ЗВЕЗДА НОКАУТИРАНА, ВОЖДОВАЦ ЈЕ ЧУДО! Шампиону пресудила његова деца, ни играч више и пенал нису помогли црвено-белима

А. И.

26. 08. 2023. у 21:00 >> 21:04

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде гостовали су у 5. колу Моцарт бет Суперлиге Србије Вождовцу. Домаћин је на десетогодишњицу свог стадиона успео да слави резултатом 3:2 (2:0) и тако прекине серију гостију од 15 победа у низу.

ФК Црвена звезда

Победу су домаћину донели бивши играчи и тренери црвено-белих. Поред стрелца првог и трећег гола Борислава Бурмаза и Данила Теодоровића у Љутице Богдана раније у каријери радили и чланови стручног штаба Вождовца Марко Савић, Никола Пуача, Никола Митић и Михајло Трајковић.

Уводних пет минута нису најављивали да ће меч кренути у току у коме је кренуо. На десетогодишњицу отварања стадиона "Бојан Мајић" - популарном "крову", Вождовац није могао ни да пожели бољи развој ситуације.

Борислав Бурмаз је у шестом минуту сурово казнио грешку Милоша Дегенека. Дефанзивац гостију му је поклонио лопту, а фудбалер "змајева" мајсторски је матирао Омрија Глазера.

Наставила је потом Црвена звезда офанзивно, кружили су црвено бели око гола Андрије Катића. Покушавали су у неколико наврата, али је већина удараца завршила далеко од гола домаћина.

Најбољу шансу да друго полувреме уведу у мирнији ток имали су Питер Олајинка и Владимир Лучић.

Први је на проигравање по левој страни главом са пет метара погодио пречку у 38. минуту, а други, четири минута касније имао је зицер пред голом Катића. У налету је са десет метара по земљи послао лопту далеко од стативе.

Казна је стигла већ у следећем нападу када је Михајло Нешковић фантастичним поготком матирао Глазера за 2:0 пред одлазак на паузу.

Нису успели да збију редове црвено-бели ни у наставку. Када су сви од шампиона Србије очекивали да се тргне, уследио је нови шамар. Погрешио је Александар Драговић, до лопте је дођао Теодоровић.

Двадесетједногодишњи фудбалер је одлично примио лопту, успео је да је подигне и лобује Глазера који је био далеко од своје мреже.

Нису гости клонули духом, наду им је у  У 75. минуту дао Гелор Канга који је успео да затресе мрежу Катића на асистенцију Милана Родића.

Зебњу домаћину донео је  Вукашин Ђорђевић који је руком играо на гол линији, а Габонац је успешно извео најстрожу казну.

Минут пре краја меча Вукашин Ђурђевић играо је у свом шеснаестерцу руком, готово са гол линије склонио је на недозвољен начин лопту, а притом добио је и црвени картон. Канга је извео најстрожу казну и био је прецизан.

ВОЖДОВАЦ - ЗВЕЗДА 3:2 (2:0)

(Бурмаз 5', Нешковић 44', Теодоровић 56' - Канга 75', 91'п)

96' Апсолутна офанзива Звезде, осим Глазера сви су на половини домаћина који се брани добро.

89' Пенал за Звезду! Након велике конфузије у шеснаестерцу домаћина Ђурђевић је играо руком. Добио је и црвени картон.

86' Тотална офанзива гостију, а добро организована одбрана Вождовца.

80' Родић, сјајан покушај, али поред гола.

75' ГОЛ! Гелор Канга смањио је заостатак црвено-белих. Милан Родић послао је сјајан центаршут, а Габонац је одлично реализовао прилику.

56' Теодоровић кажњава грешку Александра Драговића, мајсторски је матирао Глазера ког је ухватио на погрешној нози. Занимљиво да је и млади фудбалер из Босне и Херцеговине, баш попут Бурмаза наступао у млађим категоријама Звезде.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ТРЕЋИ ШАМАР ШАМПИОНУ: Овако је Вождовац дао гол за 3:0 против Звезде (ВИДЕО) 51' Гужва у шеснаестерцу, Красо је опробао ударац, сигуран Катић.

50' Доста мирнији почетак другог полувремена. Лопта у ногама гостију, али не успевају да пробију бедем домаћина за сада.

45' Крај првог полувремена

44' ГОЛ! Нешковић је прошао Мијаиловића, наместио се на ударац и увећао предност домаћина. Превише простора добио је фудбалер "змајева" и искористио га је...

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: НЕВЕРИЦА У РЕДОВИМА ШАМПИОНА: Мајсторија Нешковића којом је Вождовац увећао вођство против Звезде (ВИДЕО)

42' Катић је био на искушењу. Митровић је шутирао, али млако. Већ у следећем нападу "зицер" Владимира Лучића, у трку је имао прилику да затресе мрежу, са десетак метара шутирао је крај гола.

38' Сјајна шанса за Звезду. Кангва је проиграо Олајинку, он је главом тукао, погодио је пречку домаћег гола.

35' Контрола лопте у ногама играча Барака Бахара, али ништа више за сада од тога. Осим неколико покушаја из даљине није шампион Србије озбиљније угрозио гол Катића.

