ЗАВРШНИЦА ЗА ИНФАРКТ: Звезда доживела шок против ТСЦ-а у судијској надокнади времена

01. 11. 2023. у 21:01

НЕВЕРОВАТНУ утакмицу одиграли су Црвена звезда и ТСЦ у одложеном дуелу 8. кола Суперлиге Србије. Победника на стадиону "Рајко Митић" није било, а меч је завршен резултатом 1:1.

Био је ово веома важан меч за тим Барака Бахара који је морао да јури Партизан. Није шампион наше земље блистао и финишу је остао без сва три бода након што је Ифет Ђаковац у првом минуту судијске надокнаде шокирао све на "Маракани" и донео бод свом тиму.

Црвено-бели нису створили много правих шанси у првом полувремену. Углавном су покушавали ударцима из даљине које је без већих проблема заустављао Никола Симић. Најбољу прилику за домаће имао је Владимир Лучић који је после доброг додавања Османа Букарија шутирао високо преко гола из добре позиције.

Гости се углавном определили на контре. Једна таква умало је скупо коштала шампиона Србије у 28. минуту. Сам на другој стативи је остао Саша Јовановић, али његов покушај је некако одбранио Омри Глазер.

Прво полувреме је обележила и повреда главе младог играча Звезде Косте Недељковића који је због тога морао да изађе из игре у 25. минуту, а заменио га је Лазар Николић.

Домаћин јесте доминириао, играло се највећи део пред голом ривала. Посед је био на страни црвено-белих, извели су чак и девет корнера, али ниједан није донео опасност по гол ТСЦ-а.

Звезда је више нападала у наставку сусрета, имала неколико солидних прилика, али никако није успевала да откључа браву одличног противника.

Када су сви мислили да погодака неће бити на сцену је ступио Александар Катаи који је у 84. минуту главом савладао Николу Симићу. Сигурно су сви мислили да је гол црвено-беле десетке довољан за три бода, али то није био случај.

На крају је Ђаковац успео да донесе изједначење ТСЦ-у и тако додтано одаљи Црвену звезду од прве позиције на табели.

Црвено-бели су остали други на табели са 28 бодова, имају шест мање од Партизана, док је тим из Бачке Тополе на трећој позицији са 23.

Ц. звезда - ТСЦ 1:1 (0:0)

Стадион: "Рајко Митић". Гледалаца: око 6.000. Судија: Милан Митић (Лесковац). Стрелци: Катаи 84 (Звезда) - Ђаковац 91 (ТСЦ).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (3-4-1-2): Глазер - Ђига, Драговић, Родић - Недељковић (од 25. Николић), Хван, Стаменић (од 67. Красо), Лучић - Иванић (од 74. Катаи) - Букари (од 67. Букари), Олајинка (од 66. Ендијаје).

ТСЦ (3-5-2): Симић- Ђорђевић, Антонић, Чалушић - Влалукин (од 88. Сос), Радин (од 87. Пантовић), Кувељић, Станић (од 67. Вулић), Петровић - Јовановић (од 77. Миловановић), Ћирковић (од 77. Ђаковац).

Друго полувреме: Ц. звезда - ТСЦ 1:1

90+5' - Крај утакмице!

90+1' - Шок на "Маракани"! Урош Милановић је сјајно спустио лопту за Ђаковца који је изашао сам испред Глазера и није му било тешко да постигне гол.

90+1' - Судија Милан Митић продужио је утакмицу за четири минута.

84' - Успела је Црвена звезда да поведе захваљујући Александру Катаију који је постигао први гол ове сезоне. Симић је зауставио Мијатовићев ударац, али је Катаи био на правом месту и главом сместио лопту у мрежу ривала.

82' - Драматично је у финишу. Звезда напада и покушава да нађе начин да откључа браву ривала, док се ТСЦ зналачки брани.

76' - Још један ударац Хванга из даљине и најбољи до сада. Натерао је на тешку интервенцију Симића, потом је након корнера Лучић шутирао искоса са леве стране, но опет је голман гостију био добар.

74' - Последњи адут израелског стручњака са клупе је Александар Катаи који је заменио Мирка Иванића.

70' - Добра прилика за Иванића. Шутирао је левом ногом са 16 метара и то је урадио лоше пославши лопту преко пречке.

67' - Три промене извршио је Бахар. На терен су ушли Шериф Ендијаје, Јован Мијатовић и Жан Филип Красо, а игру су напустили Олајинка, Стаменић и Букари. Измена је била и на другој страни, уместо Петра Станића у игри је Милош Вулић.

