ЛАЈПЦИГ СИГУРАН ПРЕД ДУЕЛ СА ЗВЕЗДОМ: Опенда погађао, Олмо се вратио на терен

21. 10. 2023. у 18:03

ФУДБАЛЕРИ Лајпцига победили су Дармштат са 3:1 као гости у 8. колу Бундеслиге и у добром расположењу дочекују дуел са Црвеном звездом у Лиги шампиона.

Изабраници Марка Розеа су сјајно отворили дуел, па су после 24 минута имали предност од 2:0 и то погоцима Луиса Опенде и Емила Форсберга.

Ипак, домаћин је показао да је и гост рањив. Играо се 32. минут када је Тобијас Кемпе погодио са беле тачке и тако смањио резултат.

Коначан исход поставио је Опенда другим голом на утакмици који је постигао у 72. минуту. Лајпциг је на овај начин послао поруку Црвеној звезди да је спреман за дуел који ће се одиграти у Немачкој у среду од 21 сат.

Вреди поменути да је Дани Олмо одиграо први меч још од 8. септембра и сигурно да је то сјајна веста за Розеа пред меч у елитном такмичењу са српским шампионом. Шпанац је у игру ушао у 80. минуту.

Подсетимо, Лајпциг тренутно у Лиги шампиона заузима друго место са три бода, док су црвено-бели из две утакмице освојили један бод колико има и Јанг бојс.

БОНУС ВИДЕО: НЕСВАКИДАШЊА КОРЕОГРАФИЈА: Ово су "делије" урадиле за меч Звезда - Јанг бојс у Лиги шампиона