ПАРТИЗАН УБЕДЉИВО ПОРАЖЕН У ДАНСКОЈ: Нордсјеланд разбио црно-беле, Лига конференција веома далеко (ВИДЕО)

24. 08. 2023. у 20:22 >> 20:31

ФУДБАЛЕРИ Партизана доживели су тежак пораз у Данској од Нордсјеланда - 5:0 у првој утакмици плеј-офа Лиге конференција и сада их веома тежак посао чека у реваншу у Београду.

Стадион вицешампиона поменуте скандинавске земље носи назим "Право да сањаш". Снови црно-белих су били распршени бар када је ова утакмица у питању после 45 минута када је на семафору стајало 2:0.

Домаћину је само 11 минута било потребно да дође до предности. Фресе је распалио по лопти са неких 20 метара. Јовановић у тој ситуацији није могао ништа да уради и само је погледом испратио како лопта улази у гол.

Наставио је Нордјселанд да напада. То му се исплатило у 43. минуту када је Антић неопрезно играо у руком у казненом простору. Лопту је на белу тачку наместио Ингвартсен и био је прецизан.

Партизан је нешто боље ушао у друго полувреме. Солидне покушаје су имали Стојковић и Салдања, али до Хансенова мрежа је остала нетакнута.

Све дилеме око победника на овом мечу отколњене су у 68. минуту када је Ингвартсен други пут погодио са беле тачке. Опет је дански клуб до пенала стигао после играња руком овога пута Шћекића.

Од тог момента гости су тотално потонули, па су примили још два гола, од којих је пети био дело Михаила Илића који је затресао сопствену мрежу.

Партизан је имао среће што шеста лопта није завршила у мрежи Јовановића. У надокнади времена је домаћин постигао још један гол, али је он поништен због играња руком након рекације судије из ВАР собе.

Реванш у Београду је за седам дана, али велико чудо би требало да се деси да црно-бели надокнаде овај минус и трећу годину заредом обезбеде учешће у групној фази Лиге конференције.

Нордсјеланд - Партизан 5:0 (2:0)

Стадион: "Право да сањаш". Гледалаца: око 8.000. Судија: Игал Фрид (Израел) Стрелци: Фресе 11, Ингвартсен 43 пен, 68 пен, Виладсен 73, Илић 88 аг.

Нордсјеланд (4-3-3): Хансен - Виладсен, К. Хансен (од 74. Хеј), Нагало, Фресе - Диоманде (од 74. Доргелеш), Тверсков, Свенсон - Нигрен (од 54. Антман), Ингвартсен (од 82. Шандорф), Осман  (од 82. М. Хансен).

Партизан (4-2-3-1): Јовановић - Стојковић, Марковић, Илић, Антић - Шћекић, Кануте (од 59. Баждар) - Северина (од 78. Николић), Натхо, Мениг (од 59. Калулу) - Салдања (од 87. Трифуновић).

Друго полувреме: Нордсјеланд - Партизан 5:0

90+4' - Крај утакмице. Тежак пораз црно-белих.

90+3' - Постигао је Нордсјеланд и шести гол, али је он оправдано поништен због играња руком једног играча домаћег тима.

87' - Кад не иде онда не иде. Црно-бели су постигли аутогол. Лопта је закачила Михаила Илића и преватила Јовановића за убедљивих 5:0. Делује да је голман гостију ово могао да одбрани, али много тога је на овом мечу успео да заустави.

84' - Опет се Мадс Хансен нашао у великој шанси, но овога пута је голман Партизана још једном фантастично реаговао.

83' - Раштимовано делује Партизан. Хансен је био сам са Јовановићем, али је сада госте спасила ставива.

78' - Нова велика прилика за домаћин. Одлични Осман је умакао Илићу. Јовановић је прочитао његов ударац и успео је да интервенише.

73' - Партизан је поклекао и четврти пут. Осман је пробио по лвеој страни, петом Ингвартсен оставио за Виладсена коме није било тешко да убаци лопту у празну мрежу. Јако тешка ситуација за црно-беле.

68' - Други пенал на утакмици за Нордјселанд. Опет је свиран због играња руком. Овога пута Шћекић је био тај који је неспретно интервенисао у свом казненом простору. Као и први пут и сада је Ингвартсен био прецизан.

65' - Коначно је Салдања ушао у шансу. Добро је шутирао са неких 20 метара, био је изблокиран, па су гости добили корнер. После ударца из угла Бразилац је покушао главом, но преко гола.

62' - Добра шанса за Партизан, најбоља на утакмици. Шутирао је Марковић, али је Хансен добро интервенисао. Опасност и на другој страни. Фантастично је интервенисао Јовановић и спречио чист гол Нордсјеланд.

60' - Најбољу прилику у другом полувремену имао је Диоманде. Шутирао је главом из непосредне близине, но пребацио је гол. На другој страни покушао је Михаило Илић, али је био исти исход.

58' - Дуљај врши прве измене. Уместо Менига који се пожалио на повреду на терен је ушао Алдо Калулу, док је Самед Баждар заменио Фрекна Канутеа.

54' - Сјајно су комбиновали Диоманде и Осман. Овај први је потом шутирао, али лопта је отишла поред гола Јовановића. Прву измену на мечу извшрио је домаћи тренер. Из игре је изашао Нигрен, а прилику је добио Оливер Антман.

49' - Боље је Партизан ушао у други део сусрета. Сада је по лопти из велике даљине распалио Стојковић, но Хансен је био добро постављен и успео је да укроти ударац десног бека Београђана.

46' - Почело је друго полувреме у Фаруму. Тренери нису ништа мењали. Одмах су црно-бели запретили. Натхо је послао лопту у казнени простор ривала, али Салдања је замало остао кратак и није успео да прими лопту, па је она завршила ван терена.

Прво полувреме: Нордсјеланд - Партизан 2:0

45+2' - Завршено је прво полувреме у Фаруму. Нордсјеланд је био бољи у овом делу меча.

43' - Дански вицешампион повео је са 2:0. Ингвартсен је сада био прецизан. Бивши играч Мајнца је послао лопту у једну, а голмана у другу страну.

Овако је Нордсјеланд постигао други гол.

42' - Пенал за Нордсјеланд. Руком је играо Никола Антић у казненом простору и за израелског судију дилеме није било.

40' - Доста среће је имао Партизан. Осман је шутирао из тешке позиције и погодио стативу, лопта се одбила до Ингвартсена који је са пет метара пребацио цео гол.

36' - Могло је ово бити веома опасно за дански клуб. Повукао је контру Мениг, упослио Салдању на десној страни који се у кључном тренутку спетљао и пропала је велика прилика за изједначење.

33' - Домаћи су покушали након прекида. После центаршута из корнера главом је шутирао Фресе, али је то сада био лак посао за чувара мреже Партизана.

26' - У последњих 10 минута нема много узбуђења. И даље се више игра на половини црно-белих који за сада нису успели озбиљније да запрете Хансену.

16' - Врло лако је могло да буде 2:0. Прошао је по левој страни Осман, упослио Нигрена на другој стативи који је из одличне позиције пребацио гол.

11' - Нордсјеланд води. Фресе је постигао фанстастичан гол. Тукао је из даљине, Јовановић није могао ништа да урадио, само је погледом испратио лет лопте.

Овако је вицешампион Данске повео против црно-белих.

10' - Покушао је Мениг са неких 20 метара да савлада голмана Нордсјеланда. Он је био добро постављен и опасности по њега није било.

5' - Протестовао је Диоманде и тражио пенал јер је сматрао да га је фаулирао Кануте. Ипак, судија Фрид је само одмахнуо руком и чини се исправно поступио.

4' - Први корнер извео је Партизан. Није то баш било безазлено за домаће, но голман Хансен је успео некако да дође до лопте.

1' - Почела је утакмица у Фаруму, одмах је домаћин имао опасан напад, али су црно-бели успели да отклоне опасност.

Уочи меча:

Црно-бели су после праве драме и пенал серије успели да елиминишу азаербејџански Сабах и дођу на корак од пласмана у групну фазу најмлађег европског такмичења.

Са друге стране, вицешампион Данске је након 0:0 у Букурешту у реваншу победио ФСЦБ са 2:0 и тако обезбедио плеј-оф квалификације за Лигу конференција и двомеч са изабраницима Игора Дуљаја.

Ове две екипе су 2018. године играле у квалификацијама за Лигу Европе. Партизан је тада оба пута тријумфовао. У Фаруму је било 2:1, а у Београду 3:2.

Састави тимова:

Нордсјеланд (4-3-3): Хансен - Виладсен, К. Хансен, Нагало, Фресе - Диоманде, Тверсков, Свенсон - Нигрен, Ингвартсен, Осман.

Партизан (4-2-3-1): Јовановић - Стојковић, Марковић, Илић, Антић - Шћекић, Кануте - Северина, Натхо, Мениг - Салдања.

БОНУС ВИДЕО: Прва званична утакмица на новом стадиону у Лесковцу

ПРОРОЧАНСТВО СЕ ИСПУНИЛО: Нека се Запад спреми! Он је нови руски министар спорта - жели да окречи Кремљ у бело и врати Јулијански календар

Недуго након што је председник Русије Владимир Путин потписао указ о именовању Михаила Мишустина за премијера Руске Федерације, постало је познато и ко ће бити нови руски министар спорта.

14. 05. 2024. у 20:28