65' - Не може Звезда да пробије бедем ривала и углавном покушава из даљине. То је урадио и Букари, но лопта је завршила у наручју Симића.

60' - Веома опасно је било по домаће. Петровић је послао оштру лопту по земљи, Јовановић је спољним делом копачке шутирао, Глазер је остао укопан, али лопта је погодила спољни део мреже.

59' - Из даљине је трећи пут на утакмици покушао Хванг и као и претходна два пута и сада није био прецизан.

52' - Још један добар напад црвено-белих. Стаменић је послао лопту Иванићу који је шутирао са неких пет метара, но и он је пребацио гол ТСЦ-а.

51' - Добра прилика за домаће. Кренуо је Симић на лопту и није дошао до ње, она је пала испред Питера Олајинке који је шутирао преко пречке.

48' - Већ је Звезда извела два корнера у другом делу сусрета. Хванг је тукао са дистанце, али је то урадио веома непрецизно.

46' - Почело је друго полувреме у Београду. Игра је одмах прекинута због повреде Душана Кувељића. Лекарски тим гостују морао је да уђе на терен.

Прво полувреме: Ц. звезда - ТСЦ 0:0

45+2' - Завршено је прво полувреме у коме није било голова.

43' - Ређају се корнери за Звезду, укупно их је девет извео домаћин и ниједном није озбиљније запретио.

32' - Звезда је пропустила најбољу шансу до сада. Сјајна транзиција црвено-белих. Хванг је проиграо Букарија, овај послао лопту Лучићу који је из одличне позиције шутирао високо преко гола.

29' - Први жути картон код домаћих добио је Мирко Иванић који је непрописно зауставио ривала и тако спречио опасну контру.

27' - Најбоља прилика на утакмици за тим из Бачке Тополе. Саша Јовановић је остао сам на другој стативи, шутирао из одличне позиције, ипак Глазер је одлично интервенисао и спречио госте да дођу до вођства.

25' - Морао је Барак Бахар да извши промену. Недељковић је доживо ударац у главу и није био у стању да настави утакмицу, па је уместо њега на терену Лазар Николић.

22' - Први жути картон на уткамици добио је Јосип Чалишић због веома незгодног старта над Костом Недељковићем коме се указује лекарска помоћ.

12' - Први пут су и гости запретили. Кувељић је шутирао из даљине, али то је био лак посао за Омрија Глазера.

8' - Већ је Звезда извела три корнера, и после трећег је било опасно по ривала. Иванић је распалио по лопти са неких 20 метара, но опет је голман ТСЦ-а добро реаговао и одбио лопту у корнер.

4' - Први ударац ка голу ривала послао је Хванг Им Бом. Он је шутирао из даљине, али Симић је био добро постављен и успео је да интервенише.

1' - Утакмица на стадиону "Рајко Митић" је почела, са центра су кренули црвено-бели.

Уочи меча:

Црвено-бели у овај меч улазе са четири везана тријумфа, док је тим из Бачке Тополе у кризи. Изабраници Жарка Лазетића за победу не знају од 16. септембра када су савладали Железничар (6:3). Од тада су у првенству уписали један пораз и три ремија, а елиминисани су и из Купа Србије од прволигаша Смедерева.

Звезда је фаворит, пошто је у серији од четири узастопна успеха против вицешампиона Србије, ако се рачуна и пријатељски сусрет одигран на "Маракани" пред старт сезоне (3:0).

ТСЦ је последњи пут остао непоражен против актуелног шампиона 2022. године када је у 10. колу првенства у Београду било 1:1.

Црвено-бели су тренутно други на табели са 27 бодова, док је тим из Бачке Тополе трећи са пет мање.

Састави тимова:

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (3-4-1-2): Глазер - Ђига, Драговић, Родић - Недељковић, Хван, Стаменић, Лучић - Иванић - Букари, Олајинка.

ТСЦ (3-5-2): Симић- Ђорђевић, Антонић, Чалушић - Влалукин, Радин, Кувељић, Станић, Петровић- Јовановић, Ћирковић

БОНУС ВИДЕО: Звезда као код своје куће - навијачка подршка и химна црвено-белих са разгласа

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона лисица може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона ''лисица'' може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

НЕКАДАШЊИ првак Енглеске је математички осигурао повратак у Премијер лигу, а уколико данас слави против Престона на ''Дипдејлу'' (21:00) крунисаће сјајну сезону освајањем Чемпионшипа.

29. 04. 2024. у 07:35

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 19:44