"ФУРИЈЕ" СЕ БОРЕ ЗА ПЕХАР: Фудбалеркама Шпаније припао драматичан финиш полуфинала Мундијала против Шведске (ВИДЕО)

З. Ћоровић

15. 08. 2023. у 17:48

ФУРИОЗАН финиш донео је "фуријама" прво велико финале. Фудбалерке Шпаније савладале су Шведску у полуфиналу Светског првенства са 2:1 (0:0), па ће се у борби за трофеј састати са бољом селекцијом из дуела домаћина Аустралије са Енглеском, која се игра сутра (12.00).

ФУРИЈЕ СЕ БОРЕ ЗА ПЕХАР: Фудбалеркама Шпаније припао драматичан финиш полуфинала Мундијала против Шведске (ВИДЕО)

Двобој измежу Шпаније и Шведске био је борбен и незанимљив до 81. минута када је све одједном прокључало.Драма је почела када је Салма Параљуело натрчала на одбитак ефектно погодила углић противничког гола.

Радост шпанских фудбалерки / FOTO: Tanjug/AP

Скандинавке се нису предавале, кренуле су на све или ништа, што им се исплатило у 88. минуту када је Ребека Бломквист изједначила на 1:1.

Вриска и славље Швеђански убрзо су се претворили у тугу, јер је минут касније Олга Кармона Гарсија постигла леп гол тако што је са ивице казненог простора пребацила голмана, па је лопта од пречке завршила у мрежи.

У надокнади која је трајала седам минута, Шпанија је успела де се одбрани и сачува предност. Такође, ово је Швеђанкама било четврто узастопно полуфинале на Мундијалима у којима су претрпеле пораз.