ДВА СВЕТА - РАЗЛИЧИТА: Фиорентина - Чукарички, голеада на европској сцени којој се Срби нису радовали

26. 10. 2023. у 22:54 >> 21:17

ФУДБАЛЕРИ Чукаричког доживели су убедљив пораз у Италији од Фиорентине - 6:0 у 3. колу Лиге конференција. "Брђани" ће сигурно што пре желети да забораве утакмицеу на стадиону "Артемио Франки".

Изабрнаици Игора Матића издржали су само шест минута. Већ тада је Лукас Белтран успео да савлада Немању Белића и постало је јасно да се гости неће добро провести у Фиренци.

Само четири минута је било потребно Аргентинцу да дуплира предност. Фиорентина је до трећег гола стигла у 29. минуту преко Џонатана Иконеа. Након тог поготка уследио је још један велики проблем за Чукарички. Преоштар фаул је направио Лука Суботић и добио је црвени картон, па су "брђани" до краја меча морали сда играју са десеторицом у пољу.

Наставио је тим Вићенца Италијана у истом ритму и у наставку сусрета. Виђена су још три поготка и сваку у мрежи Белића. Стрелци су били Рикардо Сотил, Лукас Мартинез Кварта и Максим Лопез.

Чукарички је на овај начин доживео и трећи пораз, па је на последњем месту на тебели без бодова. Фиорентина има пет, исто као и Ференцварош и Генк.

Српски тим ће у Лесковцу 9. новембра дочекати италијански клуб, а до краја групне фазе Лиге конеренција је након тога очекује меч са Ференцварошем код куће и Генком у гостима.

Фиорентина - Чукарички 6:0 (3:0)

Стадион: "Артемио Франки". Гледалаца: око 15.000. Судија: Христовалантис Теули (Кипар). Стрелци: Белтран 6, 10, Иконе 29, Сотил 65, Мартинез Кварта 73, Лопез 83 (Фиорентина).

Фиорентина (4-3-3): Терећијано - Ранијери, Мартинез Куарта, Кајоде (од 8. Комуцо), Париси (од 46. Пиероци) - Барак (од 67. Инфантино), Лопез, Мандрагора - Иконе (од 58. Сотил), Белтран (од 58. Нзола), Куаме.

Чукарички (4-3-3): Белић - Роган (од 66. Ендијаје), Врањеш, Суботић, Тошић - Сисоко, Доцић (од 46. Серафимовић), Станковић (од 79. Ковач) - Никчевић, Адетунђи (од 46. Цветковић), Ивановић (од 46. Аџић).

Друго полувреме: Фиорентина - Чукарички 6:0

90+2' - Крај утакмице! "Брђани" су доживели убедљив пораз.

83' - Фудбалери Чукаричког што пре желе да се заврши утакмица у Италији, пошто се и шести пут затресла мрежа Белића. Максим Лопез је постигао фанстастичан гол. Добио је доста простора, отворио је стопало и још једном натерао голмана гостију да извади лопту из мреже.

73' - Нови гол постигла је Фиорентина. Овога пута стрелац је био Мартинез Кварта. Центрирао је Ранијери, лопту је промашио Сисоко, што је искорисито штопер "виоле" да смести лопту у мрежу ривала.

ЗАДОВОЉНИ Навијачи Фиорентине/FOTO: Tanjug/AP

66' - Мајсторија! Тако се најдедноставније може описати оно што је урадио Рикардо Сотил. Извео је слободан ударац са неких 20 метара, пребацио је живи зид и затресао мрежу "брђана".

55' - Домаћин држи лопту у ногама и зналачки чува убедљиво стечену предност. У наставку сусрета се углавном игра на половини Чукаричког.

46' - Почело је друго полувреме у Фиренци.

Прво полувреме: Фиорентина - Чукарички 3:0

45+4' - Завршено је прво полувреме на стадиону "Артемио Франки".

