СРБИ "УКРАЛИ ШОУ"! Енглезе је баш занимао овај меч, а имали су шта и да виде (ВИДЕО)

17. 09. 2023. у 17:12

ЕНГЛЕСКА, услед фантастичне Премијер лиге, нема баш много разлога да помно прати дешавања у другим фудбалским шампионатима, али један меч шпанског првенства данас је изазвао велику пажњу на Острву.

СРБИ УКРАЛИ ШОУ! Енглезе је баш занимао овај меч, а имали су шта и да виде (ВИДЕО)

Мејсон Гринвуд, један од најталентованијих фудбалера Манчестер јунајтеда, недавно је донео одлуку да после годину и по дана трајања скандала везаног за њега, каријеру настави у Шпанији.

Млади нападач, који је прошао кроз медијски помпезно праћен судски процес због оптужби за силовање (које су на крају одбачене), суочио се потом са суровошћу професионалног спорта - иако није крив, у Манчестер јунајтеду је одлучено да "није добро да се са њим настави сарадња" (јер "штети угледу клуба"), па је морао у другу радну средину.

Решио је да, док се формално не оконча сарадња са Јунајтедом, игра за Хетафе и данас је дебитовао.

Мејсон Гринвуд на дебију за ФК Хетафе против Осасуне у шпанском првенству / FOTO: Tanjug/AP

Пратио се тај меч и у Енглеској, да се види "како је 21-годишњи Гринвуд сада", и...

Иако је пружио добру партију за нешто мало указане шансе, Хетафе је на свом терену победио Осасуну са 3:2 (1:1) у врло узбудљивом мечу петог кола шпанске Ла Лиге - и то захваљујући головима српских репрезентативаца.

Поготке за Хетафе постигли су Стефан Митровић, сјајним ударцем главом у 36. минуту...

... затим Хозе Анхел Кармона у 51. и Немања Максимовић у 86. минуту, за тријумф.

А тај последњи гол десио се после доброг дриблинга Гринвуда и корнера који је изборио...

... после чега је Немања Максимовић постао стрелац:

Митровић и Максимовић су одиграли цео меч за Хетафе, а Гринвуд је добио шансу у последњих 13 минута.

Код гостију, у листу стрелаца уписали су се Икер Муњоз у 45. и Анте Будимир у 57. минуту из пенала.

Хетафе је девети на табели са седам бодова, док је Осасуна 12. са шест. Хетафе ће у наредном колу гостовати Сосиједаду, док ће Осасуна дочекати Севиљу.

Бонус видео: ВЕЛИКА ФРКА НА МАРАКАНИ: Ружне сцене обележиле крај 169. "вечитог дербија"