ЗВЕЗДА ИЗГУБИЛА ОД ЧУКАРИЧКОГ: Неочекиван пораз црвено-белих пред Лигу шампиона и пут у Манчестер

А. И.

16. 09. 2023. у 20:07 >> 20:09

ФУДБАЛЕРИ Чукаричког први пут су након четири године победили Црвену звезду. Домаћин је против шампиона Србије славио 2:1 (1:0). Био је то први тријумф "брђана" над црвено-белима након 2019. године.

М. Вукадиновић

Играо се на Бановом брду отворен и атрактиван фудбал. Без много калкулација, нису се штедели ни једни, а ни други, а навијачи су могли да уживају у узбудљивој утакмици.

Прву праву прилику имао је домаћи састав у 12. минуту. Након грешке одбране гостију у изгледној прилци нашао се Ђорђе Ивановић, погодио је спољни део мреже.

Иако је током првих 20 минута иницијатива била на страни Црвене звезде, казнио је домаћин несмотреност одбране гостију. Кингси Кангва лоше је додао до Уроша Спајића, а Сандеј Адетунџи пресекао је пас и хитро кренуо ка голу шампиона Србије.

Био је оборен, а судија Милош Милановић је без размишљања послао на "белу тачку". Сигурни извођач био је марко Доцић - од 23. минута на семафору је било 1:0.

Одмах на старту другог полувремена изједначила је Црвена звезда Немања Тошић повукао је Шерифа Ендиајеа, а Милановић још једном самоуверено показује на "белу тачку". Сигуран је био Красо у 47. минуту.

Чукарички могао до вођства само пет минута касније. Прво је Миладиновић из волеја, неометан, шутирао мало преко гола, а непун минут касније, у Ивановић је погодио стативу Звездиног гола.

Отворена игра одвијала се до краја меча, за нијансу је домаћин био бољи, али промене резултата више није било.

ЧУКАРИЧКИ- ЗВЕЗДА (прво полувреме) 2:1

(Доцић 23'п, Адетунђи 75' - Красо 48'п)

90+2' Опробао је ударац Владимир Лучић, фудбалер Звезде заломио је са леве стране, успео је на малом простору да пронађе шут, али је лопта отишла изнад пречке.

90' Девет минута продужен је меч. Сјајну прилику имао је Цветковић да још једном затресе мрежу гостију.

87' Сјајна комбинација домаћих, Ковач је био близу трећег гола, лопта је прошла поред стативе.

86' Отворена игра. Покушава Звезда да створи простор за озбиљнију прилику, али тренутно им стање терена не дозвољава да развију пас игру.

75' ГОЛ! Чукарички поново води. Сјајно је Сандеј Адетунђи са ивице шеснаестерца послао лопту ка голу Омрија Глазера. Голман Звезде није имао шансе да то стигне.

70' Послали су подршку народу Румуније навијачи Црвене звезде.

ФК Црвена звезда

53' Лучић је пробао да изненади Самуровића, али је голман Чукаричког био опрезан и успео да укроти шут који је долазио искоса са његове десне стране.

51' Чукарички умало поново повео. Прво је Миладиновић из волеја, неометан, шутирао мало преко гола, а непун минут касније Ивановић је погодио стативу Звездиног гола.

50' Бурно су реаговали са клупе Чукаричког због досуђеног пенала, а након што га је Красо претворио у гол судија Милош Милановић показао је и црвени картон тренеру домаћих Игору Матићу.

48' Красо сигуран са "беле тачке". Шутирао је Жан Филип Красо по земљи, преварио је чувара мреже Чукаричког.

47' Шансу да изједначи добила је Црвена звезда након што је Тошић повукао са леђа Недиајеа.

Прилику у другом полувремену добио је и новајлија Хванг у редовима гостујуће екипе.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА 1:0

45+4' Нова контра Звезде Кангва је проиграо Недељковића, а он послао лопту далеко иза гола.

45+3' Канга је добро центрирао, Стаменић са петерца шаље лопту преко пречке.

45 - Продужено је прво полувреме за четири минута.

33' Бруталан ударац са преко тридесет метара Мирка Иванића, бравура голмана Чукаричког сачувала је мрежу.

31' Ау, каква шанса за Звезду, Шериф Ндиаје нашао се у изгледној прилици, у акцији два на један проиграо га је Иванић, спетљао се нападач, у гужви је након тога лопту покупио Самуровић.

23 - ГОЛ! Доцић је био сигуран извођач најстроже казне. Послао је лопту у једну страну, а Глазера у другу.

22' Лошу лопту је Кингси Кангва послао ка Урошу Спајићу. Адетунџи је био будан, пресекао је пас, хитро је кренуо ка шеснаестерцу, где га је оборио Урош Спајић - пенал.

