ДА СУ СРБИ ОВО УРАДИЛИ, ХАГ БИ ЗАСЕДАО: Велики скандал у Лиги шампиона, ово је незапамћено (ВИДЕО)

05. 10. 2023. у 21:34

Веома ружне сцене забележене су у среду у УЕФА Лиги шампиона, а инцидент је био толики да би, да је у питању неки српски клуб, вероватно одмах била изречена драконска казна.

Наиме, то што је Атлетико Мадрид у 2. колу елитног такмичења у великој фудбалској драми победио екипу Фејенорда са 3:2 - пало је у сенку онога што се десило на трибинама мадридског стадиона "Метрополитано", где су дивљали холандски навијачи.

А не само да је око три хиљаде њих дошло у простор који се сматра "гостујућом трибином" на поменутом спортском објекту у шпанској престоници, већ је и приличан број тифоза Фејенорда набавио карте и за део стадиона предвиђен за домаће присталице, а чак и за ВИП ложу.

И, у њој је настао проблем.

Холанђани су почели да дивљају у простору предвиђеном за "веома важне госте", где су најпре изударали једног навијача Атлетика, а потом почели да бацају столове и столице у сукобу са другима.

Ухапшено је пет одраслих особа, од 20 до 52 године, те један малолетник (од 17 година).

Током нереда је више лица повређено, а међу њима и једно дете.

- На обичне гледаоце у ВИП ложи су почели да бацају и столове и столице. Једна од њих је пролетела поред мог брата, а човеку који је био покрај њега, столицом су разбили нос - рекао је један од сведока.

УЕФА ће, очекује се, испитати детаље око овог инцидента, за који би одговорност могли да сносе и гостујући клуб, чији су хулигани и направили проблем, али и домаћин, због чињенице да је он одговоран за организацију безебедности за све на стадиону.

А на терену - фудбалски спектакл

Нису навијачи "јорганџија" прижељкивали старт меча какав се десио - већ у осмом минуту гости су водили, а Холанђане је обрадовао играч Атлетика, Хермозо, који је постигао аутогол, када га је погодила лопта одбијена од његовог голмана (ВИДЕО). На изједначење се чекало само шест минута: Алваро Мората је био стрелац за Мадриђане (ВИДЕО) и то након што се лопта баш њему одбила након интервенције ривала које, да није било, досуђен би био офсајд због положаја једног играча Атлетика.

Фејенорд је употпуно садржајно прво полувреме својим другим вођством, а за то је био заслужан Ханцко у 34. минуту, када је најбоље реаговао после слободног ударца, па и на привремену одбрану голмана која је уследила (ВИДЕО).

Тачку на спектакуларну половину утакмице у престоници Шпаније ставио је, у четвртом минуту судијске надокнаде времена, Антоан Гризман, постигавши гол за 2:2 ударцем преко главе (ВИДЕО).

Чим је почео други део меча, Мората побегао одбрани ривала и искористивши идеалан центаршут с десне стране постигао погодак за преокрет Атлетика - 3:2 (ВИДЕО). Уследили су нови силовити напади холандског клуба, који је претио на разне начине, а домаћине је поред крцатог стадиона бодрио и њихов тренер, на моменте "диригујући" навијачима. На крају, словеначки голман Атлетика, Јан Облак, одличном интервенцијом у 95. минуту сачувао је и мрежу, и победу "јорганџија".