29' Погодио је Красо Нешковића у главу, изводио је прекид, а лице фудбалера Вождовца зауставило је лопту.

22' Опробао се и Лучић, шутирао је преко гола. Био је то пети покушај гостију, још увек без ударца у оквир гола.

17' Осман Букари је након добре комбинације распалио по лопти, изнад пречке Катића иде лопта.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ПОТЕЗ КОЈИ ЈЕ ЗАПАЊИО ЦРВЕНО-БЕЛЕ: Овај пројектил је постао гол којим је Вождовац повео против Звезде (ВИДЕО) 15' Одмах на другој страни прети Јочић. Нови корнер за Вождовац, брани Глазер.

14' Припретио је Стаменић са велике удаљености, тик уз стативу је прошла лопта.

12'  Након гола офанзива Звезде, а последњи минут одговара Вождовац истом мером. Три везана корнера имали су "змајеви". Одбранили су се гости.

6' ГОЛ! Ослободили су се домаћи играчи притиска и право ниоткуда дошли у прилику да затресу мрежу Звезде. Шутирао је Борислав Бурмаз, из срца шеснаестерца, Глазер је био немоћан.

3' Офанзивна Звезда од старта. Игра се на половини ривала, лопта константно у ногама гостујућих играча.

1' Меч је почео. Први лопту има домаћи тим.

УОЧИ МЕЧА

Изабраници Барака Бахара овај сусрет дочекују са прве позиције, уз максималан учинак и 12 освојених бодова после четири кола и гол разлику 16:1.

Вождовац - Звезда

Судија: Станко Остраћанин

ВОЖДОВАЦ (4-2-3-1): Катић – Ђурђевић, Дамјановић, Зечевић, Ђуричић – Матић, Митровић – Новевски, Јочић, Нешковић – Бурмаз

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (3-5-2): Глазер – Мијаиловић, Дегенек, Драговић – Букари, Кангва, Стаменић, Красо, Митровић – Лучић, Олањинка

Са друге стране, Вождовац је на осмом месту, са шест освојених бодова, уз гол разлику 4:3. Када је реч о међусобним сусретима, традиција је на страни црвено-белих, с обзиром да су славили на петнаест сусрета.

РЕЧ ТРЕНЕРА - Барак Бахар: Вештачка трава, то је ново за мене, играћемо другачије

- Упознати смо са чињеницом да је Вождовац најмлађа екипа у Суперлиги. Саставили су тим од талентованих и младих играча, не само оних који су прошли Омладинску школу Црвене звезде, већ и фудбалера из других клубова. Вождовац је добра екипа, коју краси брзина, али и амбициозни појединци. На мојим играчима је да наставе са добрим партијама и да размишљају о својој игри. Утакмица против Вождовца ће се разликовати од претходних, с обзиром да ћемо играти на вештачкој подлози. Свакако је то нешто ново за мене и целокупни стручни штаб, екипа ће морати другачије да игра. Међутим, знамо да се ради о новом терену и верујем да ћемо имати добре услове за игру рекао је Бахар.

РЕЧ ТРЕНЕРА ВОЖДОВЦА - Марко Савић: сваки тим има слабости, па и Звезда

За утакмицу са Звездом спремамо се као и за сваку другу. Ипак, свесни смо снаге и моћи наредног ривала у односу на друге екипе из лиге. Али сваки тим има своје предности и мане, па тако и црвено-бели. Ми нећемо одустати од наше филозофије, хоћемо да пробамо да наметнемо свој стил игре по чему смо и постали препознатљиви. Звезда не само што је дуги низ година шампион, већ је велико чудо када не узму сва три бода. Њихов последњи пораз ретко ко и памти, јер је од њега прошло више од годину дана. То су све чињенице које нама не иду на руку, међутим, у спорту се чуда дешавају и ми верујемо да смо способни да уз повољне околности изненадимо великог фаворита, рекао је Савић.

БОНУС ВИДЕО: ВАТРОМЕТ, БАКЉЕ КАО НИКАД ПРЕ... Кад "Мераклије" и Ниш славе 100. рођендан Радничког

БРУКА! Ево шта је Никола Јокић доживео након што је са Денвером остао без шампионске титуле

Никола Јокић није успео да оствари основни циљ за сезону 2023/2024 - од нове НБА титуле нема ништа, јер је с Денвером испао у полуфиналу Западне конференције, за шта се Минесота побринула у нестварној мајсторици. Али, по завршетку тог меча, ка српском асу је "дрвље и камење" полетело од бившег другог пика са драфта, а сада тренера.

20. 05. 2024. у 21:49

КО ЈЕ ЦРВЕНИ КОМАНДАНТ? Једини Србин генерал Црвене армије - Лењин му био захвалан, страдао од Стаљинове руке (ФОТО)

ИСТОРИЈА Совјетског Савеза, светске суперсиле 20. века, упамтила је бројне хероје, борце, официре који су својим јунаштвом и резултатима задивили свет. У периоду када се СССР тек стварао и уздизао, значајан помена био је и допринос једног Србина, Данила Срдића (1896-1937), првог и јединог Србина који је био генерал Црвене армије. Ово је његова прича.

20. 05. 2024. у 11:53