ЗВЕЗДА ПОБЕДИЛА У ПРВЕНСТВУ СРБИЈЕ: Црвено-бели смањили заостатак за Партизаном (ВИДЕО)

28. 10. 2023. у 20:24

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде остварили су нову победу у Суперлиги Србије, пошто су савладали ИМТ као гости са 2:1 и стигли су до четвртог везаног првенственог тријуфма и смањили су разлику у односу на лидера Партизан на четири бода.

Промешао је карте Барак Бахар на овој утакмици. Прилику од старта сусрета добили су млади играчи Јован Мијатовић и Коста Недељковић који су се првој постави нашли уместо стандардних Шерифа Ендијајеа и Срђана Мијаиловића. Такође, од почетка је на терену био и Жан-Филип Красо.

Управо је репрезентативац Обале Слоноваче довео црвено-беле до предности. Играо се 22. минут када је сјајним поготком крунисао добру соло акцију. Није дуго требало изабраницима Барака Бахара да дуплирају вођство. Владимир Лучић је послао добру лопту у простор Питеру Олајинки коме није било тешко да матира Вукмировића.

Наставила је Звезда са нападима, али до промене резултата у првом делу сусрета није било, али у финишу су се гости нашли у великом проблему јер се повредио голман Омри Глазер који је добио незгодан ударац у ногу. Он није могао да настави сусрет, па је у другом полувремену гол гостију чувао Зоран Поповић.

Прве информације гласе да израелски чувар мреже није теже повређен и из игре је изашао из превентиве.

Имали су црвено-бели и у наставку сусрета неколико прилика да увећају предност, али ИМТ је преко Владимира Радочаја смањио резултат у 72. минуту и тако увео меч у драматичну завршницу.

Могла је Звезда до краја утакмице да постигне још неки гол. Неколико добрих прилика није искоритио Александар Катаи, па је на семафору остало 1:2.

Вреди поменути да је шампион Србије опет примио гол и до сада се на свакој утакмици у гостима бар једног тресла мрежа Београђана.

Црвено-бели су остали други на табели са 27 бодова, имају четири мање од Партизана који у недељу од 18.30 дочекује Вождовац.

ИМТ - Црвена звезда 1:2 (0:2)

Стадион: "ТЦ Стадион". Гледалаца: око 2.000. Судија: Јован Шегрт (Београд). Стрелци: Радочај 82 (ИМТ) - Красо 22, Олајинка 26 (Ц. звезда).

ИМТ: Вукмировић, Ћирковић, Вуковић (од 46. Савић), Делевић, Џиновић, Голубовић (од 62. Радочај), Коџић (од 69. Стаменић), Крстић (од 46. Л. Луковић), М. Луковић, Лукић, Зуев (од 69. Ајдиновић).

Црвена звезда: Глазер (од 46. Поповић), Недељковић, Ђига, Драговић, Родић (од 46. Николић), Стаменић, Канга, Красо (од 63. Катаи), Олајинка (од 74. Ендијаје), Лучић, Мијатовић.

Друго полувреме: ИМТ - Ц. звезда 1:2

90+3' - Крај утакмице!

90+1' - Сјајна одбрана Вукмировића. Шутирао је Катаи из слободног ударца, али голман ИМТ-а је одлично реаговао.

84' - Опробао је ударац и Катаи. Пробао је са неких 20 метара, ипак није био прецизан. Потом му је у наредном нападу одлично ударац зауставио Вукмировић.

74' - Нова промена у Звезди. Питер Олајинка стрелац другог гола изашао је из игре, а уместо њега на терену се нашао Шериф Ендијај.

72' - Право ниоткуда је ИМТ постигао гол. Владимир Радочај је искоса са десне стране сјајно лобовао Поповића. Остаје дилема да ли је желео да центрира или шутира. На крају то није ни битно јер је на семафору 1:2.

64' - Добар напад гостију. Комбиновали су млади играчи Звезде. Недељковић је упослио Мијатовића који је шутирао из прве, но био је изблокиран.

63' - Трећу измену извршио је Барак Бахар. Утакмица је завршена за Красоа, а на терену је Алексанар Катаи.

54' - Успео је голман домаћих да одбрани ударац Канге, у наставку акције Красо је постигао гол, али био је у офсајду па је он поништен.

53' - Несвакидашња ситуација се десила. Један играч ИМТ-а је ногом вратио лопту свом голман који ју је ухватио. То није дозвољено, па је Звезда добила индирект.

49' - Извео је ИМТ два корнера у наставку утакмице. Није било безазлено за госте, но опасности по црвено-беле није било.

46' - Ово нико ко навија за Звезду није желео да види и чује. Омри Глазер због повреде није у стању да настави утакмицу, па ће у другом полувремену гол чувари Зоран Поповић. Поред њега на терену је и Лазар Николић који је заменио Милана Родића.

Прво полувреме: ИМТ - Ц. звезда 0:2

45+3' - Завршено је прво полувреме!

45' - Сада је Насер Ђига остао на трави. Снажно је шутирао Луковић и посред лица погодио штопера Звезде који је остао да лежи. Лекарски тим је одмах ушао на терен и помогао репрезентативцу Буркине Фасе да дође себи.

43' - Остао је да лежи на трави Омри Глазер. Лопта је била код израелског голмана, а Делевић је желео што пре да ја узме како би његов тим извео корнер. Он је том приликом ударио по нози чувара мреже црвено-белих који је успео да настави меч.

34' - Први жути картон на утакмици добио је Никола Крстић. Оштро је стартовао на Гелору Канги. Код судије Јована Шегрта није било дилеме, па је фудбалер "тракториста" зваршио у бележници.

32' - Најбољу прилику од почетка меча имао је ИМТ. Шутирао је главом Голубовић, но лопта је отишла мало поред гола Глазера.

29' - Одлично је шутирао Олајинка искоса са леве стране, али сјајно је интервенисао Вукмировић и спречио шампиона Србије да дође до предности од 0:3.

26' - Блицкриг Црвене звезде. У стрелце се уписао и Питер Олајинка. Сјајну лопту у простор послао је Лучић, а Нигеријац је послао лопту поред голмана домаћих.

22' - Сјајан потез Красоа. Узео је лопту повукао је неколико метара, потом је наместио на леву ногу и одличним ударцем матирао Вукмировића.

17' - Фантастично је по лопти распалио Марко Стаменић, али је његов ударац зауставила статива. Доста среће имао је ИМТ.

10' - Добру контру иницирали су домаћи фудбалери. Ипак, није било опасности по Омрија Глазера који је неприкосновен на голу Црвене звезде.

2' - Одмах су црвено-бели могли до вођства. Лучић је одиграо сјајну повратну лопту за Јована Мијатовића чији ударац је изблокирао Џиновић, па до промене резултата није дошло.

1' - Почела је утакмица на крову Тржног центра "Стадиона".

Уочи меча:

Црвено-бели желе против "тракториста" да упишу четврти везани првенствени тријумф и тако наставе потеру за лидером Партизаном који им бежи седам бодова, уз утакмицу више.

Нема дилеме да су изабраници Барака Бахара фаворити на овом сусрету, али морају бити опрезни с обзиром на то да су већ изгубили бодове на крову Тржног центра "Стадион" (пораз од Вождовца 2:3) где новајлија у елитном рангу нашег фудбала игра као домаћин.

ИМТ не игра баш добро у последње време. Тим Небојше Јандрића је у последње три утакмице уписао један реми и два пораза. Вреди поменути да је истом овом месту Партизан тек у надоканди успео да преокрене и тријумфује са 3:2.

Црвена звезда је друга на табели са 24 бода, "трактористи" су на позицији 11 и скупили су 11 бодова.

Састави тимова:

ИМТ: Вукмировић, Чирковић, Вуковић, Делевић, Џиновић, Голубовић, Коџић, Крстић, М. Луковић, Лукић, Зуев.

Црвена звезда: Глазер, Недељковић, Ђига, Драговић, Родић, Стаменић, Канга, Красо, Олајинка, Лучић, Мијатовић.

БОНУС ВИДЕО: Звезда као код своје куће - навијачка подршка и химна црвено-белих са разгласа

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона лисица може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона ''лисица'' може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

НЕКАДАШЊИ првак Енглеске је математички осигурао повратак у Премијер лигу, а уколико данас слави против Престона на ''Дипдејлу'' (21:00) крунисаће сјајну сезону освајањем Чемпионшипа.

29. 04. 2024. у 07:35

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 19:44