ПАРТИЗАН НЕ СТАЈЕ! Северина јунак црно-белих на тешком гостовању (ВИДЕО)

06. 11. 2023. у 16:52

ФУДБАЛЕРИ Партизана наставили су победнички низ, пошто су савладали Нови Пазар као гости са 1:0, а јунак тријумфа био је Ксандер Северина.

Црно-бели су успели да освоје цео плен на тешком гостовању и опет побегну Црвеној звезди на шест бодова предности. Врло лако је могло да буде и другачије јер је и домаћин пружио добру партију.

Крилни нападач гостију је гол постигао већ у 2. минуту. Лопта је прелетела Флора, до ње је дошао Холанђанин унео је у средину и постигао фантастичан погодак левом ногом.

Партизан је могао да дуплира предност до одласка на одмор. Неколико добрих прилика је пропустио Салдања, запретио је и Нови Пазар у пар наврата, углавном и даљине преко Адема Љајића.

Ипак, у наставку утакмице домаћин је преузео иницијативу. Ушли су у игру Сејдуба Сума и Марко Шћеповић. Они су унели живости у игру свог тима. Управо су они имали две колосалне шансе да поравнају резултат, али у оба наврата је добро интервенисао Александар Јовановић и тако спасао црно-беле.

Гости су углавном у другом делу претили из контре, но нису успели да постигну други гол. Ипак, на крају су издржали притисак ривала и за Београд однели цео плен.

Партизан сада има 37 бодова, шест више од Црвене звезде. Нови Пазар је седми на табели са 17.

Нови Пазар - Партизан 0:1 (0:1)

Стадион: Градски стадион. Гледалаца: Без публике. Судија: Милан Милановић. Стрелац: Северина 2 (Партизан).

НОВИ ПАЗАР (4-4-2): Мирковић - Лазић, Аземовић, Сисе, Флоро (од 60. Анан) - Момчиловић (од 81. Обрадовић), Ђинхо (од 60. Сума), Ергелаш (од 60. Чирјак), Милојевић (од 46. Шћеповић) - Љајић, Караклајић.

ПАРТИЗАН (4-2-3-1): Јовановић - Филиповић, Марковић, Илић, Антић - Кануте (од 46. Шћекић), Белић - Северина (од 63. Николић), Натхо (од 64. Калулу), Захид - Салдања (од 89. Мениг).

Друго полувреме: Нови Пазар - Партизан 0:1

90+5' - Крај утакмице!

90+2' - Могао је Мениг да стави тачку на утакмицу, али је из добре ситуације шутирао високо преко гола.

90' - Друго полувреме породужено је за пет минута.

84' - Одлична утакмица крај Јошанице. Домаћин држи лопту у ногама и више се игра пред голом црно-белих.

77' - Морао је боље Николић. Нашао се у доброј позицији и уместо да шутира желео је да проиграо саиграча, но прочитао је ту намеру играч Новог Пазара и добро интервенисао.

75' - Невероватно шта промашује домаћин. Најпре је Шћеповић пропустио велику прилику, а потом и Сисе са свега неколико метара.

73' - Колосална шанса за Нови Пазар. У ситуацији један на један са Јовановићем се нашао Чирјак, али је голман гостију опет одлчино реаговао.

63' - Још две промене извршио је Дуљај. На терену су Алдо Калулу и Немања Николић, а утакмица је готова готова за Северину и Натха.

63' - Ређају се прилике на обе стране. Сјајну је лопту послао на пенал Северина, а на њу је натрчао Натхо чији ударац је зауставио голман домаћег тима.

61' - Тек што је ушао Сејдуба Сума се нашао у великој прилици. Изашао је сам испред Јовановића, али је Светозар Марковић у последњи час уклизао и спречио изједначење.

57' - Ударац из даљине је опробао Матеус Салдања. Ипак, није Бразилац то урадио како је желео и лопта је завршила у наручју Мирковића.

51' - Шћеповић је одлично проиграо Ергелаша који је изашао сам испред Јовановића. Ипак голман Партизана је добро скратио угао и спречио изједначење.

50' - Промену је направио и Игор Дуљај, репрезентативац Црне Горе Александар Шћекић је заменио Френка Канутеа.

46' - Почело је друго полувреме. Синиша Добрашиновић је направио једну промену. Ван терена је остао Немања Милојевић, а у игру је ушао Марко Шћеповић.

Прво полувреме: Нови Пазар - Партизан 0:1

45+1' - Окончан је први део веома интересантне утакмице у Новом Пазару.

