БЕЛИНГЕМ ОБЕЛЕЖИО ЕЛ КЛАСИКО: Реал Мадрид у невероватном мечу победио Барселону (ВИДЕО)

28. 10. 2023. у 18:12

ФУДБАЛЕРИ Барселоне и Реал Мадрида одиграли су први "Ел Класико" ове сезоне. Победника на "Монжуику" одлучио је фантастични Џуд Белингем који је донео тријумф "краљевићима" - 2:1.

Иако није било пуно голова утакмица у Каталонији била је одлична. Домаћин је био бољи у првом, а гост у другом полувремену и чини се да је нерешен резултат био најпреведнији исход, али се енглески репрезентативац побринуо да тако не буде.

Сусрет је идеално почео по Барселону. Играо се шести минут када је Илкај Гундонган искористио не баш добру реакцију одбране "краљевића", изашао је сам испред Кепе Аризабалаге и није му било тешко да га савлада.

Наставио је домаћин да напада и мало је фалило да у 16. минуту на семафору пише 2:0, али тада је савезник Реала била статива после покушаја Фермина Лопеза.

И друго полувреме почело је великом шансом за Каталонце. Добро је главом шутирао Иниго Мартинез, но опет је оквир гола помогао Мадриђанима, а у наставку акције ударац Роналда Арауха зауставио је Кепа.

Од тог тренутка изабраници Карла Анчелотија кренули су жустрије ка голу противника. Џуд Белингем који је играо сјајно одлучио је да обележи дебитантски "Ел Класико". Распалио је из даљине по лопти у 68. минуту и сместио је иза леђа Тер Штегена који је парадом само улепшао погодак.

Енглески репрезентативац је постао апсолутни херој "краљевића". Он је у другом минуту надокнаде одлично испратио акцију свог тима и по други пут на утакмици затресао мрежу великог ривала коме је тако нанео први пораз у сезони. Бившег играчу Борусије Дортмунд је ово био 10. гол у Ла Лиги и први је стрелац такмичења.

Реал је лидер на табели са 28 бодова, Ђирона је друга са исто толико, Барселона заузима трећу позицију са 24.

БОНУС ВИДЕО: Звезда као код своје куће - навијачка подршка и химна црвено-белих са разгласа

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 19:44