СВЕ НАПЕТИЈА ЛИГА ШАМПИОНА! Звездине снове "чува" Сити, дебакл Милана, љути Порто и пречка коју псује цео Њукасл (ВИДЕО)

25. 10. 2023. у 23:19

Изузетно занимљиве биле су вечерње утакмице 3. кола Лиге шампиона које су одигране у среду.

СВЕ НАПЕТИЈА ЛИГА ШАМПИОНА! Звездине снове чува Сити, дебакл Милана, љути Порто и пречка коју псује цео Њукасл (ВИДЕО)

О оне прве две одигране у овом дану, "Новости" су вам већ писале, посебна пажња обраћена је, наравно, на меч Лајпциг - Црвена звезда, а ево шта се дешавало и на пет преосталих:

Селтик је после сјајне акције у четвртом минуту повео против Атлетико Мадрида голом Кјога Фурухашија (ВИДЕО), али је већ у 25. Антоан Гризман поравнао резултат исправивши свој кикс приликом извођења пенала (ВИДЕО).

Радост "јорганџија" ја трајала око 150 секунди, услед разорног ударца искоса с десне стране Луиса Палме (ВИДЕО), да би се Алваро Мората за ново изједначење побринуо у 53. минуту (ВИДЕО) сјајним потезом и голом главом.

Против Милана, Пари Сен Жермен је деловао - моћно. Повео је у 32. минуту када је Килијан Мбапе по левој страни умакао одбрани росо-нерих, па у два потеза постигао сјајан гол са руба казненог простора (ВИДЕО

Наду италијанском гиганту да може до позитивног резултата распршио је Рандал Коло Муани, нашавши се на правом месту у 53. минуту (ВИДЕО), а у самој завршници Канг-Ин Ли је донео огромних 3:0 "свецима" прецизним, приземним ударцем (ВИДЕО).

Понадао се Антверп да може до чуда против Порта када је прво полувреме решио у своју корист, и то захваљујући голу Алхасана Јусуфа у 38. минуту (ВИДЕО), али ствари су се драстично промениле после великог предаха. Најпре Еванилсон својим првим поготком, на старту другог полувремена, па Еустаквио у 55. минуту (ВИДЕО), а онда опет Еванлисон, из најлепше акције на мечу (ВИДЕО) донели су ненадокнадиву предност Порту, коју је хет-триком, уз лукав лоб са ивице казненог простора, крунисао јунак овог дуела (ВИДЕО).

Борусија Дортмунд је у самом финишу првог полувремена повела против Њукасла када је школска акција по левом крилу и "повратна" за Феликса Нмечу довела да се затресе мрежа "сврака" на њиховом терену (ВИДЕО). Тај резултат, 0:1, остао је до краја, иако је Њукасл у последњем минуту судијске надокнаде времена имао сјајну прилику, но пречка је разочарала све његове навијаче (ВИДЕО).

И, коначно, у "Звездиној" групи, највећи фаворит, Манчестер сити, оправдао је ту улогу иако му је Јанг бојс показао зубе.

"Грађани" су повели тек у 48. минуту, када је стрелац био Мануел Аканђи (ВИДЕО), али одмах потом је изједначио Мечак Елија, сјајним лобом у контри Швајцараца (ВИДЕО).

Ствари на "своје место" су гости поставили преко Ерлинга Холанда. Он је најпре дао гол из пенала у 67. минуту (ВИДЕО), а онда и за 1:3 у 86., пославши лопту неодбрањивим ударцем у мрежу (ВИДЕО).

Овом победом Сити је оставио Јанг бојс на једном боду, колико има и Звезда, чиме црвено-бели још увек имају сасвим добре шансе да престигну Швајцарце у наставку такмичења, а тиме наставе евро-причу и на пролеће.

Галатасарај - Бајерн 1:3 (1:1)
Манчестер јунајтед - Копенхаген 1:0 (0:0)

Табела: Реал Сосиједад и Интер по 7, Салцбург 3, Бенфика 0

Бонус видео: "ДЕЛИЈЕ" НИСУ МОГЛЕ ДА ВЕРУЈУ! Ево шта је Лајпциг пустио с разгласа пред меч Лиге шампиона са Црвеном звездом

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 19:44