РОНАЛДО НАСТАВЉА ДА ПОМЕРА ГРАНИЦЕ: Заиста невероватне бројке фудбалске легенде

29. 09. 2023. у 20:20

Кристијано Роналдо обележио је још једно, 8. коло саудијске Про лиге у којем је постигао 848. гол и забележио 275. асистенцију у незаборавној каријери. На крају: Ал Таи – Ал Наср 1:2 (0:1).

У међувремену, „десетка“ домаћих Вирџил Мисиђан извео је фантастичну контру са асистентном Абдулрахманом Мохаммедом Ал Хартијем, истрчао сам пред Навафа Ал Акидија и савладао га за изједначење у 79. минуту, пише Спорт Клуб.

Не и за освојен бод у дуелу са једним од фаворита за титулу, захваљући ситуацији из 87. минута када је лопта после непрецизног ударца Сека Фофане главом погодила у руку једног од дефанзиваца домаћих, а ВАР соба сугерисала судији Метјуу Конгеру с Новог Зеланда да има елемената за најстрожу казну.

Конгер је прихватио сугестију, показао на „креч“, а 38-годишњем Португалцу није требало рећи два пута – погодио је и вратио Ал Наср на треће место табеле иза водећи Ал-Итихада и Ал-Тавона.

Кристијано Роналдо на гостовању Ал Таију спасио је Ал Наср голом са пенала у 87. минуту за победу од 2:1.

БОНУС ВИДЕО: Гери Линекер: Џуд Белингем је прави вођа, направио је сјајан потез