20' Наставио се период Звездине иницијативе, а уследио је и краћи прекид због бакљаде.

12' Прва озбиљна шанса. Добио је лопту Ђорђе Ивановић, припретио је искоса. Нешто раније штопер црвено-белих у близини шеснаестерца изгубио је лопту.

10' Игра се сјајан фудбал у овим моментима. Отворено, покушавају и једни и други по боковима да припрете, али недостаје завршница.

Недуго пред почетак меча Барак Бахар и Митар Мркела разговарали су крај клупе црвено-белих.

9' Сјајно је по десној страни припретио Чукарички. Бојица Никчевић је послао сјајну лопту у петерац где је мало недостајало његовом саиграчу да је стигне и пошаље у гол Глазера.

5' Уводних пет минута игра се углавном на половини Чукаричког. Врше пресинг играчи Звезде сваки пут када лопту имају "бели", а то додатно отежава организацију игре.

1' Почела је утакмица на Бановом брду.

УОЧИ МЕЧА

17.05 - Познати су састави за меч на Бановом брду.

Чукарички: Самуровић , Стевановић, Врањеш, Суботић, Тошић , Сисоко, Доцић, Миладиновић , Никчевић, Адетунџи, Ивановић

Црвена звезда: Глазер, Драговић, Спајић, Недељковић, Кангва, Стаменић, Иванић, Родић, Олаинка, Ендиаје

Дерби седмог кола Суперлиге између Чукаричког и Црвене звезде, на Бановом брду биће увертира за почетак два тима у групној фази европских такмичења.

Звезда наредног уторка гостује у Манчестеру екипи Ситија у оквиру првог кола групне фазе Лиге шампиона, а Чукарички у Будимпешти, екипи Ференцвароша у Лиги конференција.

Чукарички и Звезда су до сада одиграли 42 утакмице, црвено-бели су били бољи у 33 дуела, Чукарички је тријумфовао на свега пет сусрета, а четири меча су завршена нерешеним резултатом.

Звезда има скор од чак 11 узастопних тријумфа над Чукаричким, а црно-бели са Бановог брда последњи пут су били бољи 20. априла 2019. године у оквиру плеј-офа Суперлиге Србије.

РЕЧ ТРЕНЕРА ЧУКАРИЧКОГ - Игор Матић: Звезда има више врлина него мана

- Не бих уопште рекао да смо у кризи игре, постоји тренутно само криза резултата. Али, после сваке кише мора да дође сунце. Ниједан део игре не запостављамо. Звезда је врло опасна у свим сегментима игре, дефанзивно су компактни, офанзивно сјајни, одлични су и они приликом прекида. Свакако, наш ривал има неупоредиво више врлина него мана, али свака екипа на свету има и понеку слабост. Покушаћемо то да искористимо. Мораћемо да будемо на максимуму, да сваки играч да сто одсто својих могућности, у том случају имаћемо шансу за позитиван резултат

РЕЧ ТРЕНЕРА ЗВЕЗДЕ - Барак Бахар: Не размишљамо о првом сусрету у Лиги шампиона

- Радимо вредно већ данима, а екипа се припрема да пружи добар отпор. Што се тиче кадровске ситуације, Хванг је одиграо 90 минута за национални тим пре само неколико дана, такође и Шериф је наступио за национални тим пре недељу дана. Налазе се у такмичарској форми, спремни су, али ће наравно имати прилику и да тренирају са екипом, када ћемо утврдити за колико минута су спремни на утакмици против Чукаричког. Александар Катаи већ неколико недеља добро тренира са екипом, очекује нас разговор после тренинга, видећемо да ли је спреман за утакмицу. Не размишљамо о првом сусрету у Лиги шампиона у овом тренутку, сусрет са Чукаричким нам је најбитнији и фокусирани смо само на ту утакмицу. Имамо много играча који су се тек придружили екипи и нису били у клубу претходне две недеље да раде заједно са тимом. Очекује нас тренинг, а затим ћемо поразговарати и проценити који играч је спреман за колико минута.

БОНУС ВИДЕО: ТАЈНА НАЈВЕЋЕГ ФУДБАЛСКОГ СТАДИОНА НА СВЕТУ: Ово је листа ТОП 10 „храмова фудбала“

Ускоро опширније

КРУНА (И ПИЦА) СПРЕМНА ЗА КРАЉА АЛЕКСАНДРА: Митровић и Сергеј Милинковић-Савић на корак од титуле у Саудијској Про лиги

САМО је питање времена када ће Ал Хилал и званично освојити наслов првака Саудијске Арабије, односно Про лигу, а прилику да то ураде имају већ данас, односно ове вечери када на својој "Краљевској арени" дочекују екипу Ел Хазема.

11. 05. 2024. у 07:45