ЕВРОПСКА СЕНЗАЦИЈА У СРБИЈИ: ТСЦ губио са 0:2 од Олимпијакоса, па у 90. шокирао фаворита

05. 10. 2023. у 20:38

Фудбалери ТСЦ-а дочекали су Олимпијакос у оквиру 2. кола Лиге Европе и поделили су бодове резултатом 2:2

ФК ТСЦ

Олимпијакос је ушао боље у меч од самог старта, што су и крунисали голом у 17. минуту. Тада је Поденс послао одличан центаршут са десног крила у срце шеснаестерца где је Масурас главом гађао даљи угао и донео предност Олимпијакосу од 1:0, а тако се и завршио првих 45 минута игре.

Током другог полувремена домаћа екипа кренула је да напада, међутим Олимпијакос се успешно бранио, а онда гости убацују у вишу брзину. Одмах после прве праве претње у наставку, гости су режирали и другу коју је Поденс преточио у гол за 2:0.

Али ТСЦ се није предао, наставио је са нападима, што је крунисао само пар минута након другог кола Олимпијакоса. Домаћа екипа је погрешила на неких 30 метара од свог гола, лопта долази до Јовановића који асистира Ђаковцу, а овај мирно реализује створену прилику и смањује предност гостију на само један гол разлике.

Домаћа екипа је и наставила са добром игром, Олимпијакос у 72. минуту остаје са играчем мање, јер је Нтои добио црвени картон. Изабраници Лазетића су тако добили крила, гол гостију је последњих 20 минута био под опсадом, а играча више су успели да искористе у 90. минуту, када је Милош Пантовић успео да савлада Паскалакиса и доносе први бод екипи из Бачке Тополе у овогидшњем изадњу Лиге Европе.

ТСЦ и Олимпијакос након два одиграна кола у групи А имају по један бод, док Фрајбург има три а Вест Хем је на шест.

БОНУС ВИДЕО: Фудбалер Јанг бојса, Филип Угринић: Волео бих да заиграм за Звезду!