ЗВЕЗДА ПОБЕДИЛА: Тријумф црвено-белих на рођендан "Маракане"

А. И.

02. 09. 2023. у 21:58 >> 22:02

Пред 31.700 навијача фудбалери Црвене звезде савладали су Нови Пазар резултатом 2:1, а сјајну фудбалску представу употпунила је прослава 60. рођендана стадиона Рајко Митић.

ЗВЕЗДА ПОБЕДИЛА: Тријумф црвено-белих на рођендан Маракане

ФК Црвена звезда

Може се рећи да је Црвена звезда имала више од игре током 80 минута меча. Контролисали су лопту, имали изгледних прилика, уз ставиву Владимира Лучића резултат је могао бити и убедљивији да није било сјајног голмана Николе Мирковића. Ипак, кулминација узбуђења виђена је у последњих 10 минута када су се и гости пробудили, а у редовима шампиона Србије уследио је необјашњив пад у игри.

Сјајно је офанзивно Звезда почела меч. Већ у 2. минуту греши голман Мирковић. Чувар мреже гостију лоше је послао лопту до својих дефанзиваца, у прилици да га казни био је Кингси Кангва, који је шутирао право у њега.

Већ у осмом минуту наплатили су домаћи теренску иницијативу. Жан Филип Красо је центрирао у срце шеснаестерца ривала, лопту је неспретно примио неко од дефанзиваца, одбитак је пао на ноге Александру Драговићу који је имао лак посао.

Низале су се прилике за домаће у наставку, али је Мирковић више пута сјајно реаговао. У 28. минуту спасла га је и статива при покушају Владимира Лучића.

Контролисао је домаћин темпо игре у наставку, али узбуђења су у завршници недостајала. Најбољу прилику у првих сат времена имао је Питер Олајинка на проигравање Красоа. Изашао је пред Мирковића, шутирао право у голмана гостију који је добро затворио угао.

У 77. минуту из наизглед безазлене ситуације Сисе је нагазио Стефана Митровића, а Никола Радаковић показао је на белу тачку. Гелор Канга био је сигуран за 2:0.

Нису још ни завршили домаћи играчи са радовањем, а готово са центра их је Саша Јовановић ухватио на спавању. Фудбалер гостију одапео је ударац са преко 20 метара, Омри Глазер успео је да закачи ту лопту, али је она свакако завршила у мрежи домаћих.

Ослободили су се притиска гости, покушавали да поравнају резултат, али нису за подвиг имали снаге, те је на семафору остало 2:1.

ЗВЕЗДА - НОВИ ПАЗАР  2:1 (1:0)

(Драговић 8', Канга 79'п - Јовановић 80')

86' Ергелаш је шутирао, близу је био.

80' ГОЛ! Смањује заостатак Нови Пазар. Ухватио је Саша Јовановић на спавању Звездину одбрану. Глазер је успео да захвати лопту, али је само улепшао покушај гостију који смањују заостатак.

79' ГОЛ Пенал за Црвену звезду. Након прегледа ВАР снимка, донета је одлука да се лопта постави на белу тачку. Гелор Канга извео је најстрожи ударац након прекршаја Сисеа.

72' О иницијативи домаћина најбоље говори то да су извели изабраници Барака Бахара 11 корнера до сада. Ипак, оно што је раније била карактеристика црвено-белих вечеран није било на страни Звезде.

Tekst potpisa

60' Красо је одлично проиграо Питера Олајинку, победник је у дуелу био Мирковић.

55' Осман Букари опробао је ударац, брани Митровић.

50' И даље домаћин има потпуну иницијативу. Међутим нема завршнице.

45' КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

43' Велика шанса за Звезду. Жан Филип Красо шутирао је из окрета након грешке одбране, промашио је оквир гола.

35' Пао је ритам игре у овим тренуцима.

26' Сјајна контра Звезде, Лучић је покушао сам, погодио је стативу. Сјајно је пре тога побегао свом чувару и немоћном Мирковићу.

25' Леп покушај домаћих. Красо је послао високу лопту из прекида, Драговић је на боку главом покушао да је проследи, али будни су били дефанзивци гостију.

17' Велика офанзива домаћих. Гости се више концентришу на одбрану свог гола него игру пред голом Глазера.

8'ГОЛ! Сјајна акција Звезде. Сјајан центашрут Красоа, одбитак неспретене одбране дошао је до Драговића који је имао лак посао да савлада Мирковића.

5' Мало је недостајало да након центаршута Родића Сисе пошаљње лопту у своју мрежу. Црвено-бели играју искључиво на половини ривала. Нижу се прилике једна за другом.

4' Сада је и Стефан Митровић опробао ударац, поред гола је шутирао.

2' Невероватна грешка голмана Пазара, послао је са петерца лопту у ноге Канги који је шутирао директно у њега.

1' Утакмица на стадиону Рајко Митић је почела.  На стадиону Рајко Митић данас је свечано, црвено-бели обележавају 60. рођендан српске Маракане.

УОЧИ МЕЧА

Црвена звезда поражена је у претходном колу на гостовање Вождовцу. Иако су били бољи тим, црвено-бели су по први пут осетили горчину пораза у сезони.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - НОВИ ПАЗАР

Стадион: Рајко Митић

Судија: Никола Радаковић

Звезда: Глазер - Мијаиловић, Драговић, Родић - Букари, Красо, Стаменић, Кангва, Митровић - Олајинка, Лучић.

Нови Пазар: Мирковић - Андрић, Аземовић, Сисе, Анан - Ергелаш, Момчиловић , Чирјак, Адешина - Обрадовић, Караклајић.

Тим Барака Бахара сазнао је ривале у Лиги шампиона, али уместо у Манчестеру, Лајпцигу и Берну црвено-бели морају да размишљају о Новом Пазару.

Додатни мотив за добру игру Звездини играчи имаће због 60. рођендана стадиона "Рајко Митић", односно "Маракане": Очекује се спектакуларна кореографија Делија и поред такве атмосфере је тешко играти лоше.

БОНУС ВИДЕО: ТАЈНА НАЈВЕЋЕГ ФУДБАЛСКОГ СТАДИОНА НА СВЕТУ: Ово је листа ТОП 10 „храмова фудбала“