ОВО ВИШЕ НИЈЕ ДЕРБИ: Бајерн разбио Дортмунд, Хари Кејн показао зашто је један од најбољих нападача на свету

04. 11. 2023. у 22:39

НАДАЛИ су се навијачи да ће "Класикер" бити фантастичан. Уместо тога у дуелу Борусије Дортмунд и минхенског Бајерна на терену су постојали само Баварци који су резбили ривала са 0:4.

Да домаћину прети катастрофа било је јасно после девет минута игра када је семафору стајало 0:2, а стрелци су били Дајо Упамекано и Хари Кејн.

Све до 72. минут мрежа "милионера" је мировала, да би на сцену опет ступио енглески нападач који је постигао други гол, потом и у надокади па је тако дошао до хет-трика.

Упутио је Дортмунд 15 шутева ка Мануелу Нојеру, али само је један ишао у оквир и то је јасан показатељ да домаћин није могао да угрози Бајерн.

Кејн је наставио да доминира у Бундеслиги. Са ова три гола дошао је до бројке од 15 погодака што га чини најбољим стрелцем. Уз то има и пет асистенција.

Бајерн је упркос убедљивом тријумфу други на табели са 26 бодова, има два мање од Леверкузена, Борусија је на четвртом месту са 21.

БОНУС ВИДЕО: Звезда као код своје куће - навијачка подршка и химна црвено-белих са разгласа