''ЛУДИЛО'' НА САРДИНИЈИ: Паволети херој Каљарија, домаћин невероватним преокретом стигао до победе а Ранијери сачувао ''столицу'' (ВИДЕО)

29. 10. 2023. у 14:59

Фудбалери Каљарија дочекали су Фрозиноне у оквиру десетог кола италијанске Серије А од 12:30 и остварили тријумф резултатом 4:3 у једном невероватном сусрету.

ЛУДИЛО НА САРДИНИЈИ: Паволети херој Каљарија, домаћин невероватним преокретом стигао до победе а Ранијери сачувао столицу (ВИДЕО)

Epa / Facundo Arrizabalaga

Гости су повели голом Сулеа у 23. минуту, имали су домаћи преко Манкосуа седам минута касније прилику за изједначење са беле тачке, али он није био прецизан.

Како то иде у фудбалу, уследила је казна у 37. минуту, када је Суле постигао други гол на мечу и повећао предност од 2:0 за  Фрозиноне, а тим резулатом се отишло на одмор. Тим из регије ‘Лацио’ наставио је и у другом делу у истом темпом, па је голом  Брескаинија у 49. минуту повећао на недостижних 3:0.

У наставку се десио пад концентрације гостију, а да је фудбал суров, доказали су преокрет који су режирали драму и направили преокрет у року од 20 минута. У 72. минуту предност Фрозинонеа је смањио Ористанио, да би два минута касније Макумбо поново погодио и смањио на 3:2.

Херој тима са Сарадиније био је Паволети који је у 94. минуту изједначио резултат, да би два минута касније поставио коначних 4:3 за Каљари. Домаћин се сада налази на 19. месту са 6 бодова, а у наредном колу играју против Ђенове на свом стадиону.  Фрозиноне је после ове утакмице на позицији број 12. са 12 освојених бодова, а у следећем мечу одмериће снаге против Емполија.