ШТА СЕ ОВО ЗБИВА У ПРЕМИЈЕР ЛИГИ? Сензационални Тотенхем изгубио на невероватан начин, Арсенал иде на врх, Јунајтед се провукао, не и Њукасл

11. 11. 2023. у 21:27

Изузетно је занимљиво било суботње поподне у Премијер лиги, а резултати су учинили борбу за титулом, као и местима које воде на евро-сцену, врло неизвесним.

На врху је, са 27 бодова, остао Манчестер сити који тек треба да игра свој меч 12. кола, а екипа која је с њим делила прву позицију, и то екипа која до прошлог кола није знала за пораз, Тотенхем, изгубила је други узастопни пут.

После антологијског меча са Челсијем, који ће љубитељи фудбала дуго памтити, екипа Ангеа Постекоглуа није могла да верује шта јој се десило на крају гостовања Вулверхемптону.

Од 3. минута су фаворити из Лондона водили голом Џонсона, све је деловало да ће и освојити три бода, а онда је на ред дошла нестварна судијска надокнада времена.
Најпре је у првом минутуте надокнаде, Пабло Сарабија врло спретно дао гол за 1:1 (ВИДЕО), а шест минута касније асистирао Марију Лемини за сензационалних 2:1 у корист "вулвса" (ВИДЕО).

Арсенал је ово искористио да победом над Барнлијем од 3:1, уз голове Торсара, Салибе и Зинченка, "заборави" пораз од Њукасла и изједначи се са Ситијем на врху, уз утакмицу више.

Њукасл, међутим, није успео да настави низ непобедивости, јер је са 2:0 изгубио на гостовању Борнмуту, чији је херој био двоструки стрелац Соланке, те су "свраке" остале седме.

Са друге стране, Манчестер јунајтед је после новог (евро)наступа који је разочарао навијаче успео да се врати на стазе победе, и то јер је Виктор Линделоф после сат времена борбе са Лутоном дао једини гол на том мечу (ВИДЕО)

На табели Премијер лиге Манчестер сити води са 27 бодова, уз меч мање од Арсенала који је сакупио исто толико, Тотенхем је трећи са 26, а за њим следе екипе које су одиграле по утакмицу мање - Ливерпул са 24 бода и Астон Вила са 22. Јунајтед је шести са 21 бодом, једним више од учинка Њукасла.

БОНУС ВИДЕО: Циљ ми је био да играм за Звезду или Партизан