ТРАЈКОВИЋ ПРЕД СПАРТАК: За нас је ово утакмица сезоне (ВИДЕО)

27. 10. 2023. у 22:55

Фудбалски клуб Раднички угостиће у 13. колу Суперлиге Србије екипу Спартака из Суботице.

Меч на Чаиру заказан је за суботу од 18:30.  Значај ове утакмице према речима тренера Николе Трајковића велики је, па екипа исту дочекује максимално концентрисано и мотивисано.

-Утакмицу која долази окараткерисао бих као меч сезоне, јер он може да нам одреди даљи ток првенства. Победом против Спартака ми бисмо се вратили у реалну трку за плеј-оф. Одмах након Лучана окренули смо се новом противнику и сваки дан говорим игачима колико је ова утакмица важна. Када сам дошао, рекао сам да желимо да играмо фудбал и да нам свака утакмица буде спектакл. Да би дошли до тога важно је и да нисмо у опасној зони. Ово је за нас кључна утакмице и победа може бити велики ветар у леђа за наставак сезоне, истакао је шеф стручног штаба Никола Трајковић, а затим прокоментарисао наредног противника.

-То је систем сличан нашем  3-4-3, мада су неке утакмице одиграли екстремно дефанзивно, као против Партизана, где су у ниском блоку стајали 5-4-1. Морамо да будемо стрпљиви, не можемо да очекујемо да се утакмица реши у првих 10, 15, 20 минута. Гол за победу даје се и у деведесетом. Не смемо да уђемо у нервозу, али пре свега у утакмицу морамо да уђемо агресивно, са већом жељом од противника. Морамо да уђемо мотивисани, као у друго полувреме против Младости, а да не поновимо прво.

Нишки тим није одиграо најсјајније првих 45. минута против Младости, како Трајковић истиче није тренутак за критике.

-Најлакше је рећи прво полувреме је било лоше, али ми имамо и Партизан који је први на табели, а иза себе има неколико катастрофално одиграних првих полувремена, па су у наставку успели да преокрену. Нико не може да буде енергетски на висини у свакој утакмици. Ипак, против Спартака морамо.

Говорио је стратег Радничког и о кадровској ситуацији.

-Петров је повређен, а у саставу неће бити ни Зеца. Он је обновио повреду укрштених лигамената и 99 одсто за њега је сезона звршена. Такође имамо проблем и са Бакићем који има стомачни вирус. У тим се, из повреде враћа Андреја Стојановић.

Александар Месаровић, који је показао да од почетка сезоне да на њега може озбиљно да се рачуна, максимално мотивисано дочекује утакмицу са Спартаком.

-Верујемо у оно што радимо и ако енегретски будемо на нивоу, мотивисани три бода ће остати на Чаиру. Што се тиче моје улоге, легла ми је ова формација и систем игре. У почетку сезоне било је доста несугласица око мене, али сада улазим у ритам, истиче Месаровић.

Како је раније најављено, на утакмици између Радничког и Спартака биће организована хуманитарна акција прикупљања помоћи за операцију Јане Петровић (16). Фудбалски клуб Раднички позива све који су у могућности да се прикључе акцији и буду хумани.

БОНУС ВИДЕО: ТАЈНА НАЈВЕЋЕГ ФУДБАЛСКОГ СТАДИОНА НА СВЕТУ: Ово је листа ТОП 10 „храмова фудбала“