"ИЦЕПИ" ГИ РАДНИЧКИ: Коначно, Реал са Нишаве уписао победу у Суперлиги, и то какву...

А. И.

25. 08. 2023. у 20:25

ФУДБАЛЕРИ Радничког из Ниша савладали су имењака из Крагујевца у петом колу Моцарт бет Суперлиге Србије резултатом 4:1.

ИЦЕПИ ГИ РАДНИЧКИ: Коначно, Реал са Нишаве уписао победу у Суперлиги, и то какву...

Нишлије су победом над имењаком успеле да побегну са дна, а још битније, уписали су изабраници Николе Трајковића прву овосезонску победу након четири пораза.

Натписи у медијима поручивали су да је управа клуба Трајковићу поставила ултиматум - наводно, "седам бодова у три меча или растанак". Клуб се није оглашавао, није потврдио, а још мање демантовао ту информацију. Ипак, заблистали су играчи "Реала са Нишаве" и најавили боље дане, а малобројни навијачи уживали су у сјајној фудбалској представи.

Додуше, имале су Нишлије тежак распоред на старту сезоне. Поражени су од Чукаричког у Београду (2:0), ТСЦ у Нишу (3:0), Партизана (2:1) и Војводине 3:2.

Дуго је Ниш чекао да чује познату паролу Радничког: "Ицепи ги сви", данас је дочекао.  Славио је домаћин са убедљивих 4:1.

Треба истаћи да је домаћин сјајно отворио меч. Већ у 14. минуту имао је клуб са Чаира предност, гол је постигао Вања Илић. Лакнуло је навијачима, али и играчима, а само седам минута касније гол је постигао и Сава Петров, други у сезони, чиме је најавио успон форме.

Већ у 48. минуту Вања Илић другим поготком решава питање победника меча, а Милан Видаков је у 54. минуту смањио на 3:1, постигавши почасни погодак за госте. Ангажованије су након гола заиграли Крагујевчани. Имали су контролу игре, и претили Драгану Росићу, али једини гол након тога виђен је у њиховој мрежи. Постигао је играч који је ушао са клупе, Александар Месаровић у петом минуту надокнаде.

Мораће играчи из Крагујевца победу да траже у неком наредном дуелу. Подсетимо, "ђаволи" имају утакмицу мање, јер меч са Партизаном није одигран због европског дуела црно-белих.