Чукарички на деветом месту са 17.

БОНУС ВИДЕО: Селектор фудбалера Србије Драган Стојковић упутио Новостима честитку за 70. рођендан