СКАНДАЛ У ЈУВЕНТУСУ: Влаховић и тренер Алегри "у клинчу", Јуве нокаутиран уз најневероватнији аутогол сезоне (ВИДЕО)

23. 09. 2023. у 20:49

Деловало је да почиње бајка у којој Душан Влаховић и Јувентус грабе назад на италијански трон. Али, буђење из тог сна било је прилично болоно.

СКАНДАЛ У ЈУВЕНТУСУ: Влаховић и тренер Алегри у клинчу, Јуве нокаутиран уз најневероватнији аутогол сезоне (ВИДЕО)

Мајсторије Влаховића на почетку сезоне, четири гола и асистенција у прва четири меча Серије А, погурале су "стару даму" ка врху табеле, а њене навијаче вратиле на шампионске фреквенције, после бурних, проблематичних дана и месеци, одузимања бодова, останка без евро-сцене и чега све не због очајних потеза донедавних чланова управе.

Међутим, после одличних десет бодова из прве четири утакмице у шампионату Италије, уследило је гостовање аутсајдеру који је одржао прави час "Јувеу".

Сасуоло, који је до ове суботе имао само једну победу и три пораза у овој сезони, нокаутирао је гиганта из Торина.

А коначних 4:2 нису једини проблем за "стару даму".

Најпре, голман Јувентуса Војћех Шченсни је на "спектакуларан" начин најавио да ће имати очајан дан: лопту која је ишла право у њега - некако је успео да "пропусти" у гол:

Гости из Торина се нису дали, изједначили су преко Кјезе (аутогол је приписан Вини), Берарди пред крај полувремена вратио предност Сасуолу, а онда - први већи проблеми.

Након што је Филип Костић замењен у 46. минуту, тренер Јувентуса Масимилијано Алегри је у 76. решио да из игре изведе и другог Србина.

Међутим, како је известио италијански "ДАЗН", Душан Влаховић на то уопште није реаговао мирно.

"Новости" вам преносе како је поменути медиј известио италијанску јавност:

"У 76. минуту меча Сасуло - Јувентус, док су бели-црни губили са 2:1, Алегри је решио да изврши измену у нападу: Влаховића је позвао на клупу, а ушао је Мојсе Кин. Неочекивна замена је довела до бурног резултата: Србин није добро прихватио измену и одмах је показао да је њоме незадовољан.

Нападач је, наводно, рекао превише тога тренеру, тражећи објашењење зашто је изведен из игре. Алегри га је позвао, рекао шта има, али Србин, коме је очигледно већ пао мрак на очи, изгледа да уопште није био убеђен у исправност тренеровог мотива".

Масимилијано Алегри, тренер Јувентуса / ФОТО: АП

Иако је Алегри после ове ситуације испрва имао више разлога за задовољство, јер је Кјеза поравнао на 2:2 у 76. минуту, уследио је дебакл "Јувеа".

У 82. је Пинамонти вратио предност Сасуолу, који је до 4:2 дошао у судијској надокнади времена уз најневероватнији аутогол досадашњег тока сезоне у Серији А:

Шченсни је, малтене код корнер заставице, решио да испуца лопту, то је учинио очајно, а његов саиграч из одбране Јувентуса, Федерико Гати, са 20-ак метара је затресао мрежу "старе даме". Он је "вратио лопту голману" - само што тамо где голман обично стоји, међу стативама, голмана овога пута уопште није било.

После пораза, Јувентус је пао на четврто место табеле, са 10 бодова, 11 има Леће, 12 Милан, а на врху је Интер са такође 12, али уз утакмицу мање од осталих поменутих клубова.

Бонус видео: ВЕЛИКА ФРКА НА МАРАКАНИ: Ружне сцене обележиле крај 169. "вечитог дербија"