ЕВРОПА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Лига шампиона у сенци бруталне туче навијача (УЗНЕМИРУЈУЋИ СНИМЦИ)

08. 11. 2023. у 20:47 >> 20:47

Требало је да у среду предвече фудбал буде у центру пажње, јер су на ред дошли нови мечеви Лиге шампиона, али су хулигани својим понашањем згрозили Европу.

Наиме, у првом од два термина за елитни фудбал, од 18.45 састали су се Наполи - Унион Берлин и Реал Сосиједад - Бенфика, а те утакмице засениле су страшне сцене са улице Сан Себастијана.

У тај гради допутовали су и португалски хулигани, који су решили да пре него што бодре Бенфику са трибина "Аноете" - потраже домаће присталице и потуку се са њима.

Тај напад и јесу извели Бенфикини хулигани окупљени у групу "Диабос", али су у крвавом обрачуну преценили своје снаге.

"РСФ фирм", најокорелији навијачи Реал Сосиједада, као бројнији, натерали су у бег противнике, а притом је најмање седам навијача португалског клуба завршило у болници, док су бар тројица приведена бежећи са лица места.

Пред вама су снимци тих догађаја и, како се ради о сценама експлицитног насиља, молимо да их не гледају малолетна лица, као ни особе којима би услед тих сцена могло да позли.

Што се фудбала тиче, Реал Сосиједад је за 27 минута дао чак три гола, један му је поништен и уз то је промашио пенал за 4:0, па је било три разлике за домаћина пред преосталих сат времена меча у Сан Себастијану. Меч је завршен победом домаћих од 3:1, јер је Бенфика једина постигла гол у другом полувремену, али то није умањило славље Реал Сосиједада који је, дошавши до 10 бодова, обезбедио пролазак даље. Седам бодова има Интер, три Салцбург, а Бенфика је прикована за дно табеле са четири пораза у четири меча.

У Напуљу је домаћин водио поготком Политана из 39. минута, да би потом Унион Берлин изборио реми - коначних 1:1 поставио је Фофана у 52. минуту. Тиме је немачки клуб дефинитивно остао без шансе да се домогне нокаут фазе елитног такмичења, јер има само бод. Три је скупила Брага, седам Наполи, а девет Реал Мадрид.