АУТОГОЛ, ПРОМАШЕНИ ПЕНАЛ, МАЛОЛЕТНИ ИГРАЧИ, МАЈСТОРИЈЕ... Црвена звезда у осмини финала Купа Србије у фудбалу (ВИДЕО)

18. 10. 2023. у 16:47 >> 17:35

Црвена звезда се пласирала у осмину финала Купа Србије у фудбалу јер је као гост победила у Крушевцу ФК Трајал резлтатом 0:6 (0:1).

Тренер српског првака, Барак Бахар, послао је најпре на терен тзв. "комбиновану поставу", махом са играчима који су ређе добијали шансу на старту ове сезоне, а својим залагањем на тренинзима изборили се за ову прилику.

А тих "почетних 11", које су чинили Глазер, Недељковић, Спајић, Драговић, Николић, Мијаиловић, Кнежевић, Катаи, Кабић, Алањика, Шериф, није се испрва баш наиграло фудбала, јер је домаћин врло покретљивом одбраном спречавао већи броји шанси за фаворита.

Заправо, у првом полувремену, једини пут када је лопта ишла у мрежу Крушевљана, а тамо и одсела, било је то када ју је тамо скренуо играч Трајала, Спасојевић, када је главом постигаo прилично ефектан гол.

Дилема око тога да ли ће аутсајдер можда направити сензацију у наставку сусрета - брзо је распршена када је друго полувреме почело.

Наиме, у 52. минуту, Звезда (која се узалуд бунила крајем првог дела меча да је ускраћена за пенал, када је лопта погодила у руку дефанзивца домаћих) је дошла до "два разлике".

После гужве на рубу шеснаестерца Трајала, лопта је стигла до усамљеног Ндијаеа, који је рутински реализовао указану прилику и донео 0:2.

Спајић је лако могао у 68. минуту да са два, три метра удаљености то још више увећа, после проигравања главом од стране Мијатовића (минут раније он, Иванић и Шљивић су заменили Ндиајеа, Олањинку и Катаија), но други резервиста се побринуо за трећи погодак Звезде.

Играо се 75. минут када је млади Крушевљанин Јован Шљивић са 18 метара постигао гол погађајући доњи леви угао гола домаћих, а то као да је нокаутирало екипу Трајала. Она је у својој првој наредној акцији лако изгубила лопту, што је још један момак који је врло добро познаје Крушевац, 20-годишњи Никола Кнежевић који је једно време био на позајмици у тамошњем Напретку, искористио да малтене на истоветан начин постигне погодак, за 0:4.

Барак Бахар је тада решио да на терен пошаље још млађе снаге, и то 16-годишњег и 17-годишњег играча: Драговића и Мијаиловића су, наиме, заменила два момка истог имена, Вељко Милосављевић и Вељко Вукојевић, који су тако добили прилику да наступе у првом тиму Црвене звезде на такмичарском мечу.

Милосављевић, притом, неће баш по идеалном наступу памтити овај меч, јер је у 85. минуту скривио једанаестерац, а то је постала прва, а идеална прилика, да Трајал коначно  упути ударац у оквир Звездиног гола.

Међутим, Ђуровић је, изводећи најстрожу казну, за око метар, два пребацио пречку, те је резултат у том тренутку остао 0:4 у корист шампиона Србије. Али, не и до краја меча.

Јер, у 88. минуту, Недељковићев центаршут Јован Мијатовић је искористио да "заплива" кроз ваздух (не баш онако као Зоран Јовичић против Барселоне 1996, али било је ту неке сличности), а његов ударац главом послао је лопту као "жабицу", од тла у даљи горњи угао мреже Трајала, за 0:5.

Коначан резултат је, такође после центаршута, али са леве стране, поставио Шљивић, главом са угла петерца у 91. минуту.

БОНУС ВИДЕО: НЕСВАКИДАШЊА КОРЕОГРАФИЈА: Ово су "делије" урадиле за меч Звезда - Јанг бојс у Лиги шампиона