45+1' - Прво полувремен продужено је за један минут.

40' - Невероватна утакмица у Новом Пазару. Игра се нападчки на обе стране. Сада је запретио Салдања. Бразилац се није добро снашао иако је био у одличној позицији.

37' - Опет је шутирао Љајић из даљине. Ипак, још једном је добро реаговао Јовановић и спречио домаћи тим да дође до изједанчења.

30' - Распалио је по лопти Флоро из велике даљине и проверио колико је обазрив Јовановић. Уверио се да јесте, пошто је чувар мреже гостију избоксовао лопту и спречио изједначење.

24' - Још једну велику прилику је пропустио Партизан. Била је гужва у казненом простору Новог Пазара. Канутеов ударац је одбранио Мирковића, а онда је Сисе маказицама избацио лопту практично са гол линије.

22' - Први жути картон на утакмици добио је Никола Караклајић. Он је оштро стартовао над Френком Канутеом, а судија Милан Милановић је проценио да је то за бележницу.

19' - Замало да буде 0:2. Салдања се нашао у одличној прилици, наместио је лопту на леву ногу, али сјајно се бацио Мирковић и одбранио ударац Бразилца.

19' - Опет је претио Нови Пазар. Овога пута је са неких 18 метара шутирао Митар Ергелаш, но добро је интервенисао голман црно-белих. Потом је пробао и Љајић који је опет био непрецизан.

14' - Први опасан напад домаћег тима. Љајић се нашао у доброј позицији, ипак таман када се одлучио на ударац стигао га је Белић и омео га довољно да лопту пошаље преко гола који чува Александар Јовановић.

8' - Извео је Натхо слободан ударац искоса са леве стране. Посло је незгодну лопту пред гол ривала, но добро је реаговао голман домаћег тима и спречио опасност.

2' - Одличан почетак црно-белих. Северина је постигао рани гол. Лопта је прелетела Флора, дошла до крилног нападача гостујућег тима који је унео лопту у средину и сјајним ударцем левом ногом матитао Мирковића.

1' - Почела је утакмица у Новом Пазару.

Уочи меча:

Црно-бели играју сјајно и знају само за тријумфе, а последњи пут су гол примили 22. септембра у победи над Железничаром из Панчева (2:1). Ипак, тим Игора Дуљаја мора бити опрезан у Новом Пазару пошто је ривал квалитетан, у последња три сусрета победио је Војводину (3:1), Чукарички (1:0) и ремизирао је са ТСЦ-ом (1:1).

Партизан је прошле сезоне поражен као гост против данашњег ривала са 1:0. Но, црно-бели су фаворити, иако домаћин има неколико квалитетних играча у саставу и бивших чланова београдских црно-белих.

Тако ће против некадашњег клуба играти Адем Љајић, Сејдуба Сума и Марко Шћеповић који су овог лета појачали Нови Пазар.

Партизан у овај меч улази као први на табели са 34 бода, док је тим Синише Добрашиновића на седмој позицији са 17 бодова.

Састави тимова:

НОВИ ПАЗАР (4-4-2): Мирковић - Лазић, Аземовић, Сисе, Флоро - Момчиловић, Ђинхо, Ергелаш, Милојевић - Љајић, Караклајић.

ПАРТИЗАН (4-2-3-1): Јовановић - Филиповић, Марковић, Илић, Антић - Кануте, Белић - Северина, Натхо, Захид - Салдања.

БОНУС ВИДЕО: Селектор фудбалера Србије Драган Стојковић упутио Новостима честитку за 70. рођендан

ДЕНВЕР = ЧУДО: Како је тајна вечера Нагетса на коју није позван само Јокићев омиљни саиграч спасила сезону Николи и НБА шампионима

Денвер и Никола Јокић су били понижени у прве две утакмице са Минесотом. И то понижени пред сопственим навијачима, у мечевима на "миљу надморске висине", у хали која представља најтеже НБА гостовање, али у којој су Тимбервулфси разнели Нагетсе. Са 0:2 као претешким теретом на леђима требало је путовати на два меча у гостима, где је могла да се заврши Денверова сезона, али... све се променило. Сада, после нестварних Јокићевих бравура, Денвер води са 3:2. И, изгледа да је за то крива - вечера. На коју су позвани сви играчи Нагетса, осим једног - Јокићу можда и најдражег. Оног који је летос допутовао у Србију да би се дружио са нашом и светском кошаркашком звездом.

15. 05. 2024. у 17:43