КАКАВ ДЕРБИ МИЛАН - ЈУВЕНТУС! Тројица Срба на терену, једно искључење и гол уз сузе дат "свом клубу"! (ВИДЕО)

22. 10. 2023. у 22:42

Велики дерби италијанског фудбала, између два тамошња најтрофејнија клуба, окончан је тријумфом гостију: Милан - Јувентус 0:1.

КАКАВ ДЕРБИ МИЛАН - ЈУВЕНТУС! Тројица Срба на терену, једно искључење и гол уз сузе дат свом клубу! (ВИДЕО)

У овај мегдан домаћини су ушли као други на табели, а са жељом да се победом врате на прво и тако престигну градског ривала Интер, који је својим тријумфом над торинским ривалом (0:3 против Торина) за бод прескочио росо-нере.

Међутим, надања Милана почела су да се руше када је у 40. минуту због рвачког заустављања обећавајућег напада супарника искључен њихов фудбалер Тијао (ВИДЕО), што је "стара дама" потом искористила и, тријумфом, пришла на само бод заостатка за својим недељним ривалом, а на два удаљености од водећих "неразура".

Судија Маурицио Маријани показује директан црвени картон фудбалеру Милана Малику Тијау на дербију са Јвуентусом / FOTO: Tanjug/AP

Испрва је од репрезентативаца Србије на терену био само Филип Костић, а у 56. минуту када је он замењен да би са клупе Јувентуса ушао Камбијасо, број Срба на терену је остао исти јер је тада и Душан Влаховић добио прилику уместо Кина. Четири минута касније, Лука Јовић је заиграо за Милан уместо Оливијеа Жируа, па су нападе два италијанска гиганта предводили српски шпицеви.

А онда, у 63. минуту, гости су повели.

Екипа из Торина је до 0:1 дошла када је Мануел Локатели, који је стасавао у Милановој фудбалској академији, шутирао са дистанце, а лопта на свом путу погодила бившег играча Доњег Срема, 30-годишњег репрезентативца БиХ Радета Крунића, променила путању и онемогућила голману росо-нерих, Мирантеу, да спречи погодак (ВИДЕО).

Мануел Локатели слави гол на мечу Милан - Јувентус у Серији А / FOTO: Tanjug/AP

Имајући у виду бројчано стање домаћих, и не чуди што тактика да се дугачким лоптима нешто више уради - није уродила плодом, нити је Лука Јовић долазио до шанси за погодак, јер је морао да се носи са тројицом штопера ривала.

На другој страни терена, Душан Влаховић је у 85. минуту имао солидну прилику, када је шутирао са 20-ак метара а голман Милана спречио погодак (лопта је ишла под пречку), мада су се и тренер Јувентуса Масимилијано Алегри и Влаховићев саиграч Кијеза мало љутили што српски ас није додао поменутом колеги лопту. Истина, то додавање би одаљило лопту од гола росо-нерих, јер се син који је добро кренуо стопама некада славног италијанског нападача - налазио лево од Влаховића, који је и сам шутирао искоса с леве стране.

Српски голгетер је много лакше могао гол да постигне у другом од шест минута судијске надокнаде времена, када је "Јуве" шутирао из даљине док је један играч домаћих лежао повређен, а Влаховић потом натрчао на "одбитак" и, из петерца, изнедрио још једну сјајну одбрану голмана Мирантеа.

Душан Влаховић са саиграчима из Јувентуса слави победу над Миланом на "Сан Сиру" / FOTO: Tanjug/AP

На крају, Јувентус је, уз далеко већи посед лопте у завршници (и сузе Локателија, коме је много значиио погодак бившем клубу, који га се одрекао)...

... без икакве стрепње по тријумф - привео меч крају у своју корист, победивши у 298. међусобном дуелу са Миланом, а 240. такмичарском дербију са овим супарником.

Када се о мегданима у Серији А ради, био је ово 177. меч поменутих ривала, а 68. победа  Јувентуса (уз 54 пораза, 55 ремија и гол-разлику која сада гласи 243:227 у корист "старе даме" из Торина).

БОНУС ВИДЕО: Нестварно - ово су Руси засвирали када су фудбалери Звезде изашли на терен у Санкт Петербургу