ДЕБАКЛ ХРВАТСКЕ! Какав фудбалски шок, Хрвати можда остају без пласмана на ЕУРО 2024! (ВИДЕО)

15. 10. 2023. у 22:42 >> 23:00

Квалификације за Европско првенство у фудбалу су дошле до завршнице, а резултати који се ових дана дешавају - изненађују многе. Хрватска се нашла у центру пажње баш због неуспеха. И то другог узастопног.

Након пораза од Турске пред својом публиком, чиме су пропустили прилику да се са тим ривалом изједначе на челу табеле, Хрвати су отишли на гостовање трећепласираном Велсу, са надом да ће се тамо искупити за поменути кикс.

Али, не само да до искупљења није дошло, већ је Хрватска изгубила од Велса са 2:1 и тренутно је трећа на табели групе Д. А из сваке групе по две најбоље селекције иду на ЕУРО 2024, док ће остали тај шампионат гледати путем малих екрана.

Хрватска је на трећу позицију (има сада исто бодова као Велс, али лошији учинак у међусобним сусретима, јер је код куће са "змајевима" одиграла 1:1) пала захваљујући головима Харија Вилсона.

Донедавни саиграч Александра Митровића у Фуламу је, најпре, у 47. минуту одлично проигран од Брукса и, на лоб-асистенцију, одговорио лобовањем Ливаковића...

... а онда је 60. минуту донео 2:0 Велсу.

Тада је резервиста домаћих, Данијел Џејмс, малтене у првој акцији у којој је учествовао од уласка, одлично убацио лопту у петерац а Вилсон био бржи од Виде и главом, врло лукаво, послао лопту у мрежу Хрвата (ВИДЕО).

Све што су "ватрени" успели да ураде јесте да преко Пашалића, у 75. минуту, на асистенцију Луке Модрића који је ушао у историју фудбала на овој утакмици - смањи на 2:1, али даље од тога хрватска репрезентација није могла.

На табели групе Д води Турска са 16 бодова и утакмицом више, Велс и Хрватска имају по 10, Јерменија 7, Летонија 3.

Велшани гостују 18. новембра Јерменији, а 21. дочекују Турке, док Хрвати у поменутим терминима играју против већ отписаних Летонаца у гостима, па онда против Јермена код куће. А због усташког скандала који се недавно десио, могуће је да та утакмица Хрватска - Јерменија буде одиграна без присуства публике.

Шпанци са собом "повели" и Шкоте на ЕУРО 2024, Турска такође учесник

Фудбалске репрезентације Шпаније, Шкотске и Турске избориле су вечерас пласман на Европско првенство наредне године у Немачкој.

Шпанија је у Ослу победила селекцију Норвешке 1:0 у мечу групе А квалификација за континентални шампионат. Једини гол на утакмици постигао је Гави у 49. минуту. Судије у ВАР соби су неколико минута проверавале да ли се радило о офсајду, али је на крају одлучено да је погодак регуларан.

Победа Шпаније над Норвешком донела је и селекцији Шкотске пласман на ЕП 2024. у Немачкој. Шпанија и Шкотска имају по 15 бодова из шест мечева и до краја квалификација одиграће још два меча. Норвешка је трећа са 10 бодова из седам утакмица, а до краја кваликација одиграће само још један дуел.

У групи у којој су Велшани и Хрвати, Турска је у Коњи победила Летонију 4:0 головима Јунуса Акгуна у 58, Ченка Тосуна у 83. и 92. и Керема Актуркоглуа у 87. минуту и изборила пласман на Европско првенство. То је успела јер је у међусобним дуелима боља и од Велса и од Хрватске.

Квалификације за ЕУРО 2024 - резултати мечева играних у недељу

Група А:

Норвешка - Шшанија 0:1 (0:0)
Грузија - Кипар 4:0 (0:0)
Табела: Шпанија 15 (одиграла 6 од 8 утакмица), Шкотска 15 (6), Норвешка 10 (7), Грузија 7 (6), Кипар 0 (7)

Група Д:

Турска - Летонија 4:0 (0:0)
Велс - Хрватска 2:1 (0:0)
Табела: Турска 16 (одиграла 7 од 8 мечева), Велс 10 (6), Хрватска 10 (6), Јерменија 7 (6), Летонија 3 (7)

Група Е:

Чешка - Фарска Острва 1:0 (0:0)
Пољска - Модлавија 1:1 (0:1)
Табела: Албанија 13 (одиграла 6 од 8 утакмица), Чешка 11 (6), Пољска 10 (7), Молдавија 9 (6), Фарска Острва 1 (7)

Група И:

Швајцарска - Белорусија 3:3 (1:0)
Румунија - Андора 4:0 (3:0)
Табела: Румунија 16 (одиграла 8 од 10 мечева), Швајцарска 15 (7), Израел 11 (6), тзв. "Косово" 7 (7), Белорусија 6 (8), Андора 2 (8)

БОНУС ВИДЕО: НЕСВАКИДАШЊА КОРЕОГРАФИЈА: Ово су "делије" урадиле за меч Звезда - Јанг бојс у Лиги шампиона

ЛИГА ШАМПИОНА ЗА СПАС СЕЗОНЕ: Бајерн у опасности да остане без трофеја први пут после 2012. године

ФУДБАЛЕРИ Бајерна дочекују Реал Мадрид на стадиону "Алијанц арена" овог уторка од 21 час. То је прва утакмица првог полуфиналног пара овогодишње Лиге шампиона и последња прилика за немачког гиганта да освоји неки трофеј у сезони на измаку.

30. 04. 2024. у 08:00