СВЕ НАПЕТИЈА ЛИГА ШАМПИОНА! Шахтјор шокирао Барселону, Дортмунд прегазио ''свраке''

07. 11. 2023. у 20:44

Фудбалери Шахтјора и Дортмунда славили су у својим мечевима 4. кола Лиге шампиона. Велико изненађење је направио украјински представник савладавши Барселону, док је Дортмунд други пут у две недеље нанео пораз Њукаслу.

СВЕ НАПЕТИЈА ЛИГА ШАМПИОНА! Шахтјор шокирао Барселону, Дортмунд прегазио свраке

Фудбалери Дортмунда победили су Њукасл (2:0), други пут за редом, пошто су у прошлом колу тријумфовали у Енглској резултатом 1:0.

Од самог почетка меча екипа Едина Терзића је деловало одлучније и конкретније, а добра игра им се исплатила у 26. минуту када је Никлас Фулкруг затресао мрежу гостију и бацио у делиријум ''жути зид''.

Потврда о победи стигла је крајем другог полувремена, када је у 79. минуту након сјајног контранапада прецизан био Јулијан Брант. Он је прецизним шутем у доњи десни угао савладао голмана гостију и оверио тријумф Дортмунда.

Тренутно је Дортмунд водећи у својој групи Ф са седам бодова, затим иде ПСЖ са 6 и утакмицом мање, Нукасл је на 4, док је Милан на само два освојена бода (такође уз утакмицу мање).

Велико изненађење десило се такође у Немачкој, пошто је Шахтјор на стадиону ХСВ-а победио Барселону (1:0).

Украјинска екипа је повела пред крај првог полувремена, у 40. минуту је прецизан био Данило Сикан и донео предност ''домаћој'' екипи.

Током другог полувремена Барселона је на све начина покушавала да стигне до преокрета а после барем до изјеначења али нису успели. Гости су чак и други пут затресли мрежу у 88. минуту али је гол Невертона поништен због офсајда.

Стање у групи Х је изузетно напето, Барселона и поред пораза држи прво место са девет освојених бодова, други је Порто са 6 уз утакмицу мање, трећи је Шахтјор такође са 6, док је Антверп закуцан на дно табеле без освојеног бода(такође имају утакмицу мање).

Подсетимо, пренос утакмице Црвена звезда - Лајпциг можете ужвио да пратите уз портал "Новости".

БОНУС ВИДЕО: НЕСВАКИДАШЊА КОРЕОГРАФИЈА: Ово су "делије" урадиле за меч Звезда - Јанг бојс у Лиги шампиона