44' - Нова добра прилика за домаћина. Мандрагора је изашао сам испред Белића, но шутирао је лоше из одличне позиције и лопта је отишла преко гола.

38' - Поред великог заостатка још један велики проблем за Чукарички. Веома оштро је стартовао Немања Суботић и зарадио је директан црвени картон, па ће са играчем мање у наставку утакмице морају да играју изабраници Игора Матића.

29' - Ако није малопре био гол јесте сада. Џонатан Иконе је погодио мрежу Белића. Дошао је до лопте, а онда распалио по њој са неких 20 метара и голман гостију ништа није могао да уради у тој ситуацији.

НЕЗАУСТАВЉИВ Лукас Белтран/Фото: EPA-EFE/CLAUDIO GIOVANNINI

22' - Замало да буде 3:0. Белтран је шутирао из одличне позиције, али пречка је била савезник "брађана".

15' - У подређеном положају је српски тим. Нису гости из Београда очекивали да ће за првих десет минута двапут да ваде лопту из своје мреже.

13'  - Нови проблем за "чуку", Роган лежи повређен. Питање је да ли ће моћи да настави меч десни бек.

11' - Дугачко додавање са сопствене половине терена, двостурки стрелац је искористио да за корак умакне одбрани гостију, а онда је сјајно видео да му голман Чукаричког иде у сусрет, истрчавајући из казненог простора, и лобом постигао гол. Сјајан потез, нема шта.

10' - Гол, и то какав! Фиорентина води са 2:0, опет Белтран!

РАДОСТ Лукас Белтран/Фото: EPA-EFE/CLAUDIO GIOVANNINI

7' - Гол Фиорентине је признат. Нити је било офсајда када је Белтран проигран, нити је било прекршаја домаћих.

6' - Жути картон за Врањеша, који је најратоборнији. У међувремену принудна измена код домаћих, Комуцо мења Кајодеа.

6' - Јако су бесни фудбалери Чукаричког, сматрају да је пре поготка био прекршај домаћих. ВАР-провера је у току.

5' - Гол за Фиорентину! Белтран је стрелац!

1' - Утакмица је почела!

Уочи меча:

"Брђани" нису баш у идеалном расположењу дошли у Фиренцу, пошто се налазе у серији од два пораза из последње три утакмице, изгубили су од Генка (0:2) и Новог Пазара (0:1), док су ремизирали са Вождовцем (1:1).

Нема дилеме да је тим Виченца Италијана велики фаворит, али тим Игора Матића управо у тој растерећености може да тражи своју шансу.

Вреди поменути и да је Фиорентина прекинула низ од седам утакмица без пораза. У тој серији су забележили четири победе и три ремија.

Састави тимова:

Фиорентина (4-3-3): Терећијано - Ранијери, Мартинез Куарта, Кајоде, Париси - Барак, Лопез, Мандрагора - Иконе, Белтран, Куаме.

Чукарички (4-3-3): Белић - Роган, Врањеш, Суботић, Тошић - Сисоко, Доцић, Станковић - Никчевић, Адетунђи, Ивановић.

БОНУС ВИДЕО: Звезда као код своје куће - навијачка подршка и химна црвено-белих са разгласа

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона лисица може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона ''лисица'' може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

НЕКАДАШЊИ првак Енглеске је математички осигурао повратак у Премијер лигу, а уколико данас слави против Престона на ''Дипдејлу'' (21:00) крунисаће сјајну сезону освајањем Чемпионшипа.

29. 04. 2024. у 07:35

ВЕЛИКА ФРКА У ДЕНВЕРУ: Никола Јокић и НБА шампиони упали у проблеме!

Никола Јокић и његов клуб, Денвер нагетс, до прекјуче је, бар "на папиру", деловао као сигурни победник плеј-оф серије са Лос Анђелес лејкерсима. Али, није само пораз од "језерџија" у четвртом мечу проблем у коме су се нашли шампиони.

29. 04. 2024. у 15:56