ЗАГРЕБ У ШОКУ: Оно што је АЕК урадио против Динама - нико у Хрватској није желео (ВИДЕО)

15. 08. 2023. у 23:58

УБИСТВО навијача АЕК-а у понедељак прошле седмице довело је до тога да се дан касније не одигра меч тог клуба и Динама из Загреба у 3. колу квалификација за Лигу шампиона, јер је УЕФА одлучила да због ванредних околности најпре Хрвати буду домаћини, а Грци организују реванш. После хаоса у Атини, који су изазвали загребачки "Бед блу бојси" - прва утакмица поменутих фудбалски такмаца, врло емотивна због трагедије у главном граду Грчке, уопште се није завршила како је хрватска јавност прижељкивала.

А опет, Динамо је повео. И то на фантастичан начин.

Играо се 39. минут када је Булат на местралана начин, из слободног ударца за ТВ шпице (ВИДЕО) затресао мрежу Атињана, али управо су се они разгоропадили у другом делу меча.

У 59. минуту Гарсијино додавање после одличног пресинга Зубер је после једноставних, а за око лепих потеза претворио у изједначење (ВИДЕО), да би цео Загреб шокирао Галанопулос у 90. минуту.

Он је, после акције након корнера, искористио аистенцију Пизара за гол (ВИДЕО) и преокрет који АЕК-у доноси и резултатску и психолошку предност пред реванш код куће, у који улази победом од 1:2 оствареном у главном граду Хрватске.

Бакљада "Бед блу бојса" на мечу Динамо Загреб - АЕК Атина / FOTO: EPA

Један крај бајке и две истинске драме (уз српски печат)

Екипа Клаксвика са Фарских Острва није успела да направи нови подвиг, јер ју је Молде, истина тек после продужетака, у реваншу савладао са 2:0 (уз гол Линена у 112. минуту) те је тако распршен сан о још једној сензацији у режији аутсајдера.

Прва велика драма виђена је у Прагу, где су се састали Спарта и Копенхаген који су прошле седмице одиграли 0:0. Овога пута је после 90 минута било 1:1, уз погодак нашег интернационалца, Бирманчевића, за домаћине, који су тако и изборили продужетке, а онда је у додатних 30 минута "пало" још четири поготка. За разлику од оног уобичајеног тока сусрета, Спарта је водила и то двапут, Клаесон је својим головима то анулирао, а онда је Копенхаген био бољи у пеналима (2:4) и прошао даље.

А на пенале је у плеј-оф прошао и Панатинаикос, за који је одлучујући једанаестерац  против Олимпика у Марсељу реализовао Филип Младеновић. Чинило се, међутим, да ће ПАО испасти, јер је после 1:0 за Грке у првом мечу, француси клуб головима Обамејанга имао 2:0 и то све до деветог минута судијске надокнаде времена. Тада је један нехотице скривљен једанаестерац омогућио Панатинаикосу да са беле тачке, голом Јоанидиса, поравна на 2:2 у укупном резултату, а како су у додатних 30 минута игре мреже мировале, на ред су дошли пенали. Гендузи, први извођач за Олимпик, је једини кикснуо, а у петој серији је српски репрезентативац, Филип Младеновић, прецизним шутем одвео ПАО у последњу квалификациону рунду (ВИДЕО).

Филип Младеновић слави гол којим је одвео Панатинаикос у плеј-оф за Лигу шампиона / Foto: Pink Printscreen / M6

Квалификације за Лигу шампиона, 3. коло - резултати реванш мечева

Арис - Раков 0:1 (први меч: 1:2)
Макаби Хаифа - Слован 3:1 (први меч: 2:1)
Молде - Клаксвик 2:0 после продужетака (први меч: 1:2)
ТСЦ - Брага 1:4, извештај + видео снимци голова (први меч: 0:3)
Галатасарај - Олимпија 1:0 (први меч: 3:0)
Спарта Праг - Копенхаген 3:3, пеналима 2:4 (0:0)
Сервет - Ренџерс 1:1 (први меч: 1:2)
Штурм - ПСВ 1:3 (први меч: 1:4)
Олимпик Марсељ - Панатинаикос 2:1, пеналима 2:4 (први меч: 0:1)

Резултат прве утакмице (реванш је у Атини у суботу)

Динамо Загреб - АЕК 1:2

БОНУС ВИДЕО: МАЈСТОРИЈА ЗА ТВ ШПИЦЕ: Овако је Квинси Мениг постигао сјајан гол на мечу Војводина